sözlükte mavi boncuk dağıtmak

mesaj ve entry devamında msn yoluyla herkese yüz vermek, ümit vermek, duygularıyla oynamak, hüsrana uğratmak, kandırmak durumunu açıklar. karşıdaki garibim de sadece bana böyle davranıyor sanar, bulutlarda uçar, temiz duygular besler mavi boncukçumuza. hayal dünyasında gezinir durur, taki mavi boncuk kıçına kaçana kadar. gariptir aslında, bir şekilde mavi boncukçumuza edilen bedduaların ardı arkası kesilmez.

(bkz: sana öyle geliyor pantolonun üstünden)
çoğu kez boncuğu dağıtanın kafalandığı gerçeğiyle sonuçlanan veregenlik durumudur.
belli bir yazara yoğunlaşıp zaman kaybetmek yerine -ki sonucu hüsran olabilir-, denge politası izleyip herkese eşit mesafede yaklaşıp zamandan ve sürümden kazanma yanlısı ekonomik model davranışı.

sözlükte varlığı ya da yokluğu tartışılabilecek olan bu incikli boncuklu şeklin, elde etme şansı diğer tüm koşullar sabit olsa bile yok denecek kadar azdır. çünkü reelde bile zar zor işe yarayan boncuk dağıtma eylemsisi sözlük gibi bir mecrada beklenti olarak vasatın çok altına inilmediği sürece iştahları kabartamaz.
bir merhaba, nasılsınız ya da iyi günler bile böyle algılanıyor ise çekince gelen türden birşey bu mavi boncuk olayı. *
buraya entry girenlerin hepsi çok tatlı , şeklinde yapılabilir mesela .
"bi tane de bana verin laa" diye yazacağım başlıktır
beğenilen yazılara hoş oy vererek çaktırmadan, bir eşcinsele yakışır biçimde '' kaliteli '' biçimde yapılmalıdır. edebi bir atmosferde ancak bu tür alt metinli yaklaşımlar kabul edilebilir. ********
bir dönem sözlükte çok popüler olan dağıtım ve sevk şekli. ayy çok heyecanlı amağ. gel gel gel boku boncuklu yarim, hiç geçmedi seni seven halim. seni çalan şimdi mutlu şimdi zalim. çok özledim seni esmer yarim...