ufak tefek cinayetler

final haftası olduğundan onuncu bölümü izleyemediğim için spoiler yememeye çalışıyorum
türk dizilerinin kaderi bu. süre çok uzun olduğu için 7. bölüm sonraları dizi durağanlaşıyor. bi olmamışlık baş gösteriyor. son 2 bölümdür eski tadı alamıyorum ben.
merveyi oynayan aslıhan gürbüz hanımefendi. senin oyunculuğun cidden inanılmaz. kendisi gerçekten inanılmaz bir aktris.
mehmet o kafayı duvardan duvarlara vuracaksın. bekliyorum ben de tabii yana yana.
taylanın süresini uzatın. şebek herif.
arzunun kıyafetlerini kendisine uygun yapın lütfen. hiç yakışmıyor giydikleri. halbuki inanılmaz güzel bi kadın kendisi.
oya aptallıkla sakinliği birbirine karıştırıyosun resmen. karı planlarının üzerine yattı tek ses edemedin. mal mısın?
neyse izlemeye devam.
yeni bölümü sabırsızlıkla bekliyoruz efenim e hadi kaldı 48 saatten daha az
fizik olarak merve
zeka olarak oya.
ikisini bir edin, gönüller şahlansın.
yerli dizi seyrediyorsan eğer, kurgu hatalarına takılmamak lazım. bunu öğrendik sayenizde.
(bkz: aptal değiliz sevgili yönetmen)
 spoiler!
merve'nin dönüşü çok pis olacak bence pelin çok havalandı, düşüşü de aynı hızla olacaktır. ayrıca şu pelin karakterine de ayrı uyuz oluyorum çapsız sürtük. oya-serhan ikilisi her zamanki gibi devam hapishanede bile sınır tanımıyorlar. fırsatçı arzu da yükselişlerde bakalım yüksele dursun elbet hak eden hak ettiğini alacaktır.
big little lies dizisine olan benzerlikleri esinlenmenin ötesinde olmakla birlikte çok farklı bir gidişatta olan dizi. big little lies dizisinde gördüğümüz kadın dayanışmasının yerini kadın rekabeti almış. yine de erkeklerin de mevzuya dahil olmasıyla biraz daha heyecanlanmış, yalnızca kadınları kötü göstermekten çıkmaya başlamış dizi. geriye sadece güç savaşları kalıyor. insani arka planları önemsemeden tabi. bir de sorguda konuşan tipler nasıl her ayrıntıyı biliyorlar?
merve'yi sevmem ama yaşadığı dram cidden yeter. ben artık merve'nin pelin'in hayatını siktiği levele geçmek istiyorum. uuuu. miyok.
bir an için merve, serhan'ı sattı demiştim lakin sonra çaktı şimşek yağdı yağmur... meğer merve ne planlar peşindeymiş sinsirella yaa abisini bile ateşe attı ya la. sonra da atıldı kocasının kollarına lakin serhan'ın gözü oya'da. bu bölüm baya durağan geçti pek atraksiyon olmadı yani eski bölümlere göre fazla durağan kaldı. neyse merve bi sarmaşığa dönsün de bayram o zaman başlayacak.
kötü karakter merve'nin iyi karakter oya'dan daha çok sevildiği dizi. sosyoloji buna bir isim koymuş mudur bilmiyorum. ama dikkate değer bence. bu sempati-antipati olayı oyunculuk ile alâkalı sanırım. aslıhan gürbüz > gökçe bahadır. gökçe 'yi severim ama bu dizide aslıhan bildiğin powerbank olmuş. gökçe yerine beren saat nasıl olurdu acaba?

bir de şu var, uzun uzun bakışlar artık dizilerimizde bir yer etti ve kanıksadık. bir şey demiyoruz ama bazı olayları da kıvıramıyorlar mıdır nedir, cok hızlı geçiyorlar. biraz denge pls.
en garip olanı da herkes kiralsın merveee diye alkış tutarken camdan kiraliyet satosunun oya tarafından bir bölüm sonra çökertilmesi. hep böyle bu şekil. bu.

1 hafta nasıl geçecek yea?
ulan bütün aksiyonu dizinin sonuna niye koyarlar anlamıyorum yani şu zevksiz tunç karakterini seyrettirdiler bütün bir bölüm bir de mervenin sarmaşığa gelişi. ulan şu hikayeyi iki dakikaya da sığrdırırlardı ama yok uzattıkça uzatacaklar. mervenin arabayla gelişinde bile tam 8 sefer mervenin direksiyon başındaki halini gösterdiler. sıkıldım da sıkıldım kaç sefer başka kanala geçesim geldi. şu meymenetsiz oya da bi karar versin artık oynayacak mı oynamayacak mı sünepe renksiz kişilik. en çok da o hoca kılıklı herifle muhabbetleri baymaz mı off yani. neyse ki haftaya iyi bir akşam yemeği parodisi daha izleyecez. klasik oya ile akşam yemeği senaryosu. oya'nın da başka oyunu yok zaten. geçmişi deşti de deşti. tamamen yardırsa da biz de kurtulsak içim şişti içim.
tüm oyuncular olmuşta şu oyanın fingirdediklerini düşündüğü hoca çok itici geliyor bana daha yakışıklı bir daddy bulamamışlar mı yahu. gözümde hala hadım sümbül canlanır.
merve'nin zamanında edip hocaya aşık olması life is goals!
5 sezonluk entrikayı birkaç bölüme sığdırmış bir dizi bu ya. öleni baştan verselerdi bile yeterdi bu kadar entrika katili merak edip izlememiz için.
saçma sapan bir dizi, bakalım ilerleyen bölümlerde neler olacak.
serhan ölürse çok üzüleceğim.

(bkz: seni bana yar ederler mi)
oya'cım fena koydu ortalığa çocuğu. topla toplayabilirsen arkasını, gerçi pelin ve arzu şimdilik sıyırdı ama mervem bitti yaaa. lakin serhan'la oya'nın ilişkisi ayyuka çıkarsa merve zebbellah gibi çökecek tepelerine işte o zaman başlayacak asıl olay. söylim mi söylim mi aldığım haberlere göre katil...
salı akşamlarını evde annemin dizinin dibinde geçirmemin sebebi olan çok uzun zamandır beklediğim kara melek tarzı entrikaların döndüğü severek takip ettiğim son dönemde çekilen en keyifli türk dizisi
çevremdeki herkesi teker teker başlattığım dizidir. olaylar o kadar hızlı gelişiyor ki bir bölümde sevdiğiniz bir karakterden diğer bölümde nefret edebiliyorsunuz. ayrıca gökçe bahadır'ın stylingini kim yapıyorsa kadını mükemmel giydiriyorlar. kısacası sabırsızlıkla salı günlerini bekleyerek izlediğim dizi.
  • /
  • 5