alttaki yazara soracaklarım var

  • /
  • 125
en son izlediğim film 4n1k filmiydi. böyle namus kokan aşk filmlerine bayılıyorum. yaprağın yerinde olmak isterdim, onu gençlik yıllarıma benzettim. kitabını okumuş biri olarak filmi yüzeysel buldum. yaklaşık bin sayfalık detaylı bir kitabı nasıl 90 dakikada aktarasın ki? oyuncu seçimi gayet iyiydi. kısacası yüreğimi sıcacık eden bir film oldu.

billie eilish hakkında düşüncelerin neler?
birisi sevmek için anlam yüklemek gerekir ya. billie de tam tersi anlamsızca seviyorum. modern gotik stili çok hoşuma gidiyor.
birde müziği içimdeki tüm pis duygulara işliyor.

pis demişken kendinden iğrendiğin, başkasıni doğrudan etkileyen bir şey yaptın mı?
geçen yıl bu vakitler kalp krizi sebebiyle 10 gün hastanede yatmıştım.. serumlarımı değiştiren hemşire damar yolumu değiştirirken kolumu birden acıyla çektiğim için damar yolu koptu ve atar damarımdan fışkıran kan hemşirenin yüzüne kadar ulaşmıştı.. kendimden hem iğrenip hem de bu denli kanla karşı karşıya geldiğim için ağlamıştım..

alttaki yazar bu günü dünyanın son günü olarak düşünelim, son saatlerini kiminle geçirmek isterdin?
herkes yaşıyor diye.

alttaki: bugüne kadar en mutlu olduğun an nedir?
sanırım üniversiteyi kazandığım an, yakın zamanlarda da iş yeri değişikliğini öğrendiğim andır.

ömür boyu aynı şehirde yaşamak hakkında ne düşünüyorsun?
şehre göre değişir, istanbul gibi bi yerde tüm hayatımı çürütmek istemezdim mesela.

son zamanlarda yaptığın herhangi bir şey için pişmanlık duydun mu?
asla. yaşadıklarımın toplamı kadar tecrübe kazandığım için gayet minnettarım diyebilirim.

alttaki, aklına koyduğun bir şeyi yapmak için motivasyonunu nasıl sağlam tutuyorsun?
cinsiyet kavramını tamamen ortadan kaldırırdım..

hiç hamama gittin mi? macerası var mı?
bi defa arkadaş zoruyla gittim ve bi daha gitmeye tövbe ettim. o kadar rahatsız edici insan var ki... içeri geçiyorsun peşinden geliyor, dışarı gidiyorsun arkandan çıkıyor, bakmiyorsun görmedi sanıyor, bakıyorsun onu kesiyorsun sanıyor. yanına gelsin de olmaz peşimi bırak demek istiyorsun senin gitmeni bekliyor.

onun dışında içerde hamama abone olmuş yüzü çirkin herifin 20 cm ligi lubunyalara elden ele dolastirdigina istemsizce gözün çarpıyor başını başka yöne çevirince biri 31 çekiyor yere bakınca kendini namus kumkumasi kuasar * gibi hissediyorsun. tüm bunları seven biri için güzel bir ortam ama ben begenmedim.


olgun seven gençler 50 li yaşlarda hangi yaşlara ilgi duyar ?
kendi yaşıtlarına ilgi duyuyorlar genelde.. yine olgun sevmeye devam yani..

seks yapmak için beğendiğin lakin sanal ortamda tanıştığın birisi ile sözleşip buluştunuz, gel gör ki bu kişi fena halde ter kokuyor n yaparsın?
eğer görüncede beğendiysem ilk iş duşa sokarım.
bir ilişkiyi bitirmek için en doğru yol nedir?
bittiği istemesemde davranışmalarıma yansıyordur zaten. evvela beyinde bitiyor malum. çok uzatmadan o günlerde oturup konuşmak lazım. insanın kendisini anlatması en doğru yol. başlarken nasıl anlattı ise bittiğinde de öyle anlatmalı.. gerçi o beyinde bitirmeden önce defalarca konuşuluyor, ben seni ilk zamanlarda olduğu gibi sevip kabullenemiyorum, şu yada bu hareketlerin beni rahatsız ediyor vs.. eğer bir değişim yada çaba yoksa karşı tarafta bitip gidiyor..

