olympus

fotoğraf dünyasında canon mu yoksa nikon mu diye tartışılırken, ürettiği özgün makinelerle kendi pazarını yaratmayı başarmış bir firmadır. fotoğraf tutkunlarının karla kaplı dağların zirvesinden, suyun altına kadar her yere gittiklerini ve gittiği yere makinesini de götürmek istediğini bilen olympus, fotoğrafçının hayatta kalabildiği her koşulda fotoğraf çekebileceği makineler üretir. diğer markaların yeterli kar görmedikleri için hiç girmediği aksesuar üretim işinde karı değil, fotoğrafçıyı düşünerek orjinal ürünlerle makinenizi kombine etmenizi sağlar. bir nicon veya canon sahibi, fularını boynuna dolayıp, fotoğrafını çekmek için eski bir kapının önünde yaşlı teyzeler ya da güvercinlere yem atan sümüklü şirin çocuklar ararken, olympus sahibi sahibi ise saçı sakalı birbirine girmiş, medeniyetten uzak bir yerlerde kimsenin varlığından bile haberdar olmadığı canlıları ya da manzaraları fotoğraflar.

olympus diğer markalardan daha uygun fiyata olmak zorundadır çünkü onu alacak adam, asıl parasını o makineyi kullanacağı ortamda bulunmak için gerekli dağcılık, paraşüt ya da dalış ekipmanına harcamıştır. zaten çok süper ve pahalı bir olympus sahibi olsanız da bunu genelde sizden başka kimse bilmez.

diğer makineler lamborgini ye, bmw ye benzetilirken, o bir iş makinesidir, 18 tekerleki tırdır, görev adamıdır. en tecrübesiz fotoğrafçıların bile düzgün fotoğraf çekebilmesine yardım eder ama, her olympus, içindeki cevheri ortaya çıkaracak sahibini bekler. makinenizle değilse de, çektiğiniz fotoğraflarla beğenilmenizi sağlar. kendisini arka planda tutar ve sahibinin önüne geçmeye çalışmaz.