vikings

history channel'in 9 bölüm yayınlanmış yeni dizisi. sakallı saçlı ,iri ayrı bir o kadar kirli ama aynı zamanda kuğl adamların bolca yer aldığını adından da belli olduğu üzere vikingleri anlatan yapım. an itibariyle 4 bölümünü izlemiş biri olarak kostümleri, karakterleri,hikayenin gidişi her bişeyi yerli yerinde gibi geldi bana. ikinci sezon onayını da almış. başrolde ki ragnar lothbrok karakterini oynayan travis fimmel hal ve hareketleriyle biraz da görüntüsüyle brad pitt'i anımsatmaktadır yada bana öyle gelmektedir. neyse uzun lafın kısası izlenesi.
spartacusümsü bir dizi. daha az seks var ama gayet güzel. tam spartacus bitti bu başladı falan bunlar hep amerikanın oyunları söyliyim. ayrıca lagertha'yı çok beğenmekteyim.
--- spoiler ---


1. sezon 8. bölümün sonundaki şarkıyı söyleyen kadını bulursam çok fena yapıcam o nasıl ses lan, nasıl.

resmen insan kurban etmeyi huzurlu bi şekilde yedirdi herifler.
--- spoiler ---
2. sezonu başlamıştır iyi seyirler.
yeni sezonu 19 şubatta gösterime girecek müthiş dizi.
harika bi dizi kesinlikle izlemelisiniz game of thrones gibi bagımlılık yapıyor.
ayrıca yeni sezonu 18 şubatta gösterime girecektir!
artık başlanılması gerekiyor diye düşünüyorum.
henüz 3. sezonun sonundayım, enteresan bir dizi. çekiciliği var, bir sonraki bölümü izlemeden rahat edemiyor insan. bir de tabi rollo ve aethelwulf'un enteresan tatlılığı.
dizinin 4. sezonunda lezbiyen ilişkiye yer verilmesi hoşuma gitti. lagertha'nın biseksüel olduğunu anlıyoruz ve tabi ona delice aşık olan yeni partnerini tanıyoruz.