alttaki yazara soracaklarım var

  • /
  • 132
bir insanın gerçekten değişebileceğine inanıyor musun?

herkes değişir; fikirler, yorumlar; zihinsel ve fiziksel olarak. bazılarının değişimi daha hızlıdır bazılarının ki daha yavaş, mesela mevsim geçişlerinde mevsim değişimini başlatan aylarda doğan insanlar daha hızlı değişir.

eylül, aralık, mart, haziran insanları değişime çok açık; ekim, ocak, nisan, temmuz insanları daha temkinli; kasım şubat, mayıs, agustos insanlarının fikirleri daha katıdır.

sıradaki; saflık nedir, nasıl korunur ve neden kaybedilir?
saflık bir çok şeyde bulunabilir bir ana feryadında mesela ya da bir çocuk mutluluğunda en temiz ve en savunmasız anlarda yaşadığımız bir duygu durumudur. bence saflık içindeki çocuğu kaybetmediğin sürece seninledir. ne demişler yetişmiş her insanın içinde oynamak isteyen bir çocuk vardır. bence kaybedilmez sadece yaşadığımız bu dünya da bazen içimizdeki çocuğu görmüyoruz ya da yok sayıyoruz ama onu öldürebilecek kadar güçlü değiliz.

alttakine sorum: bu kadar nefret dolu dünyada seni yaşama sürükleyen o muazzam güç ne ya da kim?
açık ve net; umut. (ad olarak çok sevsem de kişi ismi değil, duygu olarak.)

sadece bir gün için tanınmış biriyle yer değiştirebilecek olsan (onun bedeninde kendi bilincinle) kiminle yer değiştirmeyi isterdin, niçin?
kimseyle yer değiştirmek istemezdim. ama değiştirecek olsam en büyük etkiyi bırakabilecek biriyle değiştirirdim. trump ya da erdoğan olabilirdi. trumpı seçsem iran üstündeki ambargoyu kaldırır ya da zamanında kuveytin abd ile yaptığı gibi aramızdaki ticareti tl üstünden döndürecek bir anlaşma imzalardım belki ülke kurtulurdu o zaman d:. erdoğan olsam tüm gerçekleri basın açıklamasında ortaya dökerdim. tarafsız, ne varsa. kaostan besleniyorum evet.

alttakine sorum: sonunda yok olup gideceksek neden mücadele ediyoruz?
bilmiyorum canım ya...
ben yok olup gideceğimize inanmıyorum.burası sadece bir ara durak gezegen benim için.başka formlara dönüşüp yolculuğumu sürdüreceğim ömürler boyu...en sonunda yıldız ışığı patlaması ile gezegenler arası köprüleri kurup herkese ışık atacağım...

(✿◠‿◠)


(✿ ♥‿♥)

*düzeltme :
soru sormayı unutmuşum (◕﹏◕✿)

alttaki yazar söyle bana hemen çabuk bu güzelliğinin kaynağı nedir ?
*soru sormakta pek iyi değilim.... :((( olsun övgü yaptım,kime denk gelirse onun için geçerlidir bu !herkes özel ve güzeldirrrrrr muahhhh :^^^^

hihihihihihih <3333333333333333333333333333333
beni güzel görenlere hitap ediyor olmam.bu soruya profesyonel bir cevap gelirse mutlu olurum. soru cevaplansa bile soru hakkında düşüncesini özeline yazsa yine mutlu olurum. hiç beklemediği birinin kesin ve net seni kestiğini, sürekli gözlerinin seni aradığını farkındasın. garantiye almak için diyorum; ilk akla gelen ihtimali elediğinde, bu bakışma başka hangi sebepten olabilir?
  • /
  • 132