ufak tefek cinayetler

ayyhhhh dün gece son dakkalarda gerim gerim gerdiler. yani bir gerilim filmlerinde böyle gerildiğimi hatırlarım bir de bunun dünkü bölümünün son sahnesinde. allah sizi bildiği gibi yapsın e mi son anda dedim bunu göstermeyecekler, haftaya bırakacaklar ki öyle de oldu zaten. şu senarist arkadaşlar da oya karakterine daha anlamlı ve okkalı laf sokan replikler yazsalar da azıcık içimizin yağları erise ayol. o kadar sinirleniyor, atarlanıyor ama iş merve'nin karşısında konuşmaya gelince pıssssss balon gibi sönüyor. vallahi içim şişti yemin ederim yeter diye bağırasım geldi.
2010'a kadar içerisinde konak bulunan dizileri izliyordum, fakat artık kesmemeye başladı, çünkü konaklı dizi furyasının erkek egemen statükoyu...şaka lan. sadece sıkıldım konaklardan, artık site ve medeniyet görmek istiyorum. bu dizide aradığım hemen her şey var zaten: entrika, sinsi kadınlar, zenginlik, köşk, site, gerilim. yarın sabaha merve olarak uyanmak istiyorum o derece. yalnız koca dizi içinde bir tane mi seksi erkek olmaz. halbuki konaklı dizilerde dibim düşme oranı 90% idi.
uzun zamandır böyle gerilmemiştim. başından sonuna gerilim dolu bir bölümdü. resmen diken üstünde oturdum. hoş bazı şeyler yine havada kaldı ama olsun. şu tunç herifi niye döndü ki mesela? yani ona ayırılacak vakti düğündeki gerilimi hat safhaya çıkarıp geçen hafta ilk sahne diye verilen sahneyi genişleterek verselerdi en azından düğünün mahvolduğunu görseydik. sakız gibi uzatacaklar onu anladık. sona yaklaştıkça gereksiz kişilerin gereksiz hareketlerini izletecekler onu da anladık. ama asıl konuyu daha detaylı işleyip dikkat ederek yazsalar şu senaryoları daha güzel olurdu. yani taaa şehrin ortasındaki muayenehaneden kalkıp, sarmaşıktaki düğüne yetişebilmek hem de olayların hepsinin 15 dakika gibi bir zaman diliminde gerçekleştiğini düşünürsek çok insan üstü bir olay. hangi hızla yetiştin geldin düğüne. üstelik doğuracak birini hastaneye yetiştirdikten sonra ne alaka yani? neyse sonuçta iyi bölümdü sevdim. gerçekten hop oturdum hop kalktım. kişilere gelirsek pelin'in bu halini çok sevdim. eski uyuşuk gerizekalı modundan çıktı sonunda. merve malesef çöküşlerde ki onun bu çöküşünü izlemek büyük keyif veriyor. ayrıca arzu çok seksiydi beeee. o nasıl bir yırtmaçtır arkadaş o nasıl bir göğüs dekoltesidir. bak yazarken bile heyecanlandım. lan yoksa ben?... ahahah neyse bayıldım arzu'ya tek kelime ile bir içim su idi bu akşam. oya'ya hiç bişey demeyeceğim. çünkü o hala salak. dümdüz salak. harbi salak.
burcu oldu curcu. foyasını çıkardılar meydana lakin onlar tv'de bunu ortaya çıkarana kadar ben tv başında kurdeşen döktüm sinirden. arkadaş niye bu kadar fazla bakışma, susma, gerdirme olayı var lan. yemin ederim şu uzun bakışma olaylarını bitirseler dizi 1 saate düşecek.
ayhh oya açıldı açılacak derken yine sıçtı batırdı. hem de öyle böyle sıçmadı. yani bildiğin çok büyük sıçtı. çok da iyi sıçtı. adsfadsf. ayhh sonu gelsin artık diye dört gözle bekliyorum. hala zevk ile izliyorum. bitince napıcam bilmiyorum.
