tarık akan

1970'lerin melodramlarının uzun boylu, yeşil gözlü yakışıklısı abi. 1970'lerin sonuna doğru ve 1980'lerde politik dozu yüksek filmlere kaymıştır. kıllı, güzel vücutlu bir abimizdir kendisi, 1980 darbesi zamanındaki işkenceleri anlatan bir filmde çırılçıplak soyulup işkenceye maruz bırakıldığı bir filmi hatırlıyorum çocukken izlediğim, öyle bir filme böyle bir yorum yapılmaz belki ama napim, beğenmiştim amk.
çocukken tarı kakan olarak bildiğim sinema abisi.
dünyalar yakışıklısı sanatçı. çocukluk aşkım. maalesef artık aramızda değil. sadece yeşilçam için değil, tüm türkiye için büyük bir kayıp. ah nerede'de üç kişiyi birden idare edip, zehra'ya aşık olduktan sonra karşılık bulamadığı için kendini çatıdan atan ferit'i kim unutabilir? çapkınlığın kitabını yazan, bunu yaparken de tatlı kalmayı başarabilen bir insan bir daha gelir mi bu dünyaya?

sanki hissetmişiz gibi dün annemle oturup 'ah nerede?' yi izledik beraber. ne kadar yaşlandı ama hala çok yakışıklı diye bahsettik. upuzun boylu jön allah rahmet eylesin.
gerek görüşleri gerek duruşuyla tüm türk toplumuna örnek, adam gibi adamdır.

seni asla unutmayacağız tarık abi..
bugün 16:30 gibi kılınan ikindi namazı sonrası teşvikiye camii'nde cenaze namazının ardından bakırköy'deki aile mezarlığına defnedilecek.
çok güzel projelerde oynadı. benim siyasi türk sinemasına pek ilgim olmadığı için, zaten içinde yaşamak yeterince yorucu bir de buna kafa yormak istemiyorum, sonradan çektiği siyasi filmler hakkında pek bilgim yok. arada gazetelere verdiği röportajlara denk gelirdim. güzel insandı, doğru insandı. öldüğünü öğrenince aklımda şu sahne canlandı: