teröre lanet yürüyüşleri

80'den sonra topluca hareket etmek diye bir kavram kalmadığı için 'ha evet biz de yürümüştük' diyeceğimiz eylemler. az önce semtimizden akpli teröre lanetçiler geçti. geçenlerde de chp ve mhp karışık olarak lanetlemişti. ondan da önce tencere tava çalmıştık, ışıkları açıp kapatmıştık. biz yürürken bile artık ortak paydada buluşamıyoruz anlaşılan. hem de uzun bi süredir.
barışı tesis etmek istiyorsak herkes ortak bir tavır alarak sokağa çıkmalıdır. ülkücüler çıkıp kürt dükkanlarını yakar; akpliler çıkar hürriyeti yağmalar, kürtler türklere saldırır, bir görüşü olmayıp ben de bir şey yapayım diyen şahinine 20 liralık gazı atıp korna öttüre öttüre şehir turu atar ise hiçbir yere varamayız. aksine derinleşen toplumsal ayrışmayı desteklemiş ve sokak olaylarından iç savaşa doğru yönelimi hızlandırmış oluruz. beğenelim beğenmeyelim bugünlerin en iyi siyasi duruşunu gerçekteştiren chp'nin vurguladığı gibi ortak değerler ve isteklerde bir şekilde bir araya gelmeyi öğrenmeliyiz diye düşünüyorum.
lütfen katılacaksanız korna çalmayın.korna çalmakla pkk ye darbe falan vurmuyorsunuz.
başarılar dilerim.
hangi teröre lanet edildiğinin bilinmesi gereken yürüyüşlerdir kanımca. terör nedir, ne değildir iyi bilinmelidir. terörü kim yapmaktadır iyi ayırt edilmelidir. terör estirerek terörü lanetlememek gerektiğini bilinmesi gerekir böyle yürüyüşlerde.
gezi döneminde gezicilere imrenen akp'lilerin olayı tamamen yanlış anlayıp gazete yakmaya çalıştıkları (bkz: madımak), mhp'lilerin ellerinde türkçülükten başka politikaları kalmadığı için yine yanlış insanları dövdüğü (bkz: çinli diye koreliyi dövmek) hatta zaman zaman kendi cemaatlerindeki insanlarada sataştıkları, chp'lilerin ise pasif kaldığı bir durum. mutlak monarşıyle yönetilen ülkelerde eylem hakkı diye bir kavram olmadığı için ve yıllarca böyle yönetildiğimiz, cumhuriyetide anlamadığımızdan dolayı yine yanlış bir şekilde gerçekleştirdiğimiz olaydır. bize kurtuluş savaşı ruhu gerekiyor bence ki onuda kaybetmiş durumdayız.