o kadar ilginç bir bölümdü ki. yani sanki senaryoyu, replikleri yazan kişi değişmiş gibi diyaloglar, konusmalar, karakterler bir farklı gelmedi mi size de ? özellikle pelin bambaşka bir karakteri oynadı. önceki pelinle alakası bile yoktu. sonra polis kıza gömmeleri falan.adli tıpta ceset torbalarını acıp bakmalar. ne oluyor dedim sürekli. ama artık sona baya yaklaştık gibi hissediyorum. cinayete dair daha cok bilgi verilmeye başlandı. bomboş bir bölümdü ama yine de artık öğrensek hissi yüzünden oturup izledik.
artık cinayet gününü göstermeye başladılar ve oya'nın yaza merhaba partisinde işlenen cinayete saatler kala heyecanın dozu da baya arttı. heyecanla bekliyoruz neler olacak. herkesin birini öldürmek için bir sebebi varken beklemek çok heyecan verici. ekran başında bekliyoruz sözlük.
ama baydılar artık yeter da. ne partiymiş arkadaş. bir kişi ölecek diye, cinayeti kim, nasıl işledi diye ayrıntıya boğuldukça iyice saçmaladılar. anladık ki tek kişi ölmemiş o gün. iki kişi ölmüş. yani iki tane kurban iki tane katil var. bunların dışında bomboş bir bölümdü. hani bir parti sahnesi bu kadar sündürülüp 3 bölüme yayılabilirdi.
saçmalıklarla dolu bir bölüm ile sezon finalini yapan dizi. izledik evet ama sırf bütün bir sezonu izledim diye izledim son bölümü de. final diye son 2 bölümü birleştirip toplamda 1 saat edecek diziyi uzun sahne çekimleriyle 5 saate çıkarabilen yegane yönetmenlerle ve içi boş senaryoyla uzatılmış dizi. daha en baştan kaybetti zaten. geçen haftaki bölümün ortasından başladı son bölüm. ki başlangıçta çuvalladılar zaten.
geçen haftaki bölümün sonunda serhan elif'in evden çıktığını kontrol etmek için dışarıya çıkıyor. merdivenlerin başından arabasını kontrol edecek. aynı merdivenlerden burcu geliyor bölümün başında. insan yalanını çıkartığı kadını hiç mi görmez orada senin burada ne işin var demez mi arkadaş mal mısınız lan ne biçim senaryo ne biçim kurgu bu?
burcu'yu gören bir zat-ı muhterem seni gökte ararken yerde buldum diyor. o sözün aslı tam tersi olacak. hiç kimse mi anlamadı ya da dikkat etmedi buna al bir mallık daha.
edip eve geldikten sonra merve'yi takip ediyor. lakin bir ara misafirlere neden ayrıldığını anlatırken merve bodruma iniyor arkasından taylan gidiyor merve'yi haşlamak için, edip bunun farkında bile değilken birden bir bakıyorsun edip bodruma doğru yönelmiş. lan olum dalga mı geçiyonuz siz seyirciyle.
hele serhan kendi evi olacak yerde koskoca bahçede elif'i arayıp duruyor. ismini cismini biliyorsun madem bulman iki dakikanı almaz. sürekli kapıdan bakıyorlar nerede bu diye. iki saat sonra ancak buldu da yapıştı koluna siktiri çekti. hani yok illa ki heyecan yaratacaklar ya sündürmüşler resmen. ortaya da böyle saçmasapan bir iş çıkmış. zaten olayın en başında sorgudakilerin her şeyi istisnasız her şeyi en ince ayrıntısına kadar bilmeleriydi. lan bunlar dış kapının dış mandalı amk. nerden biliyorlar her ayrıntıyı. biri desen emekli öğretmen, diğeri sitenin dışında bir adam, biri de manikürden manikğre görülen bir kız. hani deseniz ki her şeyi bilen sadece raşel olsun. o da bölüm boyunca her sorulan soruya bilmiyorum cevabı veriyor. ulan bir evin hizmetçisinin evin içinde olan bitenden haberinin olmaması mümkün olabilir mi ya? resmen seyirciyi mal yerine koymak diye buna derler ki bir de ikinci sezon yapacaklar hele hele. yav bi git allasen. kim izleyecek? (tabi ki biz heheh)
dizinin en gereksiz karakterini öldürüp hiç de ilgi çekmemiş bir sona sahip dizi işte. tek güzel yanı burcu ile arzu'nun banyo kavgasıydı. hakikaten kavgaydı hani. gerçeği bile ancak bu kadar iyi olabilirdi.
