scottish fold

en sevimli, popüler kedi ırklarından biri. öne doğru kıvrık kulaklarıyla ve tontonluğuyla ünlüdür. iskoç kedisi olarak da bilinir. sakinliği, yuvarlak gözleri, sessizliği, kendi kendine saatlerce oynayabilme tavrı, sıkıntı çıkarmayan davranışlarıyla tercih edilen cinslerin başında gelir. bir scottish fold, başka bir scottish fold ile eş olmamalı, eş oldukları durumda yavrularında ciddi hsar ve sakatlıklar söz konusu oluyor. bu sebeple daha çok british shorthair'ler ve scottish straight'ler ile çiftleştiriliyorlar.

https://wimpycathouse.com/scottish-fold/

birbirleriyle çok karıştırıldıkları için aşağıdaki görsellerde british, scottish str8 ve scottish fold arasındaki farklar gösterilmiş.safkan patiler sitesinde renklerini tek tek yazmışlar. böylece benim kedilerimin erkek olan blue, kız olan lilac point olduğunu netleştirmiş oldum. gri yerine blue diyorlar.

detaylı liste linkte;

http://safkanpatiler.com/renklerine-gore...
büyük kızım bu aralar biraz farklı davranıyor. gece 2-3 defa mutlaka uyurken yanıma geliyor, beni uyandırıyor, kendisini sevmem için kafasını elime sürtüyor falan. 8 aylık olmak üzere. sanırım kızgınlık dönemimiz geldi. nasıl bir asalet ise kızgınlıkları bile bir başka ya. gerçi british shorthair oğlum da 8 aylık, o da ayrı bir terane bu ara. geceleri mırıl mırıl sessiz miyavlamalarla dolanıyor koridorda. umarım sıkıntısız atlatırız bu ergenlik süreçlerini.
istanbul avrupa yakasında bu cinsin erkeiğne sahip olan varsa kızımla çiftleştirmek icin kendisine talepte bulunmak istiyorum.

kızım cins kedi değil ama renkleri çok güzel. bu renkte kırık kulak yavrular olursa güzel olur diye düşünüyorum. safkan olması şart değil zaten. satılık yavru üretimi değil istediğim. evde anne yavru takılsınlar. kırık kulak olmasa da olur zaten. o surat şekli yeter. babadan bir gıdım bir şey alır heralde.