msn vs skype

insanların messengerla ne alıp veremediğini anlayamadığım durum.

-d6*: msn kullanıyor musun ?
- hayır efektif oalrak değil. skype tercih edenlerdenim.
- hönk.
anlamadığım kısım fark nedir? biri açıklasın bnde rahatlayayım. yani onu kullanınca kaliteli mi oluyorsun yada ne biliyim karşına çıkanlar aldatmıyor mu ?**.
skype'ta düşük * problemi msn'deki kadar olmuyor..
c2c severler için skype'ta varolan kamera donanımınızdan maksimum verim cillop gibi görüntü elde ediyorsunuz. ses de aynı ölçüde kaliteli.

microsoft skype'ı satın aldıktan sonra da bu değişmedi. değişmez umarım.
milyonlarca aktif kullanıcısı olan msn messenger kullanıcılarını skype’ye devrederek yayın hayatına son vermeye hazırlanıyor.
yıl 2012 mi yoksa ben mi karıştırıyorum diye düşündüren başlıktır. *
voip iletişim devri ilk başladığında * ilk akla gelen ve en çok kullanılan voip skype'ın oldu. sorunsuz bağlantı, net görüntü, ülke ülke şehir şehir aratarak diğer kullanıcılarla listeye ekleyerek yada eklemeyerek iletişim kurabilme, kredi satın alarak bilgisayar başından skype üyesi olsun olmasın her ülkeden her numarayı avantajlı olarak arayabilme gibi özellikleriyle messenger'a açık ara fark atmıştır. facebook'un şu an kullandığı video araması skype ile sağlanmaktadır.
bu tumceyi kullandığına inanamıyorum. ne zaman yaslandim lan. olay sadece kuşak farkı .
nasılki twittera alışamadıysam skype a da o kadar uzağım. bugün 6 senelik msn adresimi değiştirdim. yeni adresime profil resminin altından durum kısmından ulaşabilirsiniz. *
artık böyle bir kıyaslama kalmamıştır, çünkü msn ve skype birleşti.