ugur

lösemi hastası küçük arda'ya ilik bağışında bulunup bulunmadığını merak ettiğim yazar. son iki entrysinde öyle bir serzenişte bulunmuş ki, arda gibi niceleri ölüyor, hem de yaşadığı coğrafyanın çok yakınında ölüyor bir sürü insan. o ölenlere neden bu kadar tepkisizken "arda" bu kadar önem kazandı. ilik bağışıyla sikişmeyi ilişkilendirmek de ayrı bir bakış açısı tabi. tebrik ediyorum. koca türkiye'de sadece "ayısözlük"çüler yaşıyor, sadece ayı sözlük yazarları ilik bağışında bulunmalı, arda’nın ölümünden ayı sözlük yazarları sorumlu der gibi. 3 4 ünite fazla verdiysen vicdanen rahat olmalısın. başkalarının vicdanı seni bu kadar endişelendirmemeli.
sözlükte espri konusu yapılan cinsellik konularından yola çıkarak bütün bir grubun yaşam şekliyle ilgili yanlış çıkarımlarda bulunan yazardır; zannedersem kafasında öyle bir ayısözlük ortamı yaratmış ki sanırsın yemeyip içmeyip sikişen hedonun evlatlarıyız. tahminimce yakını bu malum hastalıkla pençeleşiyordu, hastalıkla uğraşmak zordur, başın sağ olsun diyorum ve bu ani çıkışı ve talihsiz söylemleri de buna yoruyorum ama buranın ne kadar sıcak samimi bir ortam olsa da sanal bir ortam olduğu unutulmamalı; bırakın sanal ortamı günlük hayatınızda dahi çevrenizdekileri bunlarla itham etmeniz doğru değildir, dediğim gibi acıyla söylenen laflardır denir ve geçilir. sözlükle ilgili olarak da sitemleri* okuduktan sonra aklıma şu geldi:

(bkz: sana gül bahçesi vadetmedim)*
kimse bize buraya üye olduğumuzda her türlü sıkıntınızda yanınızda olacağız diye bir vaatte bulunmadı. insanlık görevidir, yapmak isteyen hayır için yapar ama yapmayana da lanet okumak ne kadar doğrudur bilemiyorum.
aşkı-ı memnu'daki bihter ve behlül'ün,gizli gizli rivada aşk yaşadıkları dağ evine benzer evi olan yazardır.
adnan görmesin yolar sizi.
cenazeme gelmeyerek, beni seda sayan ve annesiyle birlikte şoka sokan yazar kişisi.
yepisyeni bir ayı sözlük yazarı. aramıza hoşgeldin.
hoşgeldiniz artık sözlüğümuz için uğurlu diyebiliriz
sosyal bir ayıcan. spor da yapıyor ama o göbek erimez yavrucum hiç kasma kendini, hem sen göbekli de güzelsin. karadeniz turu heyecanı öyle bir sarmış ki heyecandan kendini turist sanıyor bu günlerde.

(bkz: hayırlı yolculuklar)
sabaha kadar konuşuruz heralde bir araya gelsek .o kadar kafa, o kadar hoş sohbet .