orange is the new black

17 haziran'da başlayacak 4.sezon tanıtımı yayınlandı bugün.

yeni sezon trailer'ı heyecanlandırmayandır. ee tabii yine bir günde izleyeceğiz orası ayrı.
3 sezon daha devam edeceği haberi sosyal medyaya düşmüştür: http://www.instagram.com/p/BBadjEtRjD3/
4. sezonuna başlayabildim ve brad william henke iki üç saniyeliğine nefesimi kesti.

4. sezonu işlediği konular itibariyle bir kesimden (daha çok beyaz liberaller) övgü alan, bir kesimdense (daha çok siyahi aktivistler) yerilen dizidir. zaten dizinin yazar kadrosunda hiç siyahi barındırmaması her zaman için dert edilen bir şeydi, ama bu sezon iyice doruk noktasına vardı anlaşılan problemler. yine de en güzel karakterlerin meksikalılar ve siyahiler olduğu yadsınamaz bir gerçektir.
hep izleyeceğim izleyeceğim diye arka plana atıp donald trump'ın başkanlık seçimini kazanmasıyla izlemeye başladığım * ve şu an 3. sezonunda olduğum dizi. piper'dan giderek soğumaya başladım. sophia ve poussey karakterlerini beğendim.
yeni sezonunun henüz yayınlanmaya başlanmadan hackerlar tarafından çalındığı yönünde haberler var.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/05/0...


laverne cox için izlenebilir. sadece ilk sezonunu izlemiştim. beni sarmayan dizilerdendir.
beşinci sezon bomba gibi başladı ! netflix in en sevdiğim dizilerinden .. hapishanede isyan var bebek !
hayranlıkla, şevk ve zevkle izlediğim dizidir. dizede ki tüm konuşmalar, laf sokmalar, tiradlar kaliteyi gösteriyordur. o kadar ne. poussey beni üzdü.
ekranda kadın temsilli meselesinde hiçbir televizyon serisinin yapamadığı cesareti göstermiş, yıllar yılı ekranda inşa edilen kadın tiplemesinin male gaze üretimi bir sahtekarlık olduğunu göstermiştir. muazzam bir dizidir. belirli konulara yaklaşımı üzerinde tartışabiliriz, misal annelik. hayatımı oitnb izleyerek geçirebilirim ki izin vermez şerefsiz hayat gardiyanları. bir gün, şu hayatta, hep birlikte nihai riot'ta buluşana dek tekrar tekrar elimizdeki bölümleri seyredeceğiz. mecbur.
  • /
  • 2