amerika birleşik devletleri

macera dolu bir ülke. dünyanın kalbinin attığı yer.
eşcinsel evlilikleri destekleyen bir başkana sahip ülke.

(bkz: barack obama nın eşcinsel evlilikleri desteklemesi)

aynı zamanda meclisinde eşcinsel evlilikler de yaşanır.

http://www.kaosgl.com/sayfa.php?id=11789
başka bir norman devletidir efendim. bu normanlar da yediklerinden midir, içtiklerinden midir bilmem, ellerini attıkları devlet süper güç oluyor. bence okültten mokültten besleniyorlar ya neyse...
ingilterenin 1900 lü yılların başındaki durumu neyse abdnin durumu hemen hemen odur.bu bakımdan ırak savaşı ii. boer savaşı na çok benzemektedir.
ilerde yaşamak istediğim ülkedir.bazı hayallerim var şarkı söyleme yeteneğimi geliştirip geleceğin ac/dc grubunu kurmak istiyorum yada ne biliyim stevei wonder ı olmak istiyorum.*.en azından gidip görmek lazım diye düşünüyorum.
ekonomik tahakkümü, 19. asır avrupa emperyalizminden şeklen farklı olsa da netice itibariyle aynı dereye su taşıyan devlet. süper güç. tek kutuplu dünyanın tek kutbu. geri kalanı bir kutup bile etmez. ha bir rusya, bir çin, bir hindistan var mı? vardır, fakat bebedirler. belki elli altmış yıl sonra bir kutup olabilirler ancak şu an için değil. diğer yandan amerikanlı ekonomi kahinleri, abd'nin kutbunun, tahtının büyük bir sallantıyla burun buruna olduğunu söylemektedirler. ıraktan sonra suriyeye olacak muhtemel saldırıları da bu gıcırdayan ekonomiyi düzeltmeyi amaçlamaktadır.

israilin babası gibidir.
kişi başına düşen milli geliri avrupa standartlarında olan lakin yaşam biçimi ve kafa yapısı olarak hem onlara benzeyen hem de benzemeyen bir memlekettir abd. abd'liler çoğu avrupalı'dan daha fazla kazanırlar ve birçok avrupalının yarısı kadar vergi öderler. süper avantajlıymış gibi görünen bu yapının dezantajı da vardır. abd sağlık hizmetleri, anormal ölçülerde pahalıdır. abd'de sigortası olmayan bir insanın iflas etmemesi ancak mucizelere bağlıdır. aynı şekilde sağlık sigortası da müthiş pahalıdır. obama'nın fakirler için ücretsiz hale getirmeye çalıştığı sağlık sistemi abd'nin kamburudur. avrupa'ya benzemeyen şeylerden biri de gelir dağılımı eşitsizliğidir. bizim gibi uyduruk ülkelerdeki kadar olmasa da gelir dağılımı bozukluğu vardır. büyük kentlerde zencilerin ve latinlerin yaşadığı görece fakir ve sosyal yapısı bozuk olan mahalleler mevcuttur. lakin abd'de avrupa tipi bir ırkçılık yoktur. ülkede akıl almayacak ölçüde farklı ırk, din ve dil mevcuttur. belli problemlere rağmen abd, yaşamak için avrupa'dan çok daha ideal bir yerdir. biraz kafanız çalışıyorsa ve hırslarınız varsa abd iyi bir seçenek olacaktır. abd, bir göçmen için herkesin hayalini kurduğu iskandinavya ülkelerinden daha iyi bir yaşam sunabilir. ırkçı partilerin ilk üçe oynadığı, nüfus ve dinamizm açısından problem yaşayan batı avrupa, abd yanında oldukça kötü koşullar sunar. her kim olursanız olun, iş bulup tutunursanız abd bir şekilde sizi kabul eder. kuşaklar geçtiği halde hala ötekileştirme sorunu yaşayan almanyalı türkler'in sorunları amerikan toplumu için anormal şeylerdir. avrupa çok süper, amerika bok gibi diye ezberden konuşan insanların gözden kaçırdığı en önemli şey gizli ırkçılıktır. örnek ülke olarak gösterilen norveç'te bile faşist ırkçı parti ikinci parti olarak çıkabilir, türk ya da zenci iseniz sıradan işlere bile kabul edilmeyebilirsiniz. abd nesillerdir göç almaktadır. ülke kuruluş felsefesini ve yapısını göçlerle sağlamıştır. avrupa ırkçıdır çünkü göçlere alışamamıştır ve nüfusun azlığı halka bunu tehdit gibi algılatır. amerika çöküyor oğlum diyenler de var ama yanılıyorlar. herkesin birbirinin gözünü oyduğu ortadoğu, ırkçılığın ve yaşlı nüfusun tavan yaptığı avrupa ve insan haklarının yerlerde süründüğü türkiye yanında abd rüya gibidir. halihazırda abd şalteri indirdi haberleri cumhuriyetçiler ve demokratlar arasındaki sağlık reformu yüzünden yaşanan çekişme yüzündendir. yani abd'nin battığı falan yoktur. ailesi sosyalist kökenli, kendisi sosyal demokrat ve abd dış politikalarından tiksinen bir insan olarak bunları yazıyorum. durum budur. abd'yi kanada,bazı batı avrupa ülkeleri ve avustrulya gibi ülkeler dışında hiçbir ülkeyle sosyal yaşam açısından kıyaslayamam. şayet göçmenlik hayaliniz varsa birinci adayınız olması mantıklıdır.
government shoutdown sebebi ile tüm resmi kurumların kapatıldığı, üç gündür nasa serverlerine bağlanamadığım için çalışmalarımı yarım bırakmama sebep olan sikko memleket
san francisco suyla beni benden alan ülke.
kristof kolomb'un yıllar süren zorlu keşifleri neticesinde farkında olmamış olsa da bulduğu, ancak adını amerigo vespucci'den alarak günümüz haline evrilen elli eyalet ve bir federal bölgeden oluşan federal anayasal cumhuriyet.
*keşif sonrası avrupa'nın güçlü krallıkları bu topraklarda yaşayan halkları sonra da yer altı ve yer üstü zenginliklerini sömürge altına alarak, kapital, emperyal ve faşist dönemlerin temellerini atmış oldular ki günümüz abd'sinin bundan aşağı kalır hali yok.
küresel-emperyal efendimiz, pratik anlamdaki tanrımız ve baş kapitalist-patronumuz.

