the man from u.n.c.l.e

hala sözlükte başlığının nasıl açılmamış olduğuna hayret ettiğim, muhteşem bir guy ritchie filmi.

filmin baş rollerinde henry cavill, armie hammer, alicia vikander, elizabeth debicki ve hugh grant** oynamaktadır.

60'lı yıllarda geçen bir diziden uyarlanan the man from u.n.c.l.e'ın konusu 1960'lı yıllarda, soğuk savaşta geçiyor. uzun süredir amerika ile rusya arasındaki savaş yüzünden çarpışmakta olan cia ajanı solo* ile kgb ajanı illya'nın* uluslararası bir suç örgütünü çökertmek için iş birliği yaparlar.

film gerçekten çok başarılı. ben bir tane bile olumsuz görüş duymadım. özellikle vintage temasını ve the great gatsby'i beğenenlere şiddetle tavsiye ediyorum. soundtrack albümü ise başlı başına şaheser olmuş.

bir de 1,85 boyunda henry cavill ile 1,96 boyunda armie hammer'ı aynı ekranda, devasa boyutlarda izlemek var.*

şu fragmanı buraya koyalım:bu da soundtrack albümünden, en sevdiklerimden birisi:

bir başıma imax'te izlediğim ve çok beğenemediğim film. beklentim yüksekti belki o yüzden, guy ritchie var ortada sonuçta.
mesela henry cavill, tabi allah gibi de bi olmamış mıydı sanki ne? çıtı pıtı alman kız hoşuma gitti ama. armie hammer aynı şekilde.
senaryo yeteri kadar detaylı değildi bir ajan filmi için. hani mission impossible var aynı türde, her filmi özenerek yazılmış.
öyle yani. orta karar bir film benim adıma. izlenir mi derseniz izlenir yani bir şey kaybetmezsiniz.
yavaş ilerleyen ama guy ritchie'nin müzik zevkini yine konuşturan eski tarihli senaryoya sahip güzel film.. *
saatlerce güldüğüm sahneler içeren sağlam filmdir. irk gözetmeksizin bir çok noktaya çok mizahi değinilmiş hoş bir filmdi. tahminimce ikinci filmi istanbulda çekilecek. yalnız feslerinizi hazırlayın sloganının çağ dışı olduğunu da belirtmek gerek. umarım espri niyetine kullanılmıştır. zira osmanlı ile yakından uzaktan alakamız kalmamıştır.