ankara'da transfobik saldırı

yarın öbür gün her birimizin başına gelebilecek bir olaydır. bırakınız hakkı hukuku insan yerine konmadığımız bir coğrafyada gözümüze gökkuşağı gözlükleri takıp dolaşıyoruz. biz dünyayı rengarenk görürken onlar sadece kırmızıya buluyorlar hayatlarımızı. gerisi de karanlık zaten. utanıyorum hepsinden, iğrenç zihniyetlerinden, alaycı gülüşlerinden, salyalarından, 'güçlerinden' iğreniyorum.
nefretten gözü dönen sik beyinlilerin yaptığı eylemlerden biri daha, kimseye zararı dokunmayan bir kadına karşı işledikleri bu suçu devlette teşvik etmiş oluyor, hak ararken haksız duruma düşüyorsun, yazık ya gerçekten, bir insana bu şekilde canından edebilecek şekilde saldırmak ne demek ya, bu sik beyinlilerin kapatılıp bir daha insan yüzü görmemesi gerek, aklımdan geçen aynı şekilde o beyinsiz malın da elini koparmak ama bunlara da insanlığı öğretmek gerek, zamanında öğrenemediği için beyninde kıvrım kalmamış malın, belki o ufak içi boş beynine bir şeyler sokulabilir eğitimle
anlayamıyorum. bu şiddete neden olan şey nefret mi? nefretse nasıl bi nefret? insanı bu vahşete nasıl götürüyor götürdükten sonra hayatına nasıl devam ediyor? nefret değilse bu duygu ne ve nasıl bir şey? anlayamıyorum ve inşallah asla anlayamam.
ankara'da seks işçisi trans kadın silahlı saldırıya uğramış, ayağından vurulan kadının tedavisi sürüyormuş. kayıplara karışan uğur nazik adındaki saldırgan aranıyor. umarım bulunur ve tutuklanır.

b4ad