aslında insanların birbirlerini tanımak için geçirdikleri zamanı ilişki diye adlandırmaları doğru mu sence?
doğru sanırım, ilişki kavramının tanımına uyuyor

iş değiştirsen hangi sektöre geçersin?
şu saatten sonra sektör değiştirmem imkansız ama tekrar geçmişe dönsem endüstri mühendis i olmak isterdim.
-bir ilişkide başına gelen en kötü şey nedir?
epey bir seviştiğim kadının çok yakın bir arkadaşımla evlenme kararı alması ve beni düğünlerine davet etmeleri. her ikiside durumu biliyor. bayağı mide bulandırıcıydı.

en yakın zamanda, en içtenlikle kimin ölmesini diledin?
dün gece sabaha kadar gözüme uyku girmesine mani olan ailemin, ama vahşet ögesi olarak değil, aklımın bir köşesinde sürekli olarak başlarına bir şey geldi korkusu ile yaşamak zorunda kalmamak için..
bu hayatta tek değer verdiğim şey onlar, bu sebeple her anımı her dakikamı onların iyiliğini düşünerek geçiriyorum, hayat kalitemi istediği kadar düşürebilir bu durum sadece bu ankisyete bozukluğunun dibinin gelmeyeceğini gördüğüm için istiyorum.. düşünmek zorunda kaldığım tek bir kişi kalmayana dek ailemde herkesin artık nerede yattıklarını ve en azından sıkıntıda olmadıklarını bilmek istiyorum..

alttaki, gözünü bile kırpmadan her şeyini* uğurunda verebileceğin birisi var mı?
tek diyebileceğim kişi kardeşim.
ona karşı o kadar korumacı ve sevgi doluyum ki canımı bile 1 saniye düşünmeden verebilirim.

hiçbir şekilde hareket etmeyen bir cisim ile hiçbir şekilde durdurulamayan bir cisim çarpışınca ne olur?
toplam moment her zaman için korunur..
her iki cismin kütlelerine bağlı olarak etkilenirler..

örneğin hiç bir şekilde hareket etmeyen dağ ile sonsuza kadar ilerleyecek olan elektron gibi..
işin quantum boyutunda zaten hiç birisi sabit değildir..

ama klasik mekanik açısından bakacaksak eğer, iki aynı kütleli cisimde saçılma olayı meydana gelir, cisimlerin mukavemetleri ile de aslında ilgilenmemiz gerekir, ya parçalanır ya da hareket halindeki hareketini devam ettirmek için farklı bir açıyla bir yerlere savrulur..

alttaki, söyle bakalım, vakum ortamında 1 kg pamuk ile 1 kg demir tartılıyor, bunları deniz kenarında normal şartlar altında ölçersek hangisi daha ağır gelir?
demirin yoğunluğu pamuktan daha fazla. vakum ortamında ise demirin daha ağır gelmesi lazım. (fiziğim yok benim yahu)

kendini bu dünyadan soyutladığın oluyor mu? oluyorsa nasıl?
oluyor. mesela bir insan aptalca bir şey söylediği zaman onu gerçek hayattan siliyorum. beynimde yapıyorum yani bunu gidip öldürmüyorum tabi o insanı. swh. o noktadan sonra dediği hiçbir şeyi duymuyorum, istesem de umursayamaz oluyorum. ayrıca gerçeklik algısını değiştiren bir takım ruhsal durumlar mevcut.

ölümden sonra hayat yok, ruh diye bir şey yok, 30 yaşında bir insansın, istediğin hayata sahip değilsin. her şeyden geri kaldın. çok uğraşırsan belki bir şeyleri yoluna sokabilirsin, ama uğraşmak için bir neden göremiyorsun. yapacağın şey ne olur? kendine nasıl bir yol çizersin?
  • /
  • 125