mevlüt mert altıntaş

rus büyükelçi andrey karlov'u suikast düzenleyerek ankara'daki bir sergi açılışında öldüren 1994 aydın söke doğumlu polis memuru.

(bkz: 19 aralık 2016 rusya büyükelçisi suikasti)

http://www.posta.com.tr/rus-buyukelci-an...
etkisiz hale getirmek yerine öldürmüşler. keşke öldürmeyip tane tane öttürselermiş, kim için yapmış, arkasında kimler varmış falan filan. bu da ayrı bir başarısızlık. sık koluna bacağına, sonra götür öttür. başka silahı yok, rehin aldığı kimse yok. tabi konuşmasını istemiyorlarsa o da ayrı...

http://prnt.sc/dlfz1n
polisin amacı büyükelçiyi bir an önce bu katilin elinden kurtarmak ve hastaneye yetiştirmek. orada katili ikna etmek için yeterli zaman yok, kaybedilecek her dakika büyükelçinin aleyhine işliyor. o sebeple saldırganın bertaraf edilip büyükelçinin derhal hastaneye götürülmesi için acele edilmesi gayet mantıklı. sonuçta burada amaç büyükelçiyi kurtarmak, daha sonra saldırının detaylarını öğrenmek. vakit kaybetmemek için bu katilin öldürülmesi gerekmiş ve öldürmüşler. dün cnn'de prof. dr. mesut hakkı caşın da saldırganın diri ele geçirimesi gerektiğini, elektiriğin kesilerek saldırganın oyalanması gerektiğini filan söyledi demek ki bunlar oturduğunuz yerden masa başında söyleyerek olmuyor. ülkenin profları bile cahil cahil konuşup duruyor ya sinirimden kuduruyorum.
fetöcü olduğu biliniyorsa neden açığa alınmadı diye soru işaretleri uyandıran şahıstır.
biyografisi ve ailesi çarşaf şarşaf medyaya serilmeye başlandı. bu bilgilere bakınca aa vallahi adam galiba fetöcü diyor insan. esas ilginç olan melih gökçek'in her şeyi bilmesi. biz neden melih gökçek gibi bir istihbarat kaynağını gözardı ediyoruz anlamış değilim. adam resmen harcanıyor.