stranger things

ilk 5 dk sında tam benlik dediğim ve beğenebileceğini düşündüğüm herkeze izletmeye kalkıştığım için ilk sezonunu en az 5-6 kez izlediğim dizi.ikinci sezon aynı çizgide olmaz diye düşünmüştüm ama ilk sezonun finalinde vaadettiklerini fazlasıyla verdi.
hiç izlemedim ama deli gibi izlemek istediğim fakat üşengeçliğimin tavan yaptığı zamanlardan geçtiğim aklımın köşesinde bulunan dizi.
öneririm hoş bi dizi pişman olunmaz
ikinci sezon başladı ve daha bir bölüm izledim bitecek diye ödüm kopuyor
bugün 2. sezona başlayıp an itibari ile bitirdiğim klasik korku ile gerilimi daha baharatlı senaryolar ile tatlandırarak merak içinde ve sabırsızlıkla bölümden bölüme hızlıca atlamanıza neden olan netflix dizisidir.
kasaba şerif'ini canlandıran çok seksi bir oyuncuya sahip dizidir.
üçüncü sezon ruslarla başlayıp önemli karakterlerden birine veda ile bitiyor. biterken 4. sezon için de göz kırpıyor. çocukların hepsi boy atmış, ergenliğe giriyorlar. elimizde büyüyor keratalar.
david harbour, sean astin, paul reiser, pruitt taylor vince, aaron munoz ve robert walker branchaud gibi tatlı ayıcıklar ve dacre montgomery gibi bir taş barındıran dizi. son sezonda rusya ve ruslar için nefret dilinin bokunu çıkarmış olsalar da, reklamları izleyicinin gözüne gözüne soksalar da izlendi mi? evet izlendi. ilk iki sezonun tadını üçüncü sezonda alamadım, zaman zaman sıktı. 4. sezon için yine bir açık kapı bıraktılar. 1 yıl sonra görüşürüz artık.
sırf david harbour için dizi iyice boka sarsa bile izleyeceğim dizi, nitekim son sezonda çıktığı hafta bitmiştir

hele bu sezon bize o inanılmaz normal vücudunu bol bol göstermekten çekinmediği için teşekkür ediyorum kendisine
ancak izleme fırsatı bulduğum ve özellikle ilk 2 sezonuna bayıldığım dizi. beni çocukluk yıllarıma götürdü. tüm bölümlerini reklamsız, sorunsuz izlemek isteyenlere de bir yararım olsun: https://www.popkedi.com/stranger-things-...
adamlar seksenlerde geçen diziyi kıyafetinden müziğine kadar eksiksiz yapıyor biz doksanlar dizisinde 2000 li yılların müziğini ve 2010 ların kıyafet modasını kullanıyoruz.
(bkz:aşk 101)
4. sezon ilk kısmının finali izlediğim en etkileyici finallerden biri olabilir ama içimden bir ses sezon finalinde batıracaklar diyor.umarım yanılırım.
aslında bu dizinin temelinde, amerika’nın sovyet paranoyası yatıyor. tehditler, bir nevi amerikan rüyasına zarar verebilecek şeyler. kötü bir üçüncü sezondan sonra, dördüncü sezonda eleven karakterinin cinsel kimliğini sorguladığı bir hikaye izleyeceğimizi düşünmekteyim. hikayedeki yeni tehditleri bu kapsamda ele almak gerekiyor.
birinci sezondan sonra izleyemedim.
“haydi bu sorunu büyüklerimiz kattiyen izin vermese de ısrarla biz çözelim ve sonda da takdir görelim” tarzını cennet mahallesi’nde polisten gizli iş çevirip işi çözen ekip gibi görüyorum.

bıkmadık mı böyle yapımlardan?

şey de böyle: sezercik aslan parçası
nedir yani seksenler geçiyormuş gibi yapılan bu tür filmleri bu kadar sevip gerçekten seksenlerde geçen sezercik aslan parçası’na yapılan haksızlık?

ilk sezon neyse de (çünkü onu ben de izledim) ikinci sezonun ilk 4 dk’sını bile izleyen herkes gözümde batı hayranıdır. net.
  • /
  • 2