oğluna bir erkekle bile olsa evleneceksin diye baskı yapan anne

oğlunun başına kalmasından korkan annenin feryadıdır. zira bazı yazar arkadaşlarımız (mesela psk) yaşları kemale erdiği halde şimşek çakınca annesine koşar, her hıyarım var diyene elinde tuzlukla koşar, bazen de koşar koşar çişi gelir altına yapar.

e bir yaştan sonra zor tabi böyleleriyle uğraşmak.
oğlunun bir ev erkeği olarak evde kalmasına seyirci kalmak istemeyen kendince iyi niyetli, bir erkekle evlenmesini destekleyebilecek kadar homohobik, iki erkeğin beraber yaşamasına göz yumamayacak derecede gelenekçi bir annedir. ama özünde iyi niyet adı altında oğlunun özgürlüğünü yok saymaktadır.
açılsam herhalde sancılı kabullenme sürecinden sonra olacak benim mükemmeliyetçi annemdir. yıllarca düğün düğün gezdi, ne masalar ne çiçekler gördü, hele neler takıldı. hele de böyle renkli bir ırka mensup olunca torun hayalleri de iyice bulunmakta falan. hayırsız entel abim tahminen sarkık memeli hippie bir kızla abuk subuk bi yerde gizlice evleneceğinden ailenin iyi tohumu olan bana kalıyor bütün hayaller- ben önden hazırlıyorum asla olmayacak diye ama anlatamıyoruz ki.