alttaki yazara soracaklarım var

  • /
  • 137
bi insan neden pişmanlığını değiştirmeyi istemesin ki? en büyük pişmanlığım zamanında bugünleri ön görememekti. olası bir fırsat için ön hazırlık yapmamaktı. bi alt yapımın olmasını isterdim.

alttaki sen söyle: yönelimden bağımsız olarak, "ibnelik bunun ruhuna, karakterine işlemiş" dediğin şahıs kim?

benim eğilimimde , eşcinsel bir eğilimim yok, ancak buna da karşı değilim, zaten bunun için ayisozluk.com var
iki üstteki soruya cevap olarak başka eşcinsellerin yaptığı yanlışları sürekli eleştirip kendide yapanlar için böyle düşünürüm genelde.
hoşlandığın ve daha önce görüştüğün biri kilometrelerce uzaktayken sık sık iletişim kurup yakınlık kurmaya çalışsa yaşadığın şehre geldiğinde ise hiç arayıp sormasa ne yapardın?
benim tavrım bu şekilde oluyor genelde

daveti senden beklemiş veya hetero arkadaşlarıyla, ailesiyle gelmiş olabilir. ama dengesiz olduğunu düşünüyorsam uzak duruyorum.

alttaki yazar:
flörtüm lübnan’a tatile gitmek istiyor. uçak bileti, otel vs tüm masrafları ben karşılayacağım diyerek beni de ısrarla davet etti. sen olsan gider miydin? gidersen neden gitmezsen why not?
ileride sağlıklı bir ilişkiye dönüşebilecek potansiyel görüyorsam gitmezdim, masrafları karşılamak garip ve ilerideki ilişkide asimetri yaratacaktır. sadece eğlence ve takılma gözüyle bakıyorsam her iki taraf için win-win olduğu için sıkıntı değil, giderdim.

en son tanıdığın kişilerden kimi ve neden çok kıskandın ?
en son flörtleştiğim birini hayalimdeki alternatif hayatı yaşadığı için çok kıskanmıştım daha sonrasında tanıdıkça onun gibi biri olamayacağım için öyle bir hayat yaşama şansımında olmadığını anladım.
-uygulamadan tanıştığın, görüşene kadar sürekli tek gecelik ilişki aradığını söyleyen hatta profilinin her yerinde bunu vurgulayan biri görüştükten sonra sana abayı yaksa ve sevgili olmak istese tepkin ne olurdu?
hoşuma giderdi. benden oldukça memnun kalmış demek ki.

alttaki şahıs sen söyle: bana bi izin verseler _______ yaparım. dediğin şey nedir?

alttaki yazar, artık sıra bende, altına alır mısın beni:)
herhangi bir olayda adım atmak yerine içip içip boş hayal kuran bir meczup olarak 1.000 tl, çünkü daha çok içmem lazım!

şu ana kadarki yaşamın boyunca kendini en çok hangi yaşlarda bitkin ve berbat ötesi hissettin, ve neden?
18 ve 21 yaşım. 18 de bunalıma girdim ve hayatımı değiştirecek bir hamlede bulundum bu benim için ciddi bir çöküştü, ruhsal olarak çökertti beni. bu süreç 21 e kadar sürdü. 21 yaşımda 2 kez hastaneye yattım felan. doktorlarada tam anlamı ile açıldığım psikoloji olarak derinlere indiğim, kendimle yüzleştiğim az da olsa 22 de toparladığım için en ağır geçen yaşım 21 oldu.

soralım bir soru. gitmek mi ağır gelir insana yoksa kalmak mı?
gitmek bana daha ağır geliyor. özellikle de s*ktir olup gitmek.

alttaki söyle bakalım; kırk kapıyı bir kez çalmak mı yoksa bir kapıyı kırk kez çalmak mı?

bir kapıyı kırk kez çalamam egom buna maalesef müsait değil. bu nedenle kafamı duvarlara çok vurmuşluğum vardır. o yüzden bu konuda en son tavsiye verecek kişi benim sanırım :)


sen alttaki söyler misin hayatinda fark ettiğin ve herkesin bilmesi gerektiği şey nedir?
hiçbir şeyin kontrol edilemediği, aslında çoğu şeyin isteğimiz dışında olduğu ve bunlara bağlı olarak plan yapmanın anlamsızlığı.

şimdi sana gelelim alttaki, söyle bakalım bir insan kendini değiştirmeye n'erden başlamalı?

kişisel deneyimim, öncelikle değişim özbakımdan başlıyor. temizlenmek, bakımlı olmak ve sonra dış görünüşe özen göstermekle devam ediyor. kendine saygın, sevgin arttıkça anlıyorsun ki seni geri çeken ve seni üzen uyumsuz olduğun noktalar var. o zaman diyorsunki abla ben bi profesyonele danışayım. terapiyle değişimin kapılarını aralıyorsun, sabrediyorsun ve değişiyorsun.

şimdi söyleyin! kuru patlıcan dolmasını yapmak için en ucuz kuru patlıcanı nerden alırım? elimde fazla kuru patlıcanı olan adresime yollayabilir teşekkürler.
kuru patlıcanda ucuza kaçılmaz, kaçarsan eğer yemeği yaptıktan sonra bir tencere yemeği pardon lastiği çöpe atarsın, salçan pirincin her şeyin çöpe gider. ankara'da yol üstü bir teyzeden alırdık cumaları ah ne günlerdi... üç arkadaş dolma günü ilan etmiştik, okul çıkışı birinin evinde toplanıp yapıp yerdik. bu arada en ucuzu bim'de olan galiba. ortalama bir fiyatta olup lezzetli olanı file markette buluyordum ben bi de, hala satılıyorsa oradan alınabilir.

evet alttaki yazar... yaşlandıkça fark ettiğin en domuz huyun ne?
geçimsizliğim.

alttaki sen cevap ver şimdi... kendini iyi hissetmeyen, karamsar biri sence ne yapmalı?

o kadar git gelli bir hâldeyim ki. bazen senin gibi düşünüyorum bazen de aşırı aydınlık düşünceler içerisindeyim. o yüzden şunu söylemek istiyorum. herkesin karamsarlığı algılama biçimi farklı. aydınlığa çıkan tek bir yol var mı bilmiyorum, belki tek bir yola çıkan bir sürü yol vardır, belki de herkesin yolu farklı yerlere çıkıyordur. o yüzden yine şunu söyleyeceğim. hayattaysan hayattasın, hayatta değilsen hayatta değilsin. burnun varsa vardır, yoksa yoktur. idrak etmek ve farkında olmak. yani basit gibi aslında.

alttaki yazar // sence ölmek nasıl bir şey? yani ölünce ne olacak gibi hissediyorsun? acı mı? rahatlama mı? ya da ne? sonrasında ne var? sence yani? bide benimle sevgili olur musun?
ölünce rahatlayacağımı düşünüyorum. bana kalırsa ölünce ne olacağı ölenin ruh haliyle ilgili. daha 37 yaşındayım ama hayatta yapmak istediğim çoğu şeyi yaptım yaşadım o yüzden şu da içimde kaldı gibi bir hissim olmaz ölüyor olsam. sonrasında da inşallah geri gelmem dünyaya en azından bir bin yıl. sevgili aramıyorum ama arkadaş olabiliriz.

alttaki yazar, kışa hazır mısın?
muhtemelen hayır.
alttaki arkadaş, boşalmadan en fazla kaç gün durdun/durabilirsin?
1 gün.
alttaki yazar sevişmeye nasıl başlamak seni seksten soğutur?
  • /
  • 137