ufak tefek cinayetler

final haftam yüzünden dün akşam kaçırmış olduğum nefis dizi.
tamam iyi güzel hoş bi dizi ama abi gözünüzü seveyim az hızlı yahu. nedir o iki saatte cümle kurmalar saçma sapan bakışmalar. youtubeda izlerken bile sıkıldım bu durağanlıktan. ayrıca anne ve babanın boşanması cidden bu kadar koyuyor mu yahu ergen kısmına. yaşamadım bilmiyorum.
taylanın süresi çok kısa kaldı bu bölüm. gülüyorum ben bu elemana çok.
ayrıca mehmet ve mervenin abisiyle threesome yapmak istiyorum. beni bulsunlar. *
merve'nin abisine ve mehmet'e seks hizmeti vermek isterdim. * bu dizi yurtdışında olsa bu kadar gereksiz bakışmalar olmaz, daha hızlı akardı her şey ama süreyi doldurmak için mecburen uzattıkça uzatmak zorunda kalıyorlar bu çöplük türk televizyonları ortamında. evet bu etkiyi biraz azaltıyor ama gene de son yılların konusu ve kadrosu açısından en üst düzey işlerinden biri.
serhan tutuklandı.
(bkz: merve şok)

serhan’ı pek sevmesem de oya için bakarım bi şirkette neler dönmüş etmiş, yani hesaplarda. maksat sevenler kavuşsun.

bitiş sahnesini çok beğendim. kanalın yaptığı reklam şerefsizliğini saymazsak tabii. 2 reklam arası nedir kardeşim? merve lider konumunda, onun kulları (!) da aşağıdan ona bakıyorlar. izleyiciyi hem merve hem de aşağıdakilerin yanında konumlandırmışlar. çekim açısındaki orantısızlık falan çok hoş olmuş.

aralarda çalan klasik müzik de bu diziye oldukça yakışıyor.
final haftası olduğundan onuncu bölümü izleyemediğim için spoiler yememeye çalışıyorum
türk dizilerinin kaderi bu. süre çok uzun olduğu için 7. bölüm sonraları dizi durağanlaşıyor. bi olmamışlık baş gösteriyor. son 2 bölümdür eski tadı alamıyorum ben.
merveyi oynayan aslıhan gürbüz hanımefendi. senin oyunculuğun cidden inanılmaz. kendisi gerçekten inanılmaz bir aktris.
mehmet o kafayı duvardan duvarlara vuracaksın. bekliyorum ben de tabii yana yana.
taylanın süresini uzatın. şebek herif.
arzunun kıyafetlerini kendisine uygun yapın lütfen. hiç yakışmıyor giydikleri. halbuki inanılmaz güzel bi kadın kendisi.
oya aptallıkla sakinliği birbirine karıştırıyosun resmen. karı planlarının üzerine yattı tek ses edemedin. mal mısın?
neyse izlemeye devam.
yeni bölümü sabırsızlıkla bekliyoruz efenim e hadi kaldı 48 saatten daha az
fizik olarak merve
zeka olarak oya.
ikisini bir edin, gönüller şahlansın.
yerli dizi seyrediyorsan eğer, kurgu hatalarına takılmamak lazım. bunu öğrendik sayenizde.
(bkz: aptal değiliz sevgili yönetmen)
bu bölüm de güzeldi.

insanın sarmaşıkta yaşayası geliyor, ne güzel gündüz vakti herkes evde.
 spoiler!
merve'nin dönüşü çok pis olacak bence pelin çok havalandı, düşüşü de aynı hızla olacaktır. ayrıca şu pelin karakterine de ayrı uyuz oluyorum çapsız sürtük. oya-serhan ikilisi her zamanki gibi devam hapishanede bile sınır tanımıyorlar. fırsatçı arzu da yükselişlerde bakalım yüksele dursun elbet hak eden hak ettiğini alacaktır.
big little lies dizisine olan benzerlikleri esinlenmenin ötesinde olmakla birlikte çok farklı bir gidişatta olan dizi. big little lies dizisinde gördüğümüz kadın dayanışmasının yerini kadın rekabeti almış. yine de erkeklerin de mevzuya dahil olmasıyla biraz daha heyecanlanmış, yalnızca kadınları kötü göstermekten çıkmaya başlamış dizi. geriye sadece güç savaşları kalıyor. insani arka planları önemsemeden tabi. bir de sorguda konuşan tipler nasıl her ayrıntıyı biliyorlar?
merve'yi sevmem ama yaşadığı dram cidden yeter. ben artık merve'nin pelin'in hayatını siktiği levele geçmek istiyorum. uuuu. miyok.
bir an için merve, serhan'ı sattı demiştim lakin sonra çaktı şimşek yağdı yağmur... meğer merve ne planlar peşindeymiş sinsirella yaa abisini bile ateşe attı ya la. sonra da atıldı kocasının kollarına lakin serhan'ın gözü oya'da. bu bölüm baya durağan geçti pek atraksiyon olmadı yani eski bölümlere göre fazla durağan kaldı. neyse merve bi sarmaşığa dönsün de bayram o zaman başlayacak.
kötü karakter merve'nin iyi karakter oya'dan daha çok sevildiği dizi. sosyoloji buna bir isim koymuş mudur bilmiyorum. ama dikkate değer bence. bu sempati-antipati olayı oyunculuk ile alâkalı sanırım. aslıhan gürbüz > gökçe bahadır. gökçe 'yi severim ama bu dizide aslıhan bildiğin powerbank olmuş. gökçe yerine beren saat nasıl olurdu acaba?

bir de şu var, uzun uzun bakışlar artık dizilerimizde bir yer etti ve kanıksadık. bir şey demiyoruz ama bazı olayları da kıvıramıyorlar mıdır nedir, cok hızlı geçiyorlar. biraz denge pls.
en garip olanı da herkes kiralsın merveee diye alkış tutarken camdan kiraliyet satosunun oya tarafından bir bölüm sonra çökertilmesi. hep böyle bu şekil. bu.

1 hafta nasıl geçecek yea?
ulan bütün aksiyonu dizinin sonuna niye koyarlar anlamıyorum yani şu zevksiz tunç karakterini seyrettirdiler bütün bir bölüm bir de mervenin sarmaşığa gelişi. ulan şu hikayeyi iki dakikaya da sığrdırırlardı ama yok uzattıkça uzatacaklar. mervenin arabayla gelişinde bile tam 8 sefer mervenin direksiyon başındaki halini gösterdiler. sıkıldım da sıkıldım kaç sefer başka kanala geçesim geldi. şu meymenetsiz oya da bi karar versin artık oynayacak mı oynamayacak mı sünepe renksiz kişilik. en çok da o hoca kılıklı herifle muhabbetleri baymaz mı off yani. neyse ki haftaya iyi bir akşam yemeği parodisi daha izleyecez. klasik oya ile akşam yemeği senaryosu. oya'nın da başka oyunu yok zaten. geçmişi deşti de deşti. tamamen yardırsa da biz de kurtulsak içim şişti içim.
tüm oyuncular olmuşta şu oyanın fingirdediklerini düşündüğü hoca çok itici geliyor bana daha yakışıklı bir daddy bulamamışlar mı yahu. gözümde hala hadım sümbül canlanır.
pelin'in gittikçe zayıflaması ya. bilerek mi yapıyorlar depresyon stili yaratmak için mi yoksa kadınla ilgili bir şey mi bilmiyorum ama dikkatimden kaçmıyor hiç.
merve'nin zamanında edip hocaya aşık olması life is goals!
  • /
  • 4