özgecan aslan

bana yarım saat mesafelik ilçede üç erkek müsveddesi tarafından tecavüz edilip vahşice katledilen benden bir yaş büyük genç kız. insan ne diyeceğini bilmiyor artık. katillerinden biri kayıplara karıştı. her gün bakkalda, otobüste, sokakta gördüğümüz tipler bu adamlar, bu yüzden bu kadar korkunç durum.
artık kesin bir şekilde diyebilirim ki:
bu ülkenin yüzde ellisi potansiyel tecavüzcü ve katildir.
algının ve sabrın sınırlarındaki cinayetin gencecik kurbanıdır. türkiye için çok az umut kaldığının bir kez daha ispatıdır, ne yazık ki..
mersin'in tarsus ilçesinde hunharca öldürülmüştür.
akp döneminin tipik öğelerinden biri olan kadın cinayetlerinin, neden ve nasıl tırmanış gösterdiği açıktır.
o nedenle, yapılması gerekenler de bellidir ve yazılmıştır, tartışılmıştır, anlatılmıştır defalarca, fakaaaatt, öyle bir zihniyet çökmüştür ki, bunları kavramaktan ve kabullenmekten çok çok çok uzak!

sadece, anne ve babalara bir mesaj vermek isterim: müslüman olmayı ve erkek gibi davranmayı öğretmeden önce, "insan" olmayı öğretmelisiniz oğullarınıza... tabi, siz de biliyorsanız!
bir zamanlar münevver karabulut adında bir kızcağız vardı. erkek arkadaşı tarafından hunharca katledilen, cesedinin parçaları çöp kutusundan çıkan masum bir kızdı. babası kızının katillerinin yakalanması için etrafta göz yaşı döktükçe, bugün özgecan'ı katleden zihniyet demediklerini bırakmadılar.

bu zihniyet birbirinin oğlu, babası, annesi veya kız kardeşidir. özgecan'ı öldüren pislikler de gördüğünüz üzere baba, oğul ve arkadaşı çıkmıştır. hani derler ya bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim. bu da tam öyle bir durum. bu tecavüzcüler birisinin oğlu. onları da yetiştiren bir anne ve bir baba var.

kızına "başını açarsan erkekleri tecavüze davet edersin," diyen ananın oğlu başı açık kadınlara orospu muamelesi yapan oğluna "oğlum kız arkadaşlarına öyle deme," demez, diyemez, demek istemez.

böyle çirkinler işte. böyle kötüler.

diyecek laf bulamıyorum.

mekanın cennet olsun güzel kız.cenazesine 5 bin kişi katılmıştır. çoğunluğu kadındır. imamın uyarılarına rağmen kadınlar dinlememiş ve tabutu kendileri taşımıştır. cenaze namazında da en önde durmuşlardır. keşke kadınlar sadece özgecanların cenazelerinde değil, her zaman birlik olsalar.

keşke kadınlar baş kaldırsalar. yoksa bu itlerin adam olacakları yok.

yok, bu topraklarda kanlı heterororo kültürüyle yetişen kadın hiç baş kaldırır mı? kaldırana da "kötü kadın" muamelesi yapmaz mı?

yazık, çok yazık. son olmayacak...
ömrünün baharında, en güzel yıllarında bir orospu çocuğu minibüsçü tarafından kaçırılarak tecavüz edilmiş, bıçaklanmış ve cesedi yakılarak yok edilmeye çalışılmış masum genç kızdır. yalnızca evine ulaşabilmek için minibüse binmiştir bu kızcağız. kim bilir ne kadar büyük bir korku yaşadı tahmin ederken bile tüylerim diken diken oluyor. 50 yaşında bir çocuk babası evli bir pezevenk! evde karını çocuğunu bırakıp bu kıza o gözle bakacak kadar mı azdı uçkurun allahın belası! bu canavarsı yapı nasıl oluşuyor! lanet olsun! lanet ediyorum! (bkz: sizi doğurup büyütenin taa aq) çözüm bunları idam etmekte de değil, işkence çektirerek her gün yavaş yavaş ölüme terketmekte cani pislikler! *
o sikinize ve beyninize sahip çıkın oruspu çocukları. bu nasıl bi zihniyet nasıl bi ahlaksızlık nasıl bi ülke ? utanıyorum bu ülkede yaşadığım için hergun bi iğrençlik al şimdi de bu . aklım mantığım almıyor ailesini , annesini, babasını düşününce kendimi tutamıyorum . gözlerim doluyor. şerefsizler hapishanede aynısını umarım sizede yaparlar.
bir acı türkiye gerçeği daha. daha 20 yaşındaymış kuracağı arkadaşlıklar, yaşayacağı güzel günler, aşk maceraları, hayalleri hepsini çaldılar. bu ne ilk, ne de son ve biliyoruz zanlılar da hak ettikleri cezayı da almıcaklar ve bunlar aramızda keşke elimde olsa da tüm bu zihniyete sahip olan insanları tüm insanların zihninde kalacak şekilde cezalandırabilsem. yukarıda da sanki ailesi müslüman olarak yetiştirdiği için* adamlar pardon şerefsizler bu tecavüzü gerçekleştirmiş gibi bi yorum var. evet biz müslümanlara tanrımız tecavüzü emrediyor (!) napalım.
her bir özgecanın ardından herkesin oraya buraya ağıt ve lanet fışkırtmasını takiben protesto eylemi var denildiğinde kimsenin götünü kaldırıp gitmediği realitenin bir diğer kurbanı...
taksicilerde öyle amma minibüsçülerin içinde bulunduğu kültürel durumun ta mabadına koyiiim arkadaş.
bizim pederden biliyorum nasıl pislik tipler olduğunu.
dayım gençken çok mülayim saygılı,efendi adamdı.
10 sene önce bu mesleğe başladı geçen ablamın düğününde gördüm bizim pederden hiç bir farkı kalmamıştı.
bu canavar hisli,sikinin deliğinden kızgın çuvaldız sokmak istediğim şerefsizin çocuklarına,ne kadar küfür de etsem yetmez arkadaş.
avutmayın kendinizi kodeste sikmeyecekler bu piçleri.
akp geldiğinden beri hapisteki mahkumların sağladığı adalet sistemi bile bozuldu arkadaş.
ne desem az ulan ne kadar ilençlensem az.

