türkiye'den siktir olup gitmek

sadece şu anda sol frame de olan dört başlık yüzünden bile normal bir ülkede normal bir vatandaş olarak yaşasam dahi düşüneceğim bir durumdur..

(bkz: karaman'da 45 erkek öğrenciye tecavüz edilmesi)

(bkz: 13 mart 2016 ankara patlaması)

(bkz: 13 mart 2016 sosyal medyaya erişim yasağı)

(bkz: recep tayyip erdoğan)

katlettiniz lan ülkeyi.. yaşanmaz bir yere çevirdiniz, nefes alırken bile insan yaşadığına sevinemiyor artık. söylenecek onca söz varken sadece susmak geliyor artık içimden. televizyonu her açtığımda, twitter'a her girişimde, whatsapp'a ta her bildirimde korkar oldum..yeni bir felaketin, bombanın, facianın, maden kazasının, tacizin, tecavüzün, faşizmin, insan haklarının hiçe sayılmasının, taksime her gittiğimde gördüğü her kıza laf atan, arkasından köpek gibi takip eden her bir insan evladından, birbirine küfreden futbol fanatiklerinden, milletin ahlakını kendi leş ağzına sakız eden her ahlak bekçisinden, hırsızından katilinden, adaletinden polisinden askerinden teröristinden siyasetçisinden milletin hakkını rüşvet için gasp eden her kamu personelinden ötürü lanet olsun lan bu ahlaksız ülkeye bu bencil dünyaya..

sahi gitsem nereye gidicem lan sanki? ekvator'da bir yağmur ormanında ya da çölde bedevilerle beraber mi yaşıyım? alaska'da penguenlerin arasına mı yerleşiyim? ya da boğaz köprüsünden insanların gözü önünde kendimi boşluğa mı bırakıyım? ne yapayım lan ben?

bilmem kaç bin yıllık dünya tarihinde doğa doğa bu zamanı mı buldum insan olmak için? ya da niye insan olarak geldim lan ben bu tükürdüğüm dünyasına? avının peşinde olan bir kartal olarak ya da avından kaçan bir ceylan olarak niye gelmedim lan bu canına yandığımın dünyasına?

aslında en iyisi ne biliyor musun.. aç tv8'i izle survivor'u ya da bilmem ne izdivaç programını. düşünme hiç bunları, düşününce ne oluyor? üzülünce, kahrolunca ne oluyor? ne değişiyor? hayatında 36 dan sonra bildiğin 37 rakamı artık sana ne ifade ediyor? ne ifade etmeli??
bilmiyorum, sadece saçmalıyorum belkide..

son olarak da klişe belki ama bi hakkım varsa hiçbirinize helal etmiyorum ulan!
ülkeyi bu hale getiren danışıklı döğüşçü tüm siyasileri (parti-purti, dernek ve stkları) siktir etme seçeneği dururken anlamsızdır.
geçenlerde yazmıştım yabancı bir firma ile iş görüşmem var diye. önümüzdeki hafta ikinci görüşmeyi yapmak istediklerini yazmışlar.
üstelik 15 gün içinde ararız demişlerdi ama 20 küsur gün sonra döndüler ikinci görüşme için. ben zaten artık aramazlar diye geçen gün 2 alana bir bedava kampanyasıyla çamaşır detarjanı almıştım. nolucak şimdi bilmiyorum. sadece o da değil. zam gelecek diye bir sürü şey almıştım. dolap erzak dolu. tüm bunları bırakıp elimi kolumu sallayarak nasıl giderim bilmiyorum valla.
her genç doktor gibi hayaliyle yanıp tutuştuğum, tutuşmakla kalmayıp çeşitli adımlar attığım, aylar sonra eyleme dökeceğim durum. sabır… ya sabır… lüffen daha çok sabır…
ben, yasss queennn finnaly byeee. son 20 günüm kaldı bu cehennemede. simay tugçe aşko babayyy. inş sonrasında dönmem de. bekle beni western german daddylerrr, çıtır, twinik middle eastern yakışlınız geliyor...