afyondaki içki yasağı

günaydın sevgili ülkem, ve sonunda beklenen gerçekleşti afyon valiliği "kamu esenliği ve trafik kazalarını önlemek" adı altında kentte piknik yerleri de dahil olmak üzere içki satışı ve tüketimi yasaklandı. umarım 2 kişiden birisi memnun olmuştur bu karara, şimdilik tek ilde daha sonra tüm türkiyede... ne demişlerdi durmak yol yola devam...

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20431320.asp
alkol bütün kötülüklerin anasıdır sloganlarıyla ilerde tüm türkiye ye uygulanmak istenecek yasaktır. kısmen zaten uygulanmıştır, tamamen ülke genelinde uygulamak isteselerde bunu başaramazlar, türkler atalarından bugünlere alkol alan, alkol almayı seven bir millet olmuştur.
ağzımızla içelim eğitimi yerine hem masraftan kacalim hem de ideolojimizi dayayalim tribünlerde meksika dalgasi .
sadece bak istesek yapabiliriz korkutmasıdır, alkolden ve sigaradan alınan vergiler azımsanmayacak kadar iyi bir gelirdir. genel bir yasak getirildiğinde işsiz kalacak fabrika çalışanları ve satıştan mahrum restoran, market vb. mağdurlarına yeni iş imkanı verebileceklerse yapsınlar, ama ülkenin genel işsizlik hali ortadayken nasıl olur bilemem. yasaklarla uğraşmaktan başka halt edemeyenlerin icraatları ortadadır. doktor döverler, ananı alda git derler neyin kafasını yaşıyorlarsa? her suçu zaten alkol tüketenler yapıyor!
reinada bütün gece sular seller gibi içmiş ve olmuş kafasını açmak için yatağına getirilen sabah kahvesini yudumlarken haberi okuyan ve haliyle fazla tepki veremeyen ''önemli'' insanların hayatını çok da değiştiremeyecek yasak. ne de olsa onlar trafik kazası sonucu yanlışlıkla adam öldürünce soluğu yurtdışında alıyorlar; ülkemize zararları yok yani.
kamuya açık tüm alanlarda içki içilmesini ''süresiz'' yasaklayan afyon valiliği geri adım atmıştır. '' yalnızca şehir içinde, insanların oturup kalktığı parklarda yasakladık. piknik yerlerinde bir yasak söz konusu değil. araç içlerinde de sürücü dışındakilere bir yasak getirmedik. kanun maddesindeki şekilden birebir geçirildiği için bir hata söz konusu. her yerde yasaklamak yanlış bir uygulama olur” demiştir.

(bkz: tırsmak)