sözlüğün cansız olması

çok entry girilmemesi sebebiyle bulunduğum çıkarım.
genelde gündemdeki başlıklara entry girildiği için, sol framede bi akış olmadığı zaman kimse entry girmiyor.
rahmetlik süleyman demirel den biraz rol çalıcam.
"çünkü sözlük can'lı deeldir"
çok entry girilmemesinden ziyade üzerinde konuşulacak entry girilmemesiyle alakalı bi durumdur. 30 yaşını geçtikten sonra "31" ile ilgili başlıklar yada "gaylerin .... olması" gibi absürd genellemeler üzerinde konuşulacak pek bir şey bırakmıyor.
sözlüğün sessiz olması ormaldir. entry girmek, başlık açmaktan ben şahsen korkar oldum. kimler yine begenmeyecek, kim eksileyecek diye düşünür olduk.
cansız olmasını geç, can çekişiyor.
2016’dan beri sözlükte takiliyorum. genelde durum bu. bazen ben de uzun süre girmiyorum. ilk yazar olduğumda daha eğlenceliydi ama sözlükte şu var: sanki her sezon farklı karakterler barındıran bir dizi gibi. sürekli yeni yazarlar geliyor, sonra birçoğu tüyüyor ve onların yerine başkaları geliyor. az kişi olması sebebiyle herkes birbirini “en azından yazar nicklerini” tanıyor ve tartışmalar kişiselleşiyor. sonra da küsen gidiyor. 3 yıldır giriyorum daha kimseyle ciddi laf dalaşına girmedim, o yüzden nasıl bir psikoloji olduğunu bilmiyorum. sanırım inatlaşma ya da linç yeme sonucu gelen bıkkınlık insanları soğutuyor.

türkiye’nin dolu dolu sözlüğü ekşi sözlük’tür arkadaşlar. buralara arada girin, bakının, hoşunuza giden bir konu varsa yazın, okuyun. şahsen bir eşcinsel olarak içimi buraya dökmeyi seviyorum. başka bir beklentim de yok. durgunsa da durgun, en azından yavaş da olsa bir akış var. biz bize takılıyoruz işte ne güzel fjglsşdh.

tabi eski yazarlar özlenmiyor değil.
bu klişeyi yapmak istiyorum, belki bir gram farkındalık oluşur. eskiden çok güzel yazan insanlar vardı burda yazdıklarını okurken keyif aldığım okudukça öğrendiğim epey değerli insanlar.. eskiden dediğim 2-3 yıl öncesine kadar belki, daha sonra genç yazar arkadaşlar geldi kendi heyecanlarını acemiliklerini buraya yansıttılar(insan özenmiyor değil)
fakat yine de hiçbir şekilde eskilerin yerini tutmadı. birileri sinirlenecek belki beğenmiyorsan siktir git de diyebilirler yine de eski bir alışkanlık var. ara sıra bakmaktan hep keyif alıyorum buraya..
eskiyi getir yeniyi götür kampanyası yapılsın. belki işe yarar.
siz de öldürmüşsünüz sözlüğü canım, o kadar da değil, evet "eski" yazarların yazılarını özlüyor olabiliriz, fakat burası sosyal bir mecra ve kitlenin zamanla değişmesi, sözlüğün ulaştığı kitlenin büyümesi girilerde kendisini gösteriyor..
eski yazarların da kusura bakmayın ama "amk" arada online yazarlar listesinde görüyorum arkadaşı, ama bir tane bile o "eski" görkemli günlerine ait giri girmiyor, sonra eskiden sözlük böyle değildi diye hayıflanıyor..

sözüm burada şikayetlerini dile getiren yazarları kapsamıyor elbette..

itüsözlük bile ismini görünümünü değiştirdi instela gibi sikimsonik bir yer oldu, şükür ki ayısözlük'te sadece yazar kitlesinde değişiklik meydana geldi, eski güzel günlere geri dönmek isteyen eski yazarları daha aktif olmaya davet ediyorum..
yeter artık . nedir bu 7.nesil yazarların sizden çektiği. eski yazarlar söyle, eski yazarlar böyle. özlüyorsanız gidin onların sosyal medya hesaplarını takip edin.bakıyorum da eski yazarlarlarda hep seks içerikli başlıklar açıyorlardı. anlayacağınız ayı sözlük ilk yıllarında çok elit bir yer değildir. şahsen ben eski yazarlarla yeni yazarlar arasında uçurum olduğunu düşünmüyorum. lüften emektar yazarlarımız nostaljinizi buraya yansıtıp, sözlüğü depresif bir ruh haline sokmayınız.