vikipedi'ye erişim engeli

ülkemizde "idari tedbir" uygulanan ve erişim engeline takılan dünyanın en büyük internet ansiklopedisi. tedbir kararının " türkiye'yi çeşitli terör gruplarıyla aynı düzlemde ve iş birliği halinde göstermeye çalışan içerikler" nedeniyle verildiği bildirilmiş. yıllardır vikipedi'de içerik düzenlerim, madde hazırlarım. kaynak belirtilerek içerikler girilir ve o kaynakların da güvenilir kaynak olması esas alınır. vikipedi bu doğrultuda yayın yapan bir ansiklopedidir. devletin kirli çamaşırları ortaya çıktı diye bu uygulamanın devreye girmesi sansürün ilahını yaşadığımız ülkemizde şaşırtmamıştır. yazıktır!

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/04/2...
şaşırtmıştır. fakat terör ile alakalı bilgilerden kaynaklı olduğu söyleniyor. hayırlısı.
masaüstünde opera tarayıcı kullandığım için 24 saat sonra fark ettiğim erişim engelidir. xhamster için vpn kullanan kesime ek olarak vize/final döneminde araştırma yapmak isteyen öğrenciler de eklendi şimdiden. teşekkürler, btk.
sitenin kurucularından jimmy wales, twitter hesabından açıklama yapmıştı. tweet’inde “bilgiye erişim temel insan hakkıdır. türkiye halkının bu hakkını savunma mücadelesinde hep yanında olacağım” yazmıştı.

kapatılma sebebiyle ilgili şöyle de bir haber var. dünya'da kendine sahte darbe düzenleyen liderler listesinde erdoğan'ın da olması durumu.

https://www.igcnews.com/3016.html


yahu internette engel olmayan site mi kaldı. porno sitelerini bitirdiler. benim vatandaşım işini bilir. vpn ve uygun app'lerle girmeye devam^^
linkin başına 0 koyularak aşılabilen engeldir.