uçuk

genellikle stres ve korkulardan çıktığı söylenir. allah kimsenin başına vermesin.
fazla büyük malafat görünce götte çıkan cinsleri de olur bunun.
uçarı, kaçık, uçlarda gezinen, aykırı, marjinal kişi.
bugün buluştuğum çocuğun dudağında var diye öpmedim onu. sürekli de gözüm takıldı. farkında olmadan su sekilde mimikler yapmış olabilirim.
bunun dudak uçuğu versiyonu zararsız mı? az bulunan bir şey mi? dudağıma kaynar kaşık değdirdim patlasın diye, dudağımın derisi soyuldu. beni sevmeyecekler mi artık?
uçuk virütik bir hastalıktır. bağışıklığınızın düştüğü anda (ki buna korku ve stres sonucu deniyor, oysa bunlar bağışıklığı düşürüyor) ortaya çıkar. tedaviisinde ise antiviral kremler (piyasada çok ucuza satılıyor) kullanılıyor ve bir kaç gün içerisinde geçiyor.

vectavir
acyl
herpclair
travazol

gibi kremler kullanılabilir.
travazol mantar için değil miydi?
etkeni herpes simpleks virüstür. bu virüsü dışarı ortamdan bir defa kaparsanız ve vücudunuzda tutunmayı başarır ise vücudunuzu asla terk etmez. sadece sinir hücrelerinizde gizlenir, immuniteniz ne zaman baskılanırsa o dönemlerde de tekrar kendini gösterir. etken maddesi asiklovir olan farmakolojik ajanlar tedavisinde kullanılır fakat bu tedavi de vücudunuzdaki virüslerin hepsini yok etmez, virüs bir sinir hücrenizde uykuya geçer. toplumda sıklığı çok yüksektir.
al tahta kaşığı ver ateşe yavaş yavaş dokundur 2 3 dk sonra mük
benim için ilkbaharın habercisidir. her sene ilkbaharda mutlaka dudaklarım ve/veya burnumda yayılmaya başlar. bu sene erken çıktı. küresel ısınma yalan diyenler utanır mı, sanmam.
kaçmadan önceki ruh hali