mehmet erdem

şu sıralar ''hakim bey'' adlı cover şarkısıyla radyolarda boy gösteren, değişik bir ses rengine sahip yetenekli müzisyen. umarım insanlar bokunu çıkarıp yeni bir halil sezai paracıkoğlu vakası daha yaratmazlar.
''deli deli olma'' adlı filmde özgür akgül ile beraber yaptığı müzikle "altın portakal film festivali"nde "en iyi film müziği" dalında ödül almıştır. aynı zamanda '' çalgı çengi'', '' leyla ile mecnun'', '' kalbim seni seçti'' gibi bir çok dizi ve film müziğinde imzası bulunur.
adını ne zamandır duyduğum, tipiyle sesini bir türlü uyuşturamadığım tok sesli şarkıcı. sınıf dizisinin efsane müziği olan herkes aynı hayatta şarkısını söyleyen de bu muhteremmiş. ben 50li yaşlarında bir amcadır diye düşünmüştüm halbuki.
son üç gündür yalan adlı şarkısını defalarca dinlediğim insandır.

yalan parçası sanırdım ki ali atay'ındı.yanıldığımı kısa bir zaman öncesinde anladım.bu olağanüstü parça, leyla ile mecnun'un flimdeki en iyi şarkısı meğersem bu adamınmış.ilk dinlediğimde epey şaşırmıştım.güzel parçaları güzel sesi var.
şanslı kişilerden. tek olayı karizmatik bir ses tonuna sahip olması. evet sese değil tonuna sahip. adam konuşarak şarkı söylüyor ve bundan para kazanıyor. işte bu hiç adil değil kesinlikle.
bu akşam bandırma'da konser vereceği bilinen, boğazı nodül tarlasına dönmüş, geri vokalistleri olmadan bir hiç olduğunu sony müzik hariç herkesin anladığı bir sanatçı
sevemediğim adam.başkalarının şarkılarıyla meşhur olan bi tip.arkadaşının arabısyla kız tavlamaya çalışan bağcılar kamilleri gibi aynı zaten onlara da benziyor.sevemedim soğuk nevale.
bu adamın tarzına da, şarkılarına da hastayım. gibi gibi, aşkımız bitecek, hakim bey, acıyı sevmek olur mu favori şarkılarımdır.