messiah

birçok kişi tarafından beğenilip, konuşulunca merak edip açtığım ama 10 dk dayanabildiğim yeni netflix dizisi. yeterince ortadoğu bataklığındayız bir de dizisini izlemeye katlanamam.
bir psikopatın ilizyon marifetlerinin sergilendiği dinden uzak netflix dizisi
gelen tepkiler üzerine olsa gerek yeni sezonun gelmeyeceği ve dizinin iptal edildiği açıklanmış.merak edilen adamın mesih olup olmadığıydı.zaten bunu da hiç net olarak açıklamayacaklardı ve muhtemelen sonunda çıkarımı bize bırakacaklardı.merak uyandırdığı konulara cevap bulmaktan da öte dini bir liderin ortaya çıkış hikayesini etkileyici ve gerçekçi bir biçimde işliyordu.iyi kurgulanmış ve rahat 4-5 sezon gidebilecek bir diziydi.yazık olmuş.
tekrarının gelmeyeceğine çok üzüldüğüm dizi. yıkıldım, kahroldum, mahvoldum.
ilk sezonu keyifle izlemiştim ki iptal edildiğinden haberim yoktu, kötü oldu.
kulaktan kulağa duyulmaya başladığında, toplamda iki sezon olarak planlandığını okumuştum.
ilk sezon başrol karakter, dini lider / şarlatan ikileminde gayet güzel kurulmuştu.
ikinci sezon boyunca izleyiciyi şarlatan kısmına ikna edip, gerçekten mesih olduğu gibi ters köşe bir sonla bitireceklerini düşünüyordum.
ben bayılmıştım konusuna oyuncularına oluşturduğu kaosun gerçekliğine de inanmıştım. inanmak istemeyenler sevmemişti diziyi. üzüldüm ama belli olmaz seneye başka ortamda devam eder belki.
hatta şöyle bir benzetme yaparım. geçenlerde çıkan on yaşında beş ayda ikiyüzelli kitap okuyan çocuğa yaptıkları muameleyi ve dizideki mesih sahnelerini düşünün çok benzemiyor mu?
bıraktığı ikilemi sevdiğim dizi.
aslında mesih olmadıği bilerek izliyorsunuz ama başrol o kadar gizimli ki hep bir acaba bırakıyor izlerken.

neyi sevdiysek gitti arkadaş.
aslında eşitsizliği güzel bir şekilde irdelemişti bu dizi, devamı iyi olurdu