ya sev ya terk et

vatanseverlikle ırkçılığı karıştıranların motto cümlesi. kafa kesen sapıklardan kaçan mültecilerin bile ölümü göze alıp kaçtığı yurdumda, sorgulamadan bu ülkeyi sevmemiz gerekiyormuş. güzel kardeşim iyi hoş sev de, bunca rezalet yaşanırken ben böyle ülkeyi sevmiyorum, sevemiyorum diyeni de bir anla. hayat bu kadar siyah ya da beyaz değil. herşeyi karşıtıyla değerlendirmek yerine anlamaya çalışırsak bu ülkede mahkum olduğumuz kalitesiz yaşamdan da kurtulabiliriz...
milliyetçilerin yüzsüzlüğünü gösteren söz öbeği.
tarihleri yağmanın ve talanın tarihi, utanmadan bu toprağın halklarına siktir çekebilme cüretini kendinde buluyor. çünkü o kötücül çoğunluğa mensup kendileri. çoğunluğuna güvendiği için her türlü azınlığın üzerine tahakküm kurma hakkını bulur kendinde. çünkü dediğim gibi yüzsüzlük.
alevisi hoşuna gitmez, saldırılar organize eder.
rumuna, ermenisine saldırılar organize eder, mallarını yağmalar.
kürte saldırır.
komünistine "hayde moskova"ya der.
kendinden olmayanın yeri yoktur bu topraklarda.
bu toprakların halkları yüzlerinize tükürecek yüzlerinize. bugün değil belki ama elbette birgün. bu devran böyle sürmeyecek. yüzsüzlüğünüzle ve arsızlığınızla tükeneceksiniz. biteceksiniz.
kendisi sevmemiş büyük ihtimal terk etmiş.haklısın wallahi sevilecek gibi değil artık bu eller.çikolatasına gurban olduğum alaman bizi de alır mı ola ?
yazmışım bu başlığa; olsun tekrar yazayım.
terketmiyorum efendim.
ter-ket-mi-yo-rum.

sınırlara felan inanmam ben. saçma gelir etnik kimlikler, dini inançlar, ülkeler vs.
lakin üzerinde yaşadığım memleket toprağını, kültüründen nasiplendiğim memleket toprağını, anılarımın olduğu memleket toprağını( memleket toprağı derken vatanseverlikle bir değil bu söylemim.) üç beş gerizekalının söylemiyle terkedecek değilim.
üç beş gerizekalının tapındığı ideoloji hakim diye, bu topraklarda kötülük hüküm sürüyor diye, süt-torna üretenin değil diye terkedecek değilim.
aksine bu topraklarda onur hakim olsun diye, soysuzluk bir daha yeşermesin diye inandığım ideolojinin mücadelesini destekliyorum. karıncanın ibrahim'in yangınını söndürmek için taşıdığı bir damla su gibi tıpkı,biz de karınca kararınca...

tapusu sizde mi ?
siz kimsiniz hadsizler?
haddinize mi...
terketmiyoruz. yok öyle yağma.
dış güçler yine birilerini kışkırtmış anladığım kadarıyla türkiye yalnız bırakılmaya çalışılıyor. milletçe büllük ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde kimse bir yere gitmesin lütfen. yani israil'i sevindirmekse niyetiniz orası ayrı! ama ülkemiz bölündüğünde gelip bana ağlamayın çünkü ben çoktan isviçre'ye gitmiş olacağım.