true blood

allan ball tarafından çekilen, 2008 yılında başlamış ve şu an toplam 4.sezondur yayınlanan vampir dizisidir.

konu olarak ise vampirler varlıklarını insanlara açıklarlar ve bu açıklama sonrası kendilerininde yasal olarak hakları olduğunu ispatlayıp, halk ile beraber yaşamay başlarlar. sookie isimli bir hanım kızımız ile bill ve eric isimli iki yakışıklı vampirin aşk ve maceralarını anlatır.

izlenmesi gerekir.

5. sezon tanıtımı yukarıdaki youtube linkinden izlenebilir, dikkat spoiler içerir.
bu güzel bir vampir dizisi, ayrıca yazın izlenebilecek sayılı dizilerden olması da artı puanı. 3x02 de jason, sookie ile konuşurken kurtadamların gerçek olduğunu öğrenir ve sorar: peki kocaayak* da gerçek mi? peki ya santa* *

--- spoiler 5. sezon ---
christopher meloniyi görünce omg dedim.
--- spoiler ---
vampirler,kurtadamlar,periler,şekil değiştirenler,cadılar,puma insanlar,deli tanrıçalar derken dünya üzerinde normal insan kalmadı mı dedirten dizidir.diğer vampir dizilerine göre daha kalitelidir.
5.sezonunda christopher meloni gibi yunan tanrısı kıvamındaki yakışıklı aktörü seyretmemizi sağlayan dizidir.
bu dizide bir karakter vardır ki beni benden alır... tamam bende istiyorum, eric gelsin kucağına yatayım başıma masaj yapsın, alcide gelsin bana meyve yedirsin neresi ile isterse... ama sohbet için tek kişi pam'dir. eric'in sadık çocuğu, inanılmaz komik ve cool kadın. sırf bu kadının olduğu sahneleri tekrar tekrar seyrediyorum. çok özgün bir karakter. will& grace'te karen walker neyse true blood'da da pam o'dur...
dünyanın en fazla izlenenen dizisidir .
vampirler artık daha edepsiz. lafayette ve tara için izlediğim, ve jenerik klibi bi o kadar harika olan dizi.
peki ya takip eden her izleyicisinin potansiyel sookie katili olması?
yaz aylarının sağlam dizisidir. gerçek hayatta böyle bişey olsa daha eşcinselleri kabullenemeyen bu toplum sanırım vampirlerin götünden kazığı eksik etmezdi.
diğer aptal vampir dizilerine veya filmlerine benzemez,seks,ölüm* ve anlamsızlık bütün bölümlerinde vardır ve seyirciler de bunu sever ,ayrıca russell edgington denen vampirimiz en komik olanlardan biridir
--- spoiler ------ spoiler ---
6. sezon teaserı ile beni benden alan dizidir


belki ilk bakışta vampirleri konu eden onlarca diziden biri gibi görünebilir. ama onu ayrı kılan birçok özelliği vardır. öncelikle en bariz olanı insanların vampirlerden haberdar olduğu bir dünyada geçmesidir. bu durum dizide birçok komik eğlenceli ve orijinal sahneye neden olmuştur.
bir diğer özelliği absürdlüğün dibine vurmasıdır. dizide (bkz: were panther) diye bir ırk olduğunu söylersem yeterli olur bence.
allan ball manyağının bütün karakterleri itici yapmak gibi bir fetişi vardır bu dizide. ama birkaç sezon sonra bir bakmışsınız bütün hepsini bir şekilde seviyorsunuz. tara bunu en büyük örneği olabilir. iticiliğin dibine vurmasına rağmen şahsen en çok sevdiğim karakterlerden biridir.
sonracığıma şiddeti ve iğrençliği hiç çekinmeden gösterir.
karakterleri beklenmedik zamanlarda öldürebilir. allan ball'un bir anlık sinir krizlerinden birine denk gelmiş olmasından ötürü olabilir. the guardian rolündeki christopher melony'yi * öldürerek üzmüştür gene de.
insana v-juice istettirir.
5. sezonuyla biraz fazla saçmalasa da özlettirdi kendini. gelse de izlesek.
canımıniçi dizim. 6. sezon sessiz sedasız başladı. izlerken gözlerim doldu, hissiyatım kabardı.
bugün ikinci bölümü çıkmıştır,manyaktır,bilith insana kafayı yedirtirtir
7. ve ne yazık ki son sezonu (sonunda) başlamıştır. ilk bölümden anlaşılacak olan bu sezon boyunca hep v'ler ile bir olay örgüsü yaratılacak ancak ilk bölümde baştaki o hızlı geçiş,o noktaya nasıl gelindiği olmamış, sanki aceleye getirilmiş gibi her şey. umuyorum ki ilerleyen bölümlerde aklımızdaki soru işaretlerini azaltsın.
kitaptaki hikayeden sapali yillar olmus dizi. ozellikle yan karakterlerin gidishatini degistirmekten zerre cekinmiyor yapimcilari.