1940'lardan itibaren, britanya'nın küresel liderliğinin halefi olmuştur.
2030'larda, bu liderliği çin'e devredeceği tahmin edilmektedir.

eli kanlılığın bayrak yarışı gibidir adeta, küresel emperyal efendilik!
önü-arkası katillik, sağı-solu şerefsizlik, altı-üstü rezillik!

(bkz: cia)
(bkz: emperyalizm)
onur haftası nedeniyle başkanları obama bir bildiri yayınlamış ayrıca türkiye konsolosluğu nah böyle dev gibi bir gök kuşağı bayrağı asmış duvarlarına.
medeniyet sen ne güzel bir şeysin öyle.


http://www.radikal.com.tr/turkiye/abd_is...
aşağılayıp hakaret etmek istediğimde, abd kısaltmasıyla anmaktan zevk aldığım ülke.
an itibariyle facebook ana sayfamın yarısını dolduran, insanların work and travel şeysiyle gittikleri ülke. madem gidiyorsunuz bulun birini evlenin lan! manyak mısınız kalın oralarda *
aşağılanmaması gereken ülke bence, zamanında marshall planlarında alınan şekerler bebek bezleri varken muhteşem idi de şimdi mi kötü oldu, dünyanın 100 lerce ülkesinde askeri bulunan , gene bir çok ülkenin yöneticisini elinde oynatan, dünyanın en büyük firmaların %60-70 inin çıkış noktası olan,dünyayı defalarca yok edecek kadar nükleer silaha sahip olan, açıklamalarıyla gelişmekte olan ülkelerin ekonomilerini yerle bir edebilen bir devlettir abd.. bu saatten sonra amerikanın yok olması, dünya medeniyetinin yok olmasıdır, yaptıkları insancıl olmayan bir çok faaliyeti kendi devlet çıkarları içindir, zamanında osmanlı'nın torontoya asker çıkarmasını alkışlayıp abd yi yermek mantıksızdır, her devrin bir süper gücü mevcuttur ve bu süper güç dünyayı istediği gibi şekillendirme gücüne sahip olur...
- dünyanın en büyük santranç oyuncusu ve tezgahçısı.
- kendi canavarı akp çetesinin hürriyet gazetesi baskınlarına karşı, benzersiz bir hamle yaparak mesajı verdi.
abd büyükelçisi john bass, gazeteye destek ziyareti yaparak taşı gediğine kodu.
%58'inde marijuananın yasal olduğu ülke. biz halen bonzai.
simgesi kartal değil de, ahtapot olmalıymış aslında. hem her yere uzandıklarını temsil ederdi, hem de japonya'yı mahvettiklerini hatırlatırdı. *
donald trump 7 ülkeye vizeleri olsa dahi giriş yasağı getirmeye çalışıyor. federal yargıç bu yasağı iptal etmiş olsa da ülke bu karara karşı karışmış durumda. gözaltılar var. bu 7 ülke hangi ülkeler derseniz, suriye, irak, iran, libya, somali, sudan ve yemen. şuan bu ülkelerden gelenler havaalanlarında bekletiliyor.