tanım:gencecik,güzelce bir kızdı özgecan. bu mayası kanla,hiddetle karılmış toprakların,şerefsiz evlatlarınca kurban gitti.
pisi pisine....
türkiye'nin bitmek bilmeyen ayıplarından bir diğeridir. gün geçmiyor ki bir kadın öldürülmesin, şiddet görmesin, tecavüze uğramasın. gün geçmiyor ki bu hayvanlardan bir gün olsun görmeyelim. söylenecek çok söz var, bu cinayeti protesto eden kadınlar da bu gece bir bir polis tarafından gözaltına alınıyor. hani sokaklara çıkmak en doğal hakkımızdı? bir de özgecan'ın ölüm haberinin altına "aranmıştır orospu" , "kim bilir ne cilveler yapmıştır kaltak" gibi yorumlar yapan gerzekleri dozer gibi ezmek geliyor içimden. bu ülkede bu zihniyetle yaşadığım için utanç duyuyorum.
katillerinin yakalanmasına sevindim, avukatların hiç birini savunmayacağına da sevindim. en büyük cezalara çarptırılmalarını temenni ediyorum.

işte o şerefsiz yaratıklar;

ve son yakalanan pisliğin yüzündek tırnak izleri;
ekşi sözlükte konuyla ilgili şöyle bir entry girilmiştir.

https://eksisozluk.com/entry/49152717
bugün okula giderken * tüm üniversite otobüslerinin camında resminin yapıştırılmış olduğunu gördüğüm, hayatının baharında katledilmiş genç insan. katilinin alacağı hiçbir ceza, özgecan'ı geri getirmeyecek olsa da verilebilecek en ağır cezanın verilmesi gerek.
memleketin son göstergesi.caniler tecavüz edip yaktı onu hemde babasıyla.ben babamın yanında küfür etmeye çekinirken o babasını iş ortağı olarak olaya dahil etmiş arkadaşınıda.zavallı kız öldükten sonra herkes düşmanına silah yaptı özgeyi.aleviler sünnilere,muhalifler akplilere,akpliler laiklere,kürtler türklere,türkler kürtlere,kadınlar erkeklere,ateistler müslümanlara... o kadar çok kullanıldı ki samimiyetini yitirdi.tecavüzü lanetlerken aslında düşmanını lanetledi bu toprakların insanları.birbirilerine karşı duydukları nefret ve tiksintiyle kulladılar haşteglerde özgenin adını.

açıkçası bir çoğunu samimi bulmuyorum yazılan ve yapılanların.özellikle erkeklerin göstermelik tepki ve yazılarını.her gün tecavüzü üreten erkek egemen yapı sahte bir masumiyet takıntı erkek değilim diye.halbuki cinsiyetçi küfürleri noktalama işareti ve vurgu olarak kullanıyor o masumlar.ben bir ibne olarak dahi amına koymak küfürünü dilimden düşürmüyorum maalesef.

sözün özü inşallah bu son olur gibi bir dua edeceğim ama kabul olmayacak büyük ihtimal.şiddet ve erkek egemen dili bir yana bırakırsak ancak o zman düzelecek bazı şeyler boktan memlekette.
katillerle ilgili ilk haberler gelmeye başladı. sanırım fatih gökçe'yi şişeye oturttular.

http://www.cagdasses.com/guncel/8459/fatih-gokceye-cezaevinde-siseli-saldiri-iddiasi
detaylar kan dondurmaya devam ediyor. özgecan henüz canlıyken bilekleri kesilmiş. gerçekten çok korkunç. söyleyecek söz bulamıyorum.
http://www.radikal.com.tr/turkiye/ozgeca...
yaşım 16. babam hiçbir zaman beni sahada izlemiyor. oysa ben basketbol takımımızın göz bebeğiyim. hem forvetim hızlı koşuyorum, hem guard olabiliyorum, oyun kuruyorum ve iyi dribbling yapıyorum, hem de pivotum boyum uzun. en çok sayıyı atıyorum. en iyi adamı (!) ben tutuyorum karşı takımdan. en iyi “savunmamı” yapıyorum hatta. babam yine de gelmiyor. hiç gelmiyor. bir söz ediyor: “sen zannediyor musun ki maçınızı izlemek için geliyor o seyirciler, tabii ki bacaklarınıza bakmak sadece niyetleri, bırak o takımı...

8a2ab
  • /
  • 2