ufak tefek cinayetler

son bölümü izledim ve cinayeti çözdüm. ilk bölümde ölen dizinin kendisiymiş meğer. şimdi fark ediyoruz.
dizinin en cazip özelliği pıff neden şimdi böyle oldu dedirten noktada birden yeniden işlerin arap saçına dönmesi. tv televizyonlarının saçma geleneği gereği bazen uzuuuun bakışmalarla akış bölünse de, bu dizi halen televizyon için yapışlmış en sağlam dizilerdne bir tanesi. bu dizi yabancı dizler gibi 45 dakikalık epizotlarla yayınlansa çok daha aksiyonlu ve heyecan dolu olurdu. onun için tasarlanmış bir dizi. e tabi beş epizodu bir bölümde yazınca ister istemez her bölümde o kadar aksiyon olmuyor. bence gayet güzel işliyor ve bu hafta arzu merve kapışmasıyla eski aksiyonuna dönecek gibi olaylar...
oya denilen koca avcısı kaknem yüzünden soğuduğum dizidir.
ayyhhhh dün gece son dakkalarda gerim gerim gerdiler. yani bir gerilim filmlerinde böyle gerildiğimi hatırlarım bir de bunun dünkü bölümünün son sahnesinde. allah sizi bildiği gibi yapsın e mi son anda dedim bunu göstermeyecekler, haftaya bırakacaklar ki öyle de oldu zaten. şu senarist arkadaşlar da oya karakterine daha anlamlı ve okkalı laf sokan replikler yazsalar da azıcık içimizin yağları erise ayol. o kadar sinirleniyor, atarlanıyor ama iş merve'nin karşısında konuşmaya gelince pıssssss balon gibi sönüyor. vallahi içim şişti yemin ederim yeter diye bağırasım geldi.
18. bölüm son iki bölüme göre iyiydi. 18. bölümdeki en bomba olay:

 spoiler!
hırsızlık olayının sabahında merve'nin "mila'ya bi bakıver" diyerek serhan'ı odadan dışarı çıkartabilmesidir. çünkü mila evde değildi.
19. bölüm fragmanından anlıyoruz ki
 spoiler!
oya denilen ahlak kumkuması doktorluğunu ikinci kez kötüye kullanıyor.

"asıl cinayet o gün işlenmişti."
2010'a kadar içerisinde konak bulunan dizileri izliyordum, fakat artık kesmemeye başladı, çünkü konaklı dizi furyasının erkek egemen statükoyu...şaka lan. sadece sıkıldım konaklardan, artık site ve medeniyet görmek istiyorum. bu dizide aradığım hemen her şey var zaten: entrika, sinsi kadınlar, zenginlik, köşk, site, gerilim. yarın sabaha merve olarak uyanmak istiyorum o derece. yalnız koca dizi içinde bir tane mi seksi erkek olmaz. halbuki konaklı dizilerde dibim düşme oranı 90% idi.
uzun zamandır böyle gerilmemiştim. başından sonuna gerilim dolu bir bölümdü. resmen diken üstünde oturdum. hoş bazı şeyler yine havada kaldı ama olsun. şu tunç herifi niye döndü ki mesela? yani ona ayırılacak vakti düğündeki gerilimi hat safhaya çıkarıp geçen hafta ilk sahne diye verilen sahneyi genişleterek verselerdi en azından düğünün mahvolduğunu görseydik. sakız gibi uzatacaklar onu anladık. sona yaklaştıkça gereksiz kişilerin gereksiz hareketlerini izletecekler onu da anladık. ama asıl konuyu daha detaylı işleyip dikkat ederek yazsalar şu senaryoları daha güzel olurdu. yani taaa şehrin ortasındaki muayenehaneden kalkıp, sarmaşıktaki düğüne yetişebilmek hem de olayların hepsinin 15 dakika gibi bir zaman diliminde gerçekleştiğini düşünürsek çok insan üstü bir olay. hangi hızla yetiştin geldin düğüne. üstelik doğuracak birini hastaneye yetiştirdikten sonra ne alaka yani? neyse sonuçta iyi bölümdü sevdim. gerçekten hop oturdum hop kalktım. kişilere gelirsek pelin'in bu halini çok sevdim. eski uyuşuk gerizekalı modundan çıktı sonunda. merve malesef çöküşlerde ki onun bu çöküşünü izlemek büyük keyif veriyor. ayrıca arzu çok seksiydi beeee. o nasıl bir yırtmaçtır arkadaş o nasıl bir göğüs dekoltesidir. bak yazarken bile heyecanlandım. lan yoksa ben?... ahahah neyse bayıldım arzu'ya tek kelime ile bir içim su idi bu akşam. oya'ya hiç bişey demeyeceğim. çünkü o hala salak. dümdüz salak. harbi salak.
gerçek hayattaki utc dörtlüsü:

seren serengil
gülben ergen
hande yener
demet akalın
burcu oldu curcu. foyasını çıkardılar meydana lakin onlar tv'de bunu ortaya çıkarana kadar ben tv başında kurdeşen döktüm sinirden. arkadaş niye bu kadar fazla bakışma, susma, gerdirme olayı var lan. yemin ederim şu uzun bakışma olaylarını bitirseler dizi 1 saate düşecek.
24. bölümde merve'nin hayal ettiği oya-serhan sahnesiyle güldürmüştür. normalde oya-serhan sahnelerini geçerim ama bu sahneyi birkaç kez başa sarıp izledim.

https://twitter.com/ufaktefekcdizi/statu...
ayhh oya açıldı açılacak derken yine sıçtı batırdı. hem de öyle böyle sıçmadı. yani bildiğin çok büyük sıçtı. çok da iyi sıçtı. adsfadsf. ayhh sonu gelsin artık diye dört gözle bekliyorum. hala zevk ile izliyorum. bitince napıcam bilmiyorum.
o kadar ilginç bir bölümdü ki. yani sanki senaryoyu, replikleri yazan kişi değişmiş gibi diyaloglar, konusmalar, karakterler bir farklı gelmedi mi size de ? özellikle pelin bambaşka bir karakteri oynadı. önceki pelinle alakası bile yoktu. sonra polis kıza gömmeleri falan.adli tıpta ceset torbalarını acıp bakmalar. ne oluyor dedim sürekli. ama artık sona baya yaklaştık gibi hissediyorum. cinayete dair daha cok bilgi verilmeye başlandı. bomboş bir bölümdü ama yine de artık öğrensek hissi yüzünden oturup izledik.
  • /
  • 4