video çekip intihar etme modası

her bina cami, herkes imam olana dek yola devam, diyen zihniyetin önemsemeyeceği durumdur.
gençler yetersizmiş, açmış, psikopatmış,...vb. nema problema!
yeter ki türban heryere girsin, herkes istediği heryerde sürekli abdest alıp namaz kılabilsin, tüm okullar manastırların islami modeline dönüştürülsün yeter!
sen allah adına zulüm yap, allah nasıl olsa affeder!
intihar etme durumu genelde içinde bulunan duruma tepki ve bana yardım edin serzenişlerinin bir sonucu olduğu için intihar edecek kişinin video çekmesi sadece teknolojiyi ne kadar iyi kullandığını gösterir.

mesela intihar edecek kişinin telefonla araması aslında yardım istediğini, ölmek istemediğini gösterir. aradığı kişiye intihar etme sebebini söyleyerek kime veya hangi duruma karşı tepki gösterdiğini söyleyebilir.
gene intihar edecek kişinin arkasında not bırakması, bu kişinin kime veya hangi duruma karşı tepki olarak intiharı düşündüğünü bize gösterir.

yani görüntülü aramanın yapıldığı 21. yüzyılda video çekip intihar etmek son derece normal buluyorum.

ayrıca intihar eden birisine, hayatına son vermeyi göze almış birisine modaya uymuş demek son derece aşağılayıcı bir yaklaşım. yaşama dürtüsü evrimsel olarak içimizde taşıdığımız en temel iç güdüdür. öyle modaya uyarak bu iç güdüden insan vazgeçemez.

intihar etmeyi düşünen birisinin acilen yardım alması gerekmektedir. hiçbir dert çözümsüz değildir.
hiçbir zaman anlaşılmamanın ne demek olduğunu bilmeyenlerin moda olarak nitelendirebileceği eylemdir. intihar ederken hala video çekmek, not bırakmak son kez anlaşılmak istemektir. ne kadar da acı.