samsun

şehir olanı güzel lakin sigara olanı harbiden iğrenç.bu hafta yapılan zamlardan sonra bugün sigara masrafını biraz kısayım diye "kısa samsun ver selim abi" dedim her gün sigara aldığım bakkala,"yeğen,bak yanlış yoldasın"dese de umursamadım selim abiyi.para benim cepten çıkıyordu,ona hiçbir şey girmiyordu ama bana giren giriyordu.selim abinin bana acıyarak bakan gözlerini siklemeden çıktım bakkaldan.açtım sigarayı,çıkardım tek dal. çakma olan zippumuda çıkarttım cepten,çaktım,yaktım sigarayı.

abi bu nasıl bir sigaradır böyle,çekiyorum çekiyorum duman gelmiyor.kokusu desen direk burnumun direğini kırdı.tat desen bok gibi.donakadım yolun ortasında.

selim abi,bir kez daha gördüm ki büyük lafı dinlemeyen uluya uluya yolda kalıyor.
kurtuluş savaşının start verildiği şehir. karadeniz in tek büyükşehir belediyesi bulunan şehridir. futbol takımı da yıllardır 1. süper ligde başarılı olmakta.
deaflympics, samsunspor derken sporseverlerin odağına mazhar olmuş bir kent. atakum sahili, çiftlik caddesi, yakakent gibi mekanlarıyla ünlüdür. kendisinden hala ayrılamamışım.
dört yılı dolduruyorum burada ve en az üç sene daha kalacağım ama zerre kadar sevemediğim şehir. insanları da bir soğuk ve tekdüze geliyor, engel olamıyorum kendime.