alttaki yazara soracaklarım var

  • /
  • 133
hayatı akışına bırakıp pasif kalmak, müdahele etmek yerine izlemek. konfor alanını bozmadan işlerin hallolabileceğine inanmak.*

20'li yaşlarında özleyeceğini düşündüğün veya özlediğin şey ne?
farkındalığa sahip olmamanın rahatlığını özlüyorum. insanları ve niyetlerini anlayamamayı, ya da anladığım halde " yok be sparky o öyle değildir " diyerek kendimi kandırabilmeyi. şimdilerde taşlar biraz daha yerine oturmuş durumda, neyin ne olduğunu az çok anlıyorum. peki anlamamayı mı tercih ederdim? tabii ki hayır. fakat yine de aptal olmanın verdiği mutluluğu özlüyorum diyebilirim.

alttaki yazar, 40'lı yaşlara geldiğinde veya şu an zaten 40'lı yaşlardaysan, pişmanlık duyacağını çok iyi bildiğin ancak bu durumu değiştiremediğin bir şey var mı hayatında?
bu konuda çeşitli fikir ve görüşler var ama bakalım. şu an kestiremiyorum.

çok tanımadan gidip performansa/ müziğe hayran kaldığın konser kimindi?
birkaç yıl önce anne marie konserine gitmiştim. kadını hiç tanımıyordum. yolda giderken birkaç şarkısını dinledik arabada.
konserde görenler muhtemelen fanboy zannetmislerdir. baya kaptırdık kendimizi.

peki sen disney+ a abone olmayı düşünüyor musun ve bunu yaparsan netflix hesabın varsa kapatacak mısın? ben abone olmucam böyle şeylere zırnık koklatmam!
disney+'a abone olabilirim çünkü (bkz:star wars) hayranıyım. eniştem (bkz:netflix)'e beni de tanımladığı için onu zaten bedavaya izliyorum.

hiç psikolojik rahatsızlığı olduğunu sonradan öğrendiğiniz biriyle ilişki yaşadınız mı? yaşadıysanız, ayrılık sonrası etkilerle nasıl başa çıktınız?
soruyu pek anlamamakla birlikte eski sevgilim, bendeki anksiyete başlangıcıyla ayrılık sonrası niye başetmiş olmalı anlamadım. arada hal hatır sormak dışında başka bir şey yapmadı, yapmasını da beklemezdim zaten.

bugün kendini mutlu etmek için ne yaptın?
kitap okumayı çok seviyorum çünkü sanki beni daha önce hiç bulunmadığım yerlere götürüyormuşlar gibi hissediyorum, özellikle arkaya sözsüz müzik ya da pop şarkılarının instrumental coverlarını koyduğun zaman. ben de bugün kendime üç tane yeni kitap siparişi verdim.

kendini sıkışmış ve çaresiz hissettiğin zaman ne yaparsın?
ertelerim.

herşeyi yakıp yıkıp sıfırdan başladığın oldu mu?buna nasıl cesaret ediliyor?
her şeyi yakıp yıkmak, sıfırdan başlamak çok büyük fiiller. ben insanın sıfırdan başlayabileceğini düşünmüyorum. adını, aileni, kişiliğini değiştiremezsin. oldu ki bunları değiştirdin diyelim, o zaman sen sen olmazsın. ben hiç sıfırdan başlamadım ama sevmediğim şeyleri zaman içinde değiştirerek dönüşüm geçirdim.

hayatta hiç "...... benim için çok değerliymiş, fark etmemişim" dediğin bir şey oldu mu?
  • /
  • 133