spoylır şeysi olabilir dikkat.bu sene (bkz: istanbullu gelin) ve (bkz: avlu) ile takip ettiğim 3 diziden biridir.
 spoiler!
dizi başladığımdan beri tıslayarak konuşan karakterin ölmesiyle sezon finali yapmış dizi. şimdi maktülü biliyoruz ama katil kim sorusunu arayacağız. açıkcası ölen serhan olsa daha çok sevinecektim ama olsun. dikkatli seyrederseniz yukarıdan yapılan çekimlerde havuzun olduğu yer değil de evin arka tarafında ters yöne koşan 1 kadın 1 erkek var. o yüzden nedense katilin canım ciğerim taytay /taylan/ ya da eşi pelin olduğunu düşünüyorum bakalım ne olacak.

aaaa bu arada bir de fazilet hanım ve kızları vardı onu unuttum.
iyi başlayıp efsanevi bir giriş yapmış bir dizi. sonra arabın yalellisi gibi sündürdükçe sündürdüler. o ağır çekim bakışmalar ve aynı sahneleri yeni bölüm diye kaktırmaya çalışmaları insanı bayıyor. dizide birbirinden şeytan 4 kadın var. başrolümüz oya ise sinir bozucu bir şekilde masumluğundan ödün vermiyor. yani keşke oya ölseydi. benim favorim pelin. kıskanç aşık psikopat ama liderlik yeteneği yok. bu dizi ufak tefek eksiklerine rağmen türk dizi tarihinde görülmemiş senaryo ve emeğe sahiptir. ama öbür sezonu izlicemi sanmıyorum
bu kış homesick olmamak için daha fazla izleyeceğim dizi. ankara'nın soğuğunda oya-merve çekişmesi ile ısınmak için sabırsızlanıyorum.
bugün 2. sezonuna start veren dizi. önceleri çok heyecanlı bir giriş yapıp sezon sonuna kadar iyice boka saran dizinin 2. sezonunda belki toparlarlar belki güzel bir senaryo ile karakterleri düzeltirler diyordum. ama görünen o ki bu sezon da bok gibi olacak. hani her şeye ok ama o adanalı kılıklı nusretimsi adam nedir ya ? böyle giderse valla izlemicem bırakıcam.
fragmaninda ufak tefek cinayetler yazısının altında "ve daha büyükleri" yazmasıyla beni benden almış dizi. başka da pek birşey bilmiyorum yeni sezona dair.
diziyi hiç izlemedim klasik bir türk dizisi olma yolunda aday ama dizideki aslıhan gürbüz... o ne hatundur.
diziyi bölüm bölüm seyretmedim ancak youtube videolarına kafayı taktım on gün kadar önce. intikam planları yapıp üç güne bir eski sevgilime destanlar dizmeme sebep olduğu için artık bıraktım. belgesel falan izleyeyim diyorum.
benzer bir arkadaş grubu kazığı yemiş bir insan olduğum için bayılarak izlemiştim. ben de böyle gruptan dışlandım. şimdi hiç arkadaşım yok ama zaten sahte dostlara karnım da tok!
müziği ile de kalitelidir

  • /
  • 4