stephenie meyer

şimdi bu ablamız aslında uyuşuk yılışık kurtadam- vampir-insan aşk üçgenini barındıran alacakaranlık efsanesinin yazarıdır. aynı zamanda göçebe isimli bilim kurgu bir kitabı vardır ki o tuhaf seri ile yatsa 10 kaplan gücünde olduğunu* kanıtlar. onun da filmini çekiyorlar fragmanı için buyrun :
kendi hayatında da iki adam arasında sürekli gel gitler yaşadığına inandığım ve her yazdığı kitapta da iki ayrı kişiye duygusal hisler besleyen karakterler yaratarak bu tezimin doğruluğunu sergileyen, kabuslarını roman olarak dünyaya yansıttığını söyleyen yazardır. keşke bende 4+1 kitap (alacakaranlık, yeni ay, tutulma, şafak vakti, bree tanner'in ikinci hayatı) uzunluğunda rüyalar görebilseydim.
wattpad yazarı gibi. ciddiye alamıyorum.
yaz mevsiminde yeni bir alacakaranlık kitabı çıkarıyormuş . evet yanlış duymadınız alacakaranlık serisini devam ettiriyor üstelik de yeni bir kitap yazarak değil bir kitabı edward'ın bakış açısından yazacakmış . aslında ben kendisine yazma masını söylemiyorum hobi olarak yine yazsın ama bence tamamen yanlış zamanda ve yanlış ülkede doğmuş. eğer japonya'da olsaydı şu şojo mangalarina yazarlık yapabilirdi . kendisi için en uygun meslek bu bence çünkü şojolara baktığımız zaman baş karakterleri en az 3 kişinin aşık olduğu ezik kızlardan ibarettir. doğaüstü elementler içerir . klişelerle doludur . the vampire knight in yaratıcısının yapabildi giyle stephanie nin yapabildiği arasında pek bir fark yok bence. üstelik mangalar organik şeylerdir yani bir manga bitse bile bir şekilde medya uzantıları devam ediyor örneğin manga'nın karakterleri ile ilgili bir video oyunu çıkıyor ve o karakterlerin figürleri hemen satılmaya başlıyor hem de fahiş fiyata . bu kadın acısından çok karlı bir meslek olurdu şojo yazarı olmak. sürekli aynı klasik hikaye üzerinden insanların paralarını sömürmeye devam ederdi ve bu böyle sonsuza kadar giderdi ama kitap dünyası öyle değil işte kitap dünyasında tek bir adet konuyu sonsuza kadar sömürmek bu sanata zarar veriyor . okuyucularını enayi yerine koyuyor ve dahası bu okuyucular zaten enayi . bence kendisi edebiyat dünyasını rahat bıraksın gidip japonlarla değişik değişik fanteziler deneyebilirler örneğin başroldeki bella hentai dünyasında serilerine girişe bilirler ayşegül srilanka'da tarzı bir akım oluşabilir ama edebiyat dünyasını rahat bıraksın bella da edward da jacob da.