vajinası olmadığı halde kendisini kadın sanan erkek

transeksüel kadındır. bunun hastalık olduğunu düşünmek de transfobidir.
penisi olduğu halde kendini troll sanan kişi beyanı.

(bkz: bari sen yapma)!!
insanların kendi olmak, kendini ifade edebilmek adına zorla/boşu boşuna bıçak altına yattığının örneği oluvermiş kadın/erkek. o zaman bu tüm bildiğimiz, alışmaya/tanışmaya çalıştığımız yeni kavramları unutturan bu yeni felsefe ışığında eşcinsellerin de birbiriyle ilişkiye girmesi doğru değildir, çünkü penisi sokacak vajina yok karşı tarafta. kadın vajinadır, erkek penis. bu kafayla erkekler oturduğu yerden tüm hakimiyeti ele geçirir, dünyayı siker atar.
kendini kadın sanan erkek değil kadın hisseden erkektir. eğer erkeklerden hoşlanıyorsa heteroseksüel trans kadın, eğer kadınlardan hoşlanıyorsa homoseksüel trans kadın olur. transseksüellik cinsel yönelim değildir.* yani hangi cinse karşı ilgi duyduğu değil hangi kendini cinsten hissettiği ile ilgili bir konudur. cetad* ve tpd* de dahil tüm büyük tıp otoritelerince transseksüelliğin bir hastalık veya bozukluk olmadığı, cinsel kimlik uyuşmazlığı** olarak adlandırıldığı dikkate alınırsa bilgisiz ve bilinçsiz insanların transseksüellik hakkında dediklerine he deyip geçilmelidir.
erkek ve kadın tanımını biyolojik olarak algılıyorsak trans bireyler kadın değildir , sonuçta bir insanı kadın ya da erkek kılan şey kromozom.


eğer olaya bireyin kendisini nasıl gördüğü olarak bakıyorsak insan kendini hangi cinsiyete ait hissediyorsa kendini o isimle adlandırabilir.bir başkasına zararı dokunmuyorsa bir şey dememeli hiç kimse, herkesin kendi bedeni.isteyen de istediğini yapar.pasif , aktif , erkeksi , kadın bla bla şeklinde ayırmamak lazım insanları.bunlar basit şeyler.(bkz: erkek değilim insanım)bir biseksüel olarak kısmen benim.kızılderilierde bu kişiye iki ruhlu diyorlarmış.
transeksüellik hakkında herkesin bildiğinden daha fazlasını bilmiyorum. ben, kendi adıma, bir kadın bedeninde de bir erkek bedeninde de mutlu mesut yaşayabilirdim. bu yüzden transeksüellerin neden cinsiyetlerini terk etmek konusunda bu kadar büyük bir savaş verdiğini tam anlamıyla anlayamadım hiç bir zaman. ama benim anlayamıyor olmam bu durumu yanlış, hastalıklı ya da anlamsız yapmaz. bir insan, ruhunun vücuduna ait olmadığını ve öteki cinsiyete ait olduğunu iddia edip ailesine, topluma, dine, doğaya ve hatta kendi bedenine savaş açabiliyorsa bu durumu balık teorisiyle çürütmeye çalışmak fazlasıyla sığ bir yaklaşım olur.

feminenlik konusuna gelince, bu beni zaman zaman düşündüren bir konudur. kabul edelimki eşcinsellik sadece bir erkeğin bir erkeği sevmesi ya da bir kadının bir kadını sevmesinden ibaret değil. feminenlikle geylik arasında ve erkeksilikle lezbiyenlik arasında inkar edilemez bir bağ var. kimilerinde bu çok dramatik ve ağdalı bir hal alabiliyor tabi. ve evet işi orkit kullanmaya kadar götüren geyleri anlamlandırmakta ben de zorluk çekiyorum. ama bir bakıma hepimizde ufaktan da olsa bir vajinalılık hali var.

bir neticeye bağlamam gerekirse; belki hepimiz hastayızdır belki değilizdir. ne önemi var ki? sonuçta hepimiz sahip olduğumuz ne varsa onla mutlu olmaya çalışıyoruz. işleri birbirimiz için daha zor hale getirmenin gerçekten de bir yararını göremiyorum.


şahane örneklerle süslenmiş bir başlıktır efendim. balık örneğini geçtim, organ yadırgama örneği pek bir şükela.

translar ay bacağım olmasın, ay kolum olmasın demiyorlar. bedenimde doğru olmayan, yolunda gitmeyen bir şey var diyorlar.

bir insanın kolunu bacağını kesersen bütün bir insan olamaz, onun için bu organ benim değil diyen yadırgıyordur.

ama cinsiyet değiştirdikten sonra da beden bütünlüğünü korur translar. bu bir nevi 6 parmaklı doğmak gibi, yolunda olmayan bir şeyi gidermektir.

o kadar heyet raporu şu bu veriliyor, bir kaç uzman hekim bir araya gel,ip "hee, sen organını yadurgamışsın bebişim" demek yerine kişiye bu hakkı tanıyorsa çıkıp bu başlıkta abuk sabuk şeyler yazmak bu hoca takımı iyi çalıştıramıyor, maçtan önce oyunculara pekmez falan içirmeli kadar saçma ve bir o kadar saçma, hatta gerçekten saçma konuşmaktır..