tayt don giyen kadınlar giremez

trabzonlu bir meczubun, avukatlık bürosunun kapısına yazdığı uyarı. metnin tamamı şöyle; "eteksiz, bacakları ile kalçaları sıkıştıran tayt-don giyen kadınlar giremez. günahtır, haya ve edebe aykırıdır"
fötr şapkalı, kravatlı, görseniz avrupai bir beyefendi zannedebileceğiniz bu avukat görünümlü namus bekçisi yetmişinden sonra azmış olmalı ki, kafayı baldırlar ve bacaklarla fena halde bozmuş. ne diyelim, böylelerini teneşir paklar ancak.

birde üşenmemiş dedemiz, haya ve edebe aykırı müstehcen kadın kıyafetlerinin men'i cemiyeti diye bir dernek kurmuş.

yazılı bir açıklama da yapan namusperver avukat vatandaş, "türk kadınının tayti don yerine giyip altındaki bütün kalça şişkinlikleri ve baldir hatları ve bölüm kırışıklıklari teşhir hastalığının edep, haya ve ahlakla bir alakası var mıdır ? mukaddes türk analarımiz böyle miydi? onlara tecavüz değil mi? türk erkeklerine tecavüz taciz değil mi? bu görüntülere erkekler dayanabilir mi? suça tahrik ve tesvik olmuyorlar mi? bu belali görüntüden kim kurtaracak milleti? basbakanimiz recep tahir (evet tayyip tahir olmuş..) ne güne duruyor? belalardan kurtarici başbakan değil midir?"

evet resmen karadeniz fıkrası gibi bir haber.. ama maalesef kaynak zaytung değil, dha.
şu an beynim durdu. sağlam bir formata ihtiyacim var..


yalnız tahir isminin geçtiği kısım ayet-sure üslubu ile yazılmış. şüphesiz bir cezalandırıcı vardır. ve bu sapıklık... * * * neyse. netice itibariyle artık zaytung kendi yayın çizgisini daha irobik*hale getirmeli. bu yaşanan gerçekliğimiz ise zaytung güldürücülüğünü, güldürücülüğünü yaparken de düşündürücülüğünü kaybeder. *
bey amca lastikli don fetişi bence. bıngıl bıngıl kalçaları donun sıkıştırması yerine kendisi bizzat sıkıştırmayı seviyordur.

-bu görüntülere erkekler dayanabilir mi... *
bir noktalama işareti eksikliği ne yanlış anlaşılmalara neden oluyor efendim.
bence cümlenin aslı: ''tayt, don giyen kadınlar giremez.'' şeklinde.
yani götlerine hiçbir şey giymesinler demek istemiş ''ehtiyar avukat efendi bey''
ben burada kızacak bir neden göremiyorum. *

leslie hall - tight pants/body rolls:
*