aile ve sosyal politikalar bakanlığı

cumhuriyet tarihine geçecek bir başka ak-skandala daha imza atmış bir bakanlık.

(bkz: bir kereden birşey olmaz)
(bkz: ensar vakfı)
aslında öyle bir bakanlık yoktur, belki siz paralel evrende yaşıyorsunuzdur, belki uslu bir çocuk olursanız şirinleri bile görebilirsiniz, tabi tecavüze uğramazsanız.
bakanının evde kuma bekleyen kadınlara iş imkanı kampanyasıyla seçildiğini düşündüğüm bakanlıktır. kuma beklemeye devam etmesi taraftarıyım bir kumadan bir şey olmaz.
bakanlığın 2016 faaliyet raporu yayınlandı. açıklanan raporda 81 ilde mevlit okutma dışında gerçekleştirilebilen hiçbir faaliyet yok. şov yapmaya gelince süperiz de, icraate gelince sıfır.

http://gazetekarinca.com/2017/03/aile-ba...
bünyesinde bulunan meslek elemanlarının hiçbir şekilde görev ayrımı yoktur. allah ne verdiyse hepsi de standart uygulamalar içinde çalışıyor. sosyolog, öğretmen, sosyal hizmet uzmanı vb. hepsi de standart hizmetleri icra ediyorlar. belki de en amatör bakanlıktır..
fatma betül sayan kaya yeni kabinede görevine devam ederken, kardeşi ayşe sayan kuveyt'e büyükelçi olarak atandı. fatma betül'ün bir diğer kardeşi nazmiye sümeyye sayan istanbul büyükşehir belediyesi meclisi üyesi ve ayrıca digimeg eğitim danışmanlık ve medya hizmetleri sanayi ve ticaret ltd. şti'nin hem müdürü hem de ortağı. bir başka kardeş ayşe hilal sayan koytek ise bilgi teknolojileri kurumu'nda (btk) müsteşar yardımcılığı görevindeydi. bir başka kardeşi ömer fatih sayan ise hala btk başkanlığı görevini yürütüyor. gerçekten büyük aile işi! tebrik ediyorum.
aslında kağıt üstünde çok işi varmış gibi görünen ama pratikte o kadar da işe yaramayan bakanlık.aile içi şiddet ve boşanma oranlarının gün geçtikçe arttıığı düşünülürse gelecekte daha fonksiyonel olmaları gerektiği kesin.
neden var olduğunu anlamadığım bakanlıktır. gereksiz saçma gelir. ayrıca aile içi şiddet, kadın ve çocuk tecavüzleri, cinayetler, şiddet bu kadar hat safhadayken kapalı ve patatesli bohça böreğine benzeyen ablalarımız bakan falan oluyor. akıllara zarar gerçekten.