adrese dayalı sınavsız yerleştirme sistemi

gün geçmiyor ki eğitim sistemimizde bir kat daha boka batma durumu yaşanmasın, milli eğitim* bakanı ismet yılmaz tarafından yapılan açıklamaya göre, artık lise tercihleri öğrencinin ikamet ettiği bölgeye göre değişiklik gösterecek, şöyle ki öğrenci kendisine en yakın 5 okul arasında tercih yapacak..
tabi ki sikimizi salladığımızda çarpan 42390849328490238 tane imam hatip lisesi muhakkak bu kapsam içinde bulunacak..

fen liseleri ve anadolu liselerinin eğitimlerinden mahrum kalarak, zorunlu imam hatip eğitimine maruz kalan gençlik ne kadar başarılı olur bilinmez..
acaba oluşturulması için genel fikrin bir emlakçının zihninden mı çıkmıştır merak ettiğimdir. bence öyledir. çünkü madem ortalık imam hatip liselerinden geçilmiyor ve çocuklarını iyi lisede okutmak isteyecek aileler mecbur anadolu ve fen lisesine en yakın yerlerde oturmayı düşüneceklerdir. dolayısıyla emlak sitelerindeki ilanlar "metro metrobüs e, anadolu ve fen liselerine yakındır", "evimiz fen lisesi manzaralıdır", "civarda hem anadolu hem de fen lisesi bulunmaktadır" şeklinde olacaktır.
soruların çalınmasına karşı almış olduklarını düşündüğüm dahiyane önlem.
ne gerek var canım.hatta herkez oturduğu yere en yakın uygun ne iş varsa o mesleği yapsın.sanki onlar okudularda mı başımıza devlet büyüğü oldular.okumadan da oluyormuş demekki.
eğitim sistemine harakiri çeken durum.
yalnızca ismi sonradan açıklanacak olan "nitelikli okullar" belirlenen bir ortak sınav yapacaktır. bu durumda bu sistem devletin kendi birçok okulunun niteliksiz olduğunu bir kez daha kabul ettiği sistemdir aynı zamanda
ilkokul için ikamet değiştir, ortaokul için ikamet değiştir. şimdi de lise için ikamet değiştir. cidden insanlar çocuklarının iyi okullarda okumalarını istiyorlar, iyi okulları yaratmak yerine, yakındakini dayatmak nedir anlamak mümkün değil.
tespitimce tek amacı içleri bomboş olan binlerce yeni imam hatip lisesini doldurmaktır.uygulanırsa bilimsel eğitim sisteminin tam anlamıyla çökeceğini söyleyebilirim.devlet tarafından verilen eğitim muhtemelen bir kaç yıl içinde %50-60 ilahiyat eğitimine dönecektir.
korkunç
(bkz:sığınma talebi)
süper sistem. sırf benle aynı puanı yaptıkları için iyi okullarda okumaya hak kazanan eğitimsiz ailelerin tezek kokulu çocuklarına az katlanmadım dört yıl. homofobi desen islamcılık desen kadın düşmanlığı desen hepsi bunda neymiş oks’de derece yapmış yapmasaymış oh herkes köyündeki mektebe gitsin artık yallah