sevgi ve aşk yokmuş

evet bu benim başlığım, teşekkürler ilk önce benden önce cevaplamadığınız için , çünkü gerçekten gerekçeleriyle açıklanabilir bir başlıktır, demek isterim ki o kadar yoğunum ki bilmem aşk sevgi, önceden hepsini tecrübe ettim, böyle bir şeyin olmadığının kanıtı ortada olmalı inanmak farklı bir şey, var olması farklı, onun için kendimizden götüren değerleri, süpürülmüş bir hoca tarafından gibi görünmesin lütfen, onlar da biliyor için sıkılmasın her şey yoluna girecek ...
mandalina, battaniye, grip üçlüsünün geldiği dönemler ve aşka isyan bayrakları.. bahar gelince tekrar değişeceğiz.
kesinlikle kişiden kişiye değişen bir önerme. adeta kimi için din vardır yoktur ya da şu din doğrudur olayına benzer. göremeyiz sadece hissederiz. kimisi aşkın tamamen iki kişi arasında kapalı bir ilişki olduğuna inanır, kimisi birbirini sevdikten sonra beden zevkinin önemi falan yok der. kimisi için aşk yaşanırken vardır, biterken yoktur. kimisi için ise bittikten sonra farkedilir. gerçek aşk nedir? kimse bilemez. kimisi için nefretle harmanlanmıştır, kimisi için takıntıdır, kimisi için huzur kimisi için hepsi. bir şeylere aşk demeden önce (kimse kendinden değerli değildir sözünü kenara bırakıyorum) karşıdaki kişi için karşılıksız her şey den çok değer verebilme mevzusu önemlidir ama bunu sorgulamadan yapmak önemli. yine kişiye özel olduğundan karşındakinden böyle bir karşılık gelmeyebilir ama bu aşkın olmadığı anlamına gelmez. önemli olan her insanın farklı olduğunu kabul edebilmek ve ona göre hareket etmektir.
saçmalamamın kısacası, aşk değişkendir ve herkeste farklıdır. kimisi için şuan yok kimisi için şuan vardır.
keşke sezonluk olsa cidden.
var yahu olmaz mı hatta büyük türk düşünürü demet akalının dediği gibi hiç ummadığımız çiftler rekor bile kırıyor. sevgiyi aşka dönüştürebilen ve koruyup büyütüpmdevam ettiren herkese selam olsun... biraz kıskanıyor olabilirim.