yol için cami bile yıkarız

yol, su, elektrik gibi ihtiyaçların kamusal kutsallığına, rte tarafından yapılan vurgu.

ulaşımın önem ve değerine atıf yaparken gözünü budaktan sakınmama noktasında örneklemler veren başbakan; ne denli ciddi olduğunu vurgulamak için kutsal olarak addedilen ve asla dokunulamaz kabul edilen cami örneğini vermiş. erdoğan'ın yeni dönem promosyon kampanyasında belli ki artan bir doz var. 3. köprü için istanbulda ve odtü'de binlerce ağacın kesilmesine yönelik tepkileri kısmak için "yol için herşey feda edilir çünkü yol medeniyettir. cami olsa bile o camiyi yıkarız" diyen başbakan; neye ne şekilde yol yapacağının feleğin çemberini kıran ustası olmuş.
-suriye de esad cami yikti islam dusmanlari.
-bu memlekette camiler ahira cevrildi.
-camlicaya camiye karsi cikanlari biz biliriz.
-capulcular camide icki icti gibi beyanatlarin sahibi tarafindan soylenen soz.bre gafil allahin evini yikacak kadar burudu mu gozunu iktidar ve rant hirsi.
e tabii yakin dostun suudi kral abdullah muslumanlarin kalbi olan kabenin her tarafini luks otellerle donatti senin de hakkindir.
rte'nin 2007 genel seçimler öncesinde, istanbul kasımpaşada bir kuran kursunu * yıkması ve sonrasında oradan yol geçirecektik demesi, şimdi yapacağı kendini besleyen kültürü kendince dejenere edebilecek kadar etkilediğini gösterme çabaları elindeki gücü hiç bir şekilde çekinmeden herkese eşit miktarda ve hunharca kullanacağının teminatıdır
işin içine para girince dinini bile unutabileceğini açıkça ifade eden sözüm ona dini bütün müslümanın söylemi.
yol için değil de para için olan, paraya çıkan her yolun mubah olduğunu gördüğümüz ilerici demokrat zırvası.