mersin 7 renk lgbti

mersin'in lgbt oluşumudur.

https://www.facebook.com/mersinlgbt7renk
geçen gün mersin'de düzenlenen ilkay akkaya konserinde lgbt bayrakları açarak konseri izleyen çoğunluğu kadın 7 renk üyelerine hayran kaldığımı belirtmek isterim. son dönemde mersin'de güzel bir ivme kazanılmış görünüyor.
mersin lgbt derneğidir.kısa zamanda büyük ses getirmiş bir topluluktur.
https://www.facebook.com/mersinlgbt7renk
mersinde buna öncülük eden arkadaşlarımızla birlikte acaba yapabilir miyiz? nasıl olur? mersinde bir potansiyel var ama çıkartabilir miyiz? gibi sorularla bırlıkte arkadaşlarımızla oturup hem kendimizi tanıyarak hem de bu işe gönül koyarak yola çıkmamız ''vay be gerçekten bunu başarabildik'' diyip bundan gurur duymak. aman görünmeyelim derken; bu kadar saklanmak canımıza pes etti. korkmuyoruz. alışın buradayız sloganlarıyla esip gürlemek ve aslında birlikten kuvvet doğar diyerek onlarca yıl hayalini kurduğumuz şeyleri gerçekleştirebilmek. hoş güzel ve örgütlenmenin dostluğu kardeşliği pekiştirdiği nice güzel şeyler :)
bugün mersindeki transfobik saldırıyı protesto etmek icin sokaga dokulen dernek. queer adana da desteklemistir.
son günlerde bir etkinlik düşünüp planlıyorlardı. bir dayanışma toplanması. bakın başlarına ne gelmiş.


mersin 7renk lgbt'nin gerçekleştirecegi 7 mart tarihli parti lava cafe bar tarafından hiç bir açıklama yapılmadan iptal edildi !
yaklaşık bir buçuk ay önce anlaşması yapılan mersin lgbt 7 renk 7 mart tarihli dayanışma partisi, lava cafe bar işletmesiyle anlaşma gerçekleştirilmesi, defalarca proglamla ilgili düzenleme yapılması ve tekrar tekrar teyitleşilmesine rağmen, partiye 4 gün kala lava cafe bar'ın face üzerinde başka bir program tantımına girdiğini fark eden organizatör arkadaşımız,defalarca anlaşmayı yaptığı mekan işletmecisini gerek arayarak gerekse mesaj atarak cevap beklemiştir.
lava cafe bar adlı mekanın sabit telefonundan görüştüğümüz bir çalışan; "mekan sahibinin lgbt bireyleri istemediğini ,uygunsuz davranışlarından kaynaklı lava cafe bar adlı mekanın isminin zarar gördüğünü " söylediğini iletmiştir.
biz mersin 7 renk lgbt ailesi olarak hem politik duruşumuzun hem de mücadelemizin hiçe sayılıp kimliklerimiz gerekçe gösterilerek lava cafe bar adlı mekan tarafından homofobik ve transfobik bir söylem ve davranışa maruz kaldık.
bir buçuk ay öncesinden anlaşması yapılan mersin 7 renk lgbt dernek dayanışma partisini , partiye son 4 gün kala, lava cafe bar adlı mekanın başka bir organizasyon tanıtımına girip ,işletmecilik etiğine uygun olmayan bu tutum ve davranışlarından ötürü tarafımınza özür bile dilememiştir.
lava cafe bar adlı mekanı ürettiği homofobik ve transfobik tutum davranış ve söylemlerinden dolayı kiniyoruz.
#lgbtlervardır
#homofobiktransfobikmekanlariboykotediyoruz.
mersin lgbt 7 renk derneği ailesi
14 haziran'da mersin'de onur yürüyüşü düzenleyeceklerini bildirmiş olan oluşum. tebrik ediyorum.

onur haftası programları da şöyle;

8 haziran pazartesi: başka form

mersin onur haftası 8 haziran saat 17.00’de barış meydanı’nda basın açıklamasıyla başlayacak. mersinliler hafta programı hakkında bilgilendirilecek. açıklamanın hemen ardından 17.30’da ise “queer” başlıklı park forumu yapılacak.

9 haziran salı: başka ritim

haftanın ikinci günü “kürdan” kısa filminin gösterimiyle başlayacak. hadra hamamı’nda 17.00’de yapılacak film gösterimin ardından film üzerine forum ve söyleşi de olacak. saatler 20.00’yi gösterdiğinde ise marina yanı şenlenecek. onur yürüyüşü’ne hazırlık için ritim atölyesi yapılacak.

10 haziran çarşamba: başka dil, başka işçilik

“lubun dili ve edebiyatı” atölyesi 17.00’de cevelan kitap kafe’de başlayacak. lubuncanın incelikleri tartışılacak. lubuncayı hatmeden katılımcılar 18.30’da ise kadın emeği derneği’ne geçerek, “seks işçiliği atölyesi”ne katılacak.

11 haziran perşembe: başka film

perşembe günü onur haftası’nın sinema günü. bülent ersoy’un üç ayrı filminden kesitler izleyiciyle buluşacak. “3 bülent > 3 film” çalışması 20.00’de park kafe’de başlayacak.

12 haziran cuma: başka annelik

akdeniz belediyesi konferans salonu’nda saat 16.00’da “annelik halleri” masaya yatırılacak. “biyolojik ya da biyolojik olmayan” anneler, annelik deneyimlerini paylaşacak.

14 haziran pazar: başka parti

haftanın muhteşem finali 1. mersin onur yürüyüşü 17.00’de mersin sahil’de başlayacak. homofobi ve transfobi karşıtları mersin’i gökkuşağına boyayacak. yürüyüşten sonra 21.00’de ise parti yapılacak.
türkiye'nin ilk lgbti korosunu kurmuşlar, yakın zamanda konserleri varmış.

(bkz: 7 renk koro)

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2016/11/3...