san francisco

şehirde eşcinsel kültürüne inanılmaz bir saygı var. el ele tutuşan tutuşan erkekler, rol yapmaktan uzak bir hayat. daha ne ister ki insan. gördüğüm diğer şehirler arasından en farklı olanı. biraz akdeniz havası da var. <br>izlediğiniz pornoların bir çoğu da orada çekiliyor. *
ph electro nun muazzam coverinin ismidir. <br> <br>
eşcinsellerin başkenti denilir. castro en bilinen gey mekanların olduğu bölgedir. nüfusu çoğunlukla erkek sanki ve bu erkeklerin büyük bir çoğunluğu da gey. hepsinin adı da justin nedense. hem çok güzel şehir hem de eşcinsel ortamı çok iyi. gey olsam kesin yerleşirdim. lezbiyenler pek görünmez bu şehirde. gece hayatı geylere teslim dünyanın heryerinde olduğu gibi. lezbiyen gece hayatı bir kokuşmuş lezbiyen bar ve haftada birkaç ladies night tan öteye gidemez.
yaklaşık 5 yıl önce ziyaret ettiğim abd şehri. candır. her dükkan önünde ya gökkuşağı bayrağı ya da ayı pençeli bayraklar asılıdır.golden gate köprüsü, deniz, martılar istanbul'u anımsatır bu arada.... imkanı olan herkesin bence dünyada 1 kez görmesi gereken bir şehirdir.
1960'lı yıllarda hippi kültürünün doğup dünyaya yayıldığı yer olarak kabul edilmektedir. şehir hakkında birçok şarkı bestelenmiştir. en iyilerinden biri de scott mckenzie'nin san francisco adlı eseri olmaktadır.
tam bir lgbti şehri. hiv pozitif oranı oldukça yüksek. korunmadan seks yapmayı aklınıza bile getirmeyin. ayıları muhteşemdir. gidilesi, yaşanası.
village people'da bu şehirle ilgili bir şarkı da yazmıştır.