ahmet atakan

armutlu mahallesi'ndeki gösteriler sırasında ağır yaralanan ahmet atakan (22) henüz bilinmeyen nedenle hayatını kaybetti.

-alıntı "radikal"

gerçeği ise,

22 yaşındaki ahmet atakan beş metreden gaz fişeğiyle vurularak öldürüldü. şanlı polisiniz destanlar yazmaya devam ediyor...

ne boktan, ne korkunç bir ülke oldu burası allahım!

devlet terörüne kurban verilen bir başka genç fidan. tek tek öldürdünüz... ölüsüne sahip çıkmaya gideni de öldürdünüz... hepsinin hesabını ciğeriniz yanarak ödeyin, tüm kalbimle diliyorum.
kendi derdimi unutturan, gece gece ağlamama sebebiyet veren, devlet terörüne kurban gitmiş genç. birde örtbas etmeye çalışmıyorlar mı bunu... nefesiniz kan kokuyor be, yeter artık!
derin sızı, büyük öfke, bitmeyecek bir mücadele demek ahmet atakan. ne desek boş elinden alınan hayatı bir daha ona geri verilemez. içimde derin bir ölüm sessizliği hissediyorum. yeni ölümlere meydan vermek için oynanan bu iğrenç oyun kaç can daha alacak? hesabını kim ne zaman soracak? ben bunu görecek kadar yaşayacak mıyım? beynim uyuştu düşünmekten.
ekşi sözlükte allaha kitaba küfrederken kaydedilen videosu paylaşılarak karalanmaya çalışan merhum. insan bazen sinirlerine hakim olamayabiliyor, özellikle de özgürlüklerine ve damarına basıldığında. ahmet'in yaşadığı coğrafya da buna müsait. bu videonun paylaşılma sebebi belli elbette, provokasyon. neyse ki yazarlar çok net bir şekilde entrylerinde belirtmişler, bu video ahmet'in neden nasıl öldürüldüğü gerçeğini değiştirmiyor.