--- spoiler ---

sookie salaginin vampirler shape shifterlar werefolflar ortada dolanirken 2-3 bolumde bir orman icinde gecenin 3unde tek basina yurudugunu izliyoruz dizide. kimse de cikip demiyor ki ulan sookie got kadar halinle bu kezban tavirlarin bigun tecavuz ve kan kaybina sebep olacak.

kendisi peri felan oldugu icin kani ekstra degerli, vampirler kopek baligi gibi kani 43 km'den koklayip yaninda bitiyor, ama sookie bacim hala belgrad ormaninda jogging yapar gibi zifiri karanlikta hoppada huppidik orman icinde ilerliyor.

--- spoiler ---

üçüncü sezondan sonra dizi ikinci bir akasya durağı vakasına dönüşmüştür. ne demek istediğimi anladığınızı düşünerek bu benzetmeyi daha fazla açıklamaya gerek olmadığını düşünüyorum. ara sıra yakışıklı adamların götlerini görmek bile diziyi izlenir hale getiremiyorsa o dizi benim için bitmiştir.
saçma sapan olan ama yinede izlemekten kendimi alamadığım vampirli dizi.

sookie:ayy ne şanslı bir dişlek kezbansın sen öyle.götürmediğin herif kalmadı lan.kurdurdu,vampiriydi,perisiydi,şekil değitirenydi.allah çirkin şanslı versin anam.o değilde dizideki eric bunun beyiymiş.bişey demiyomu acaba dişlek hanımının herkeşle düşüp kalkmasına.

bill:tam bir barzo.geçen sezon ben tanrıyım diye ortalarda geziyodu.dizideki her taş herif gibi kezbanımıza hasta.

eric:god of the viking.sarışın afet.sarışın erkek mi olur amk diyen beni bile tükürdüğümü yalamak zorunda bırakdın.en son alplerde daldaşşak güneşlenirken cayır cayır yandın.umarım ölmemişsindir.eric çok pişmanım ne olur dön.

tara:sookienin yancısı ama harbi kız.aksanı çok hoş.ne çektin kız sem en son vampir oldun.o kaltak pam cadısıyla pavyonlara meze olmuştun.

jason:kezbanımızın kardeşi.ağır abaza fena seksi.senin o götünü yerler oğlum.saf maf ama harbi çocuk.

pam:tam bir elit vampir.bir marka kıyafetlere birde yaratıcısı eric e hasta.laf sokmaları ve botokslu yüzüyle favorim.

lafayette:dizide ki ibne karakter.taranın teyze kızı.paso kafa çekiyor ve tam bir gay

taranın anası olan kadın dehşet rol kesiyor.adını bilmiyorum


kısacası güzel dizilerin tatil yaptığı yaz dönemin de izlenebilir. yaz aşkı tadında.
7 x 02 i found you

------ spoiler -------

oy dağlar dağlar... nereden başlasam? yıllardır beklediğim eric ile jason birleşmesi sonunda gerçekleşti. izlerken sıcak basmalar, gerim gerim gerilmeler, az daha ufak çapta bir kalp krizi geçiriyordum. dizide böyle bir olayın gerçekleşme olasılığı %1 olduğundan, en baştan bir rüya konsepti olduğu da aşikardı, yine de tatmin edici bir 4 dk idi.

devamında hikayenin gittikçe bilinmezlere girmesi beni endişelendirmedi değil de dahi. 6 yıldır türlü türlü mistik yaratıklarla, bunların zımbırtılarıyla uğraşıp sonun hasta vampirlerle geleceği inancı açıkcası çok ama çok kötü bir senaryo hareketi gibi geliyor bana. yıllar içinde maryann'di, psycho cadılardı, russell edgingtondı ve warlowdu derken çıtayı hep yükseltmişken şimdi bu, olmadı. bir anlamda vampirlerle gelen şey yine vampirlerle son bulacak teması bu sezon ele alınmış da olabilir.7

------ spoiler -------

final bölümünün bütün karakterlerinin grup yapıp, vampirlerin hepsini yemesi sonucu biteceğini düşündüren dizi. **

--- spoiler ---

2. bölümden de görüldüğü gibi, kasabada kimse kalmayıp bitecek dizi sanırım. bill ve sookie de kaçar gider artık. ya da bırak, hepsi gebersin gitsin. lafayette yaşasın, o yeter bize.

--- spoiler ---
  • /
  • 2