admin’in entry’lerimizi editlemesi

simdi admin mi yapiyo bilmiyorum ama oyle tahmin ediyorum. kendi entrylerimi ezberledigim icin fark etmesi zor olmadi. yanlisimizi duzeltsin, eyvallah ama bi bildirim bisey gelsin. ya da altta edit saati belli olsun eksideki gibi. boyle biri gunlugumu okumus gibi hissediyorum aaaa.
sanırım sadece dark bear, futurelavirs ve hazineci olarak ben bu konuda yetkiliyiz.

içeriğe dokunmamakla birlikte, yaptığım düzeltmeler şöyle:
- de/da bitişik yazıldıysa, onu ayırmak
- ingilizce yazılan bir kelimenin türkçesini yazmak (sex’i “seks” yapmak gibi)
- otomatik yazım hatalarını düzeltmek (sozluk’ü “sözlük” yapmak gibi)
- eksik noktalama işaretleri (okumayı kolaylaştırsın diye)
- link, bkz ve diğer hatalı kaynak göstermeleri düzeltmek


entry’lerinde beni hedef almış kişilere bile birşey yapmıyorum. yazarların hedef alınması gibi şeyleri “şikayet” mailleri üzerinden değerlendiriyoruz.
ilave olarak;

-nokta, virgül gibi kullanılan ve sözlükte kullanımı yasak olan :) :/ :o vb. ifadeleri sileriz.
-birini hedef alarak hakarette bulunulan kısımları veya komple entryi sileriz.
-kaynak belirtmeden bir kişiyi veya kurumu karalayacak entryler girilirse ya kaynak ekleriz, ya da entryi sileriz.
-yanlış kullanılmış gizli bakınız, yıldızlı bakınız, bknz, spoiler gibi noktaları düzeltiriz.
-çalışmayan linkleri aynısını bulursak ekleriz veya bulamazsak sileriz.
-boş bakınızları sözlükte ilgili başlık varsa onunla değiştiririz.
-bir kaç tane açılmış fakat aynı şeyi anlatan benzer başlıklar varsa birleştiririz.

bir nevi kural dışı sözlük kullanımını düzeltmek için editör ve moderatörlerle beraber sözlüğün ameleliğini yapıyoruz. yapılan değişiklikle anlamını yitirdiğini düşündüğünüz entryleriniz varsa bize bildirin loglardan bakalım. entryleriniz elinizin altında, siz de güncelemeler yapabiliyorsunuz. entrylerden yazarlar sorumlu olduğu için öncelikle kendiniz takip ediniz biz hepsine yetişemiyoruz.
moderatörlerin arkamızı toplayıp hatalarımızı düzeltiyor olması sevindirdi.garip olansa benim şimdiye kadar bunu hiç farketmemiş olmam.
sık sık mesajla taciz edilerek "neden entry'mi sildin ya da düzelttin" şeklinde gayet nezaket dışı ve anlamsız suçlamalara muhatap olmama yol açan sorunsal.

birincisi genel olarak sözlüğün hukuki yanıyla ilgilenen elimden geldiği kadar bu yönüyle destek olmaya çalışan, haber başlıkları, bağımsız sinema ve global müzik başlıkları, abzürt başlıklar açan biriyim.

entry düzenlemeye vaktim olmadığı için yazınsal besleme desteği odaklıyım. yani biri entrynizi düzeltmiş ise bunu benim yapma olasılığım % 0,1. ha entrynizde düzeltme yapmışsam da bunu mutlaka mesaj yoluyla iletip bilgilendiririm. diğer admin ve mod arkladaşlarımız çokça düzeltme yaptığı için haklı olarak mesaj atamıyorlar çünkü buna ayıracak mesai yok haliyle.

özetle; neden entrym düzeltildi diye doğrudan admine ya da mod'a suçlayıcı mesaj atmak yerine öncelikle sözlük formatını öğrenmeye ve uygulamaya çalışınız. çünkü amaç burda sizin girinizi mahfetmek değil formata uygun hale getirmek.

öpüldünüz^^

(bkz:ben değilim)
sözlükte var olan editörlerin amacı tam olarak budur!