p!nk

namı diğer alecia beth moore 1979 doğumlu çılgın, saçlarını uzatmayı sevmeyen, konserlerinde trapez gösterilerine bolca yer veren şarkılarında mutlaka birilerine laf sokan ve bunu çok iyi yapan genelde pop, pop-rock, punk, r&b türlerinde şarkılar yapan pennsylvanialı deli bir yıldız çok parlıyor hemde
6 adet stüdyo albümü bulunmaktadır. raise your glass şarkısı sayesinde kendisini sevmeye başlamışımdır. evet sesi felan güzel kabul;

pink diye de bilinir. sanırım biseksüeldi.
erkeklerin tam aksine kadınlarda adonis kaslarının fazla geliştiğinde itici durduğunun canlı kanıtıdır.
raise your glass klibinde şarkıya yanlış girmekle de dalga geçen hatun.
stupid girls klibi olaydır bu ablamızın, tarzı harikadır hem bu kadar seksi hem bu kadar vahşi olmayı nasıl başarıyor aklım almıyor. *
güçlü kadın imajının en önemli temsilcilerindendir. her klibinde ya kavga eder ya kaslarını gösterir ki pek çok erkekten kaslıdır. favori şarkım so what.
fuckin perfect şarkısıyla beni benden alan bana çok çekici gelen şarkıcı bayandır
try başlığına mı kendi başlığına mı yazsam bilemediğim gereğinden gereken ilginin fazlasını hak eden kişilik. ama'da* sergilediği try performansı ayakta alkışlanmayı gerçekten hak ediyor. eğlencelik olsun, slowumsu olsun -zira slow şarkıdaki duygusallıkta denebilecek şarkıları genelde orta ritimli şarkılardır- her türlü hit çıkarabilmekte bu adonis kaslı ablamız.


just give me a reason adlı düetiyle tekrar tapınmaya başladığım aşırı seksi şarkıcıdır
asıl adı alecia beth moore olan pink, 8 ekim 1979 tarihinde amerika'nın pensilvanya eyaletinin doylestown şehrinde dünyaya geldi. şarkıcının pink adını almasının sebebi, sanıldığı gibi müzik dünyasına ilk adım attığında saçlarının pembe renkli olması değildi. bu takma ismi çocukluk yıllarında da kullanılmaktaydı. pink'in müziğe olan ilgisinin başlıca sebebi, babasının onu uyutmak için bestelediği ninnilerdi. yaşı ilerledikçe bu ninniler düetlere dönüştü ve pink lise yıllarında babasıyla birlikte ilk bestelerini yapmaya başladı. yerel bir rap grubuyla sahneye çıktığında ise henüz 13 yaşındaydı. oldukça sorunlu bir gençlik dönemi geçirdikten ve annesi ile babası ayrıldıktan sonra, annesiyle kavga etmekten bunalarak 14 yaşında evi terk etti ve müzik hayatına daha ciddi bir şekilde devam etmek zorunda olduğunu anladı.

14 yaşına geldiğinde ilk şarkısını yazdı ve philidelphia'daki kulüp fever'da sahne almaya başladı. yıldızı burada parlamaya başlayan genç kız, her zaman programına dahil olduğu bu kulüpte, sıradan bir cuma akşamında, mca kayıt şirketi yetkililerinin dikkatini çekti. yeteneğini ölçmek için basic instinct isimli bir grupla kısa süre birlikte çalıştırdıkları alecia'yla çalışmaya devam etmediler. bu geçici hayal kırıklığı, genç kızın moralini bozmadı. çünkü o, herhangi bir topluluğa ait olduğunu düşünmüyordu.

r&b'nin popa dönük olduğu tarza ilgi duyan pink, kısa süre sonra l.a. reid'e, yazdığı şarkıları gönderdi ve ilk kez 'solo çalışma' yapmak üzere harekete geçmiş oldu. reid, pink'in çalışmalarından çok etkilenmişti. artık genç kız, başarılarla dolup taşacak olan kariyerine gerçek bir giriş yapmak üzereydi. reid sayesinde; she'kspeare, babyface ve 112 gibi önemli isimlerle birlikte çalışarak besteler üretme şansına sahip oldu.

albümleri:
2000 – can't take me home
2001 – m!ssundaztood
2003 – try this
2006 – i'm not dead
2008 – funhouse
2012 – the truth about love
hiç bir zaman britney vb gibi ağlak zırlak kız portresi çizmemiş tam tersi yıkılmadım ayaktayım, döverim, söverim triplerindedir , eğlenceli, iğneli klipleri vardır ki alkışı hak eder. canlı performansı bir çok piyasa pop/rock/r&b şarkıcısından oldukça iyidir. ve bir de adonis kası olan sayılı bağyanlardan kendisi.
itici durmayan kaslara sahip enerjik hatun.
* insanüstü sarkici. aykiri bagimsiz üretken zeki asi... son albümündeki bütün parcalar hit sayilabilecek cinsten. özellikle henüz ülkemizde popüler olmamis olan 'the king is dead but the queen is alive' sarkisini hemencecik dinlemenizi öneririm!
harika bir kadın yahu. enerjiktir, akıllıdır, aptal kız imajının karşısında durur, açık ve dobra şarkı sözleriyle beni benden alır.

böyle bir kankam olsa başka bir şey istemem sözlük. * * *
try adli sarkisi ile goz dolduran, vakti zamaninda konser on grubu olarak sahneye cikan teomanin bitmek bilmeyen sahnesine sinirlenip teomani sahneden indirtmis abla.
try adli sarkisinin videosu tum sevenlere gelsin
http://ayisozluk.com/lnk/pintry
the truth about love tour - live from melbourne dvd'si arşivde mutlaka bulunmalıdır. lakin açın ve izleyin, eğer enerji patlaması yaşayıp, evin içinde zıplarken eliniz avizeye çarpmazsa gelin beni bulun. m!ssundaztood albümüyle dinlemeye başladığım, raise your glass şarkısıyla beni benden alan küçük bir sürtüktür :p
alecia beth moore sahne adı ile p!nk 1 çocuk sahibi heteroseksüel olsam aşık olacağım kadın. bazen gelsede sikse beni diyorum o kadar severim kendisini. şarkıları klipleri, canlı enerjik yapısı, kısacası her şeyi ile beni benden alıyor. u + ur hand , great escape, try, raise your glass, just give me a reason, ave a mary gibi şarkıları favorilerim arasındadır
eski kocasına intikam amaçlı yazsa ve daha sonra barışıp klibinde de oynatsa, so what gibi bağıra bağıra nefretini kusturacak bir şarkısı da bulunmaktadır:ayrıca 200lerin ortalarına kadar o kısa saçlı, karın kaslı ama itici olmayan fiziğiyle maskülen bir imaj çizse de, artık lady marmalade'den mıdır sonradan daha bir feminenleşti, yine o asi, rocker görünümünü feminenlikle harmanladı ve çizgisinden kaymayarak, özgünlüğünü bir kez daha kanıtladı. kendisinin çocukluğumdan en sevdiğim, en akılda kalan parçası ise :

don't let me get me :
  • /
  • 2