vikings

history channel'in 9 bölüm yayınlanmış yeni dizisi. sakallı saçlı ,iri ayrı bir o kadar kirli ama aynı zamanda kuğl adamların bolca yer aldığını adından da belli olduğu üzere vikingleri anlatan yapım. an itibariyle 4 bölümünü izlemiş biri olarak kostümleri, karakterleri,hikayenin gidişi her bişeyi yerli yerinde gibi geldi bana. ikinci sezon onayını da almış. başrolde ki ragnar lothbrok karakterini oynayan travis fimmel hal ve hareketleriyle biraz da görüntüsüyle brad pitt'i anımsatmaktadır yada bana öyle gelmektedir. neyse uzun lafın kısası izlenesi.
spartacusümsü bir dizi. daha az seks var ama gayet güzel. tam spartacus bitti bu başladı falan bunlar hep amerikanın oyunları söyliyim. ayrıca lagertha'yı çok beğenmekteyim.
--- spoiler ---


1. sezon 8. bölümün sonundaki şarkıyı söyleyen kadını bulursam çok fena yapıcam o nasıl ses lan, nasıl.

resmen insan kurban etmeyi huzurlu bi şekilde yedirdi herifler.
--- spoiler ---
2. sezonu başlamıştır iyi seyirler.
yeni sezonu 19 şubatta gösterime girecek müthiş dizi.
harika bi dizi kesinlikle izlemelisiniz game of thrones gibi bagımlılık yapıyor.
ayrıca yeni sezonu 18 şubatta gösterime girecektir!
artık başlanılması gerekiyor diye düşünüyorum.
henüz 3. sezonun sonundayım, enteresan bir dizi. çekiciliği var, bir sonraki bölümü izlemeden rahat edemiyor insan. bir de tabi rollo ve aethelwulf'un enteresan tatlılığı.
dizinin 4. sezonunda lezbiyen ilişkiye yer verilmesi hoşuma gitti. lagertha'nın biseksüel olduğunu anlıyoruz ve tabi ona delice aşık olan yeni partnerini tanıyoruz.
vikinglerin efsanevi lideri ragnar lothbrok kattegat'ın reisi olur ve vikinglerin kaderi değişir. dizide vikinglerin bol bol iğrençliklerini görebilirsiniz. o kadar çok kan seviyolar ki, insan falan kurban ediyolar. vikingler barbarlar, pisler ve savaşı seviyolar. ama dizi garip bi şekilde duygusal da. örneğin lagerta, ragnar kuma getirince (prenses gisla) kattegat'tan gitti. o sahne çok duygu yüklüydü. bir diğer örnek: ragnar ve athelstan arasında garip bir ilişki var. ragnar biseksüel mi emin değilim fakat athelstan ile duygusal bir ilişkisi olduğu kesin. hatta bu yüzden floki athelstanı kıskanıyor. dizinin beğendiğim taraflarından biri de vikingler her girdiği savaşı kazanmıyor. önemli roller ölebiliyor. kısacası dizi gerçekçi, dizide bol bol ölüm var, izlerken bazen midenizin bulanabileciği bazen de gözlerinizin dolabileceği tarihi bir dizi.
belirli bir sezondan sonra aşırı bayan dizi.