avatar state

avatar the last air bender ve avatar the legend of korra serilerinde gördüğümüz avatarların bir savunma mekanizması. avatar roku şu şekilde anlatmaktadır :

"the avatar state is a defense mechanism, designed to empower you with the skills and knowledge of all the past avatars. the glow is the combination of all your past lives, focusing their energy through your body. in the avatar state you are at your most powerful, but you are also at your most vulnerable. if you are killed in the avatar state, the reincarnation cycle will be broken and the avatar will cease to exist."

çok güzel de bir soundtracki vardır bunun. avatarlar bu ruh haline girdiklerinde çalar. seride en gaza gelinen anlar nitekim bu anlardır. öyle güçlü bir ruh halidir ki bu, avatar kiyoshi halkının refahını korumak adına bir kara parçasını ikiye böler ve ada kurar.
sevgili kedim erdal'ın fotoğraflarda büründüğü haldir. zira, hayvanın gözünden sarı parlak bir ışık birden etrafı ışıl ışıl eder hale geliyor flash patlayınca.
http://ayisozluk.com/lnk/a01476 gibi müziklerin eşlik ettiği gaza getiriciliği yüksek sahnelerdir.

derse başlamadan önce kullanıyorum, işe yarıyor.
bütün eski avatarların gücüyle tüm elementleri bükmeyi sağlayan, genelde ortalığı sikip atmaya yarayan ruh halidir. genelde diyorum çünkü aang'in de korra'nın da avatar halinde olmalarına rağmen yenildiği düşmanlar olmuştur. avatar halinde ölmenin avatar halkasını kırma gibi bir tehlikesi de vardır ayrıca. bu yüzden avatarlar elementleri bükmekle beraber avatar halini de kontrol altına almayı öğrenmelidirler.