alttaki yazara soracaklarım var

  • /
  • 133
bence aptal oldukları için korkar çünkü kendileriyle başbaşa kaldıkları zaman kendi hatalarını hatırlarlar kendilerinin mükemmel olmadıklarını öğrenmekten korkuyorlar bence. alttaki arkadaş terk edildim sence ne yapmalıyım boşverip önüme mı bakmalıyım yoksa acımı bağıra bağıra paylaşmalı mıyım?
insanın hayatında önemli yer edinen birisinin gitmesiyle birlikte içine gireceği yas süreci çok normal ve sağlıklıdır, geleceğe dair hayal kurduğun, umutlarını bağladığın birisinin olmayacağı günlere giriyorsun. bu süreçte acını ister bağıra çağıra, istersen de içine dönüklükle yaşamalısın. sadece şunu bilmende fayda var, o olmadan da vardın, o olmadan da hayattan keyif alıyordun, o şimdi yine olmayacak ve sen ayakta kalmaya devam edeceksin. elbet bir gün acın dinecek, ama o güne kadar hislerine karşı gösterdiğin saygıdan dolayı üzülmen çok normal.

alttaki yazar, en büyük korkun hangisi?
sanırım korkularımla yüzleştim, fakat en kalıcı olan, sevdiğim insanların başına bişey gelmesi ihtimali çok korkutuyor. herkes gibi...
alttaki yazar, ruh sağlığını nasıl koruyorsun? önerin var mı?
akışına bırakıyorum bu aralar. insanları değiştirmeye çalışmıyorum, çünkü değişmeyecekler biliyorum. birisi sürekli kötü olasılıklardan bahsediyor,felaket tellallığı yalıyor diyelim. onun olumlu düşünmesini sağlamaya çalışmıyorum, kafasında kurduğuna ikna etmek için çabalamıyorum. bak sparky,bu da böyle biri, bu şekilde düşünmeye alışmış. bırak öyle kalsın yorma kendini, diyorum ve enerjimi düşürmesini engelliyorum. ya da eve geç geldim diye babam yine söyleniyor mu? ya bıktım artık kaç yaşıma geldim niye çocuk gibi davranıyorsun,ben büyüdüm artık karışma bana, demiyorum. tamam bir daha olmaz diyorum, gelecek defa aynısını yapacağımı ikimiz de biliyoruz ama. nasıl ki o bana söylenince ben yine eve geç geleceksem, ben ona durumu anlatınca o da değişmeyecek. dolayısıyla söylediklerini duyuyorum,ama zihnime mimlemiyorum bunları, akıp gidiyor. sana tavsiyem, insanları ya da olayı değiştirmeye kalkışmadan önce, bunların o insanda/olayda bir karakter özelliği olup olmadığına dikkat et, eğer öyleyse hiç kendini yorma çünkü değişmeyecek. boşa kürek çekeceksin,kendini boşa yoracaksın, zamanını boşa harcayacaksın. bunları farkedince de ya kendini, o durumu/kişiyi değiştiremediğin için güçsüz hissedeksin ya da enerjini boşa harcadığın için kendine kızacaksın. iki durumda da yıpranacaksın. o yüzden akışına bırakmanı tavsiye ederim. eğer yeni başlayan ve seni rahatsız eden bir alışkanlık ya da geçici bir durum varsa çözmeye çalış. bunları söyleyebilirim :)
alttaki yazara sorum: bu aralar ülkenin durumundan ve insanların zihniyetinden dolayı yurtdışı planları kafamda dolaşıyor. ancak ailemi arkamda bırakırsam çok üzülecek ve hayal kırıklığına uğrayacaklar. bunları düşünmek için daha birkaç yıl zamanım var ama, sen yerimde olsan ne yapardın? almanya'da ya da polonya'da dolgun maaşlı,yarım saatte bir hasta kabul eden ancak ailesini geride bırakan bir doktor mu olmayı isterdin yoksa türkiye'de 'sen benim verdiğim verginlen maaş alıyon' diyen,günde en az 100 hasta bakan,ancak istediği zaman ailesinin yanında olan bir doktor olmayı mı?
bir süre böyle yıpratıcı bir ilişki içindeydim, gerçi hala böyle mobil bir ilişki içindeyim. ilk başlarda ayaklarım ters gidiyor, arabanın direksiyonunu yol kenarındaki ağaçlık alana kırmamak için kendimi zor tutuyordum, zamanla alıştık ama. rutine bindirdik, hafta içi işe gidiyorum, perşembe akşamı sevdiğimin yanına geliyorum. kısa da olsa geçirdiğimiz zamanları daha kaliteli geçirmeye başladık. her şeye zamanla alışılabileceği gibi bunu da kanıksıyor insan.

alttaki yazar, göt mü yüz mü?
göt.
alttaki, bugün (varsa) hayaline ulaşmak için ne yaptın?
iyi ve sağlıklı beslendim. hayalim için doğrudan bişe yapmadım ama dolaylı olarak bir yardımı dokunur mutlaka. sonuçta her işin başı sağlık. yer elması ve brüksel lahanası yedim. biraz pahalı ama ben buna değerim.
alttaki yazar:
mücadelesinden ölümü göze almasına rağmen vazgeçmemiş ve katledilmiş hangi tarihi karakteri zamanda yolculuk yapıp kurtarmak isterdin?
oyun yapımcısı olmak istedim, web yazılımcısı oldum. gerçi boş zamanımda hala oyun yapıyorum yani olmuş bence bu çocuk.

hayatta kendimi kasıp strese girip senaryo üretirsem her şey düzelir mi?
düzelmek ve düzülmek arasındaki ince çizgiyi aşarsan mutlu olabilirsin.

alttaki özledin mi beni.
seloyu özlediğim gibi özledim xalocum..

alttaki söyle hele, bile bile olmayacak duaya amin dedin mi? sevmese de benim sevgim ikimize de yeter deyip acını yüreğine bastın mı?
evet. çünkü gerizekalıyım.

çalışarak zengin olunur mu
mümkün değil. ya aileden, ya partiden ya da şans oyunlarından.

nispeten yeni tarihli, tavsiye edebileceğin bir dizi?
bana gelen sorulardır.

amazon prime dizisi tavsiye edeceğim
bir adet - upload: parks and recreation, office yaratocısı greg daniels'ın dizisi. dizi biraz black mirror ayarında başlıyor ama başka yerlere doğru kayıyor.

haftasonları kimsenin işe gitmediği bir dünya mümkün mü?
  • /
  • 133