ayı olmayı kusur sanmak

kadınsı olmayı kusur sanmak gibidir. ayılarla deliler gibi sevişmek isteyip sevişemeyenlerin* ayıların cinselliğine, davranış tarzlarına, kıllarına ve göbeklerine laf atan, dil uzatan kişilerin geliştirdiği duygu selidir.

(bkz: ötekileştirmeyin derken ötekileştirebilen insan modeli)
(bkz: hepimiz kadınsıyız)
bahsedilen bir yaşam tarzı olarak ayılık ise, pek çok kişi bu konuda hiçbir şey bilmediği için yorum da yapmamalıdır. yapanlar hatalıdır.

eğer görünüm olarak ayı olmaktan bahsediyorsak bunu kusur sayanlara çok pis laflarım var lakin çok terbiyeliyim.

yıllarca sen şişman değilsin, hafif kilolusun, kilo sana çok yakışıyor, bugün diet yapma yarın yaparsın, o daha büyüme çağında ileride serper, boya verir diyen kişiler yüzünden taksiye binileceği zaman hep ön tarafa oturtturuldum ve muhabbete katılamadım.

bir de bu kişilerin çocukları gelip bana " yanlış anlama, sağlık için, falan, filan, falanca üç zamanda 300 kilo vermiş falan filan, beriki diet şöyleymiş falan filan" deyip dururlar...
herkesin bir tarzı ve beğenisi vardır, kimi zayıfları itici bulup ayılara karşı ilgisi varken bunun tam aksi olabilir, bu durum bir beğeni durumudur kusur olarak tanimlamak biraz komik aynı durum kadınsılar içinde geçerli ben hoşlanmıyorken bir başkasının fantezilerini süsleyebilir. kimse kimseye çamur atmamalı kişisel beğenilerinden ötürü, herkesin aynı olduğu bir toplum son derece sıkıcı olmaz mı? farklılık renktir.
benim için;
kadınsı olmak kusurdur. ayı olmak mutluluktur. zayıf olmak, kılsız olmak biraz bahtsız olmakla beraber ne kusurdur ne de sorun. ben ne alemin yargıcı ne de avukatıyım. kendi hayatında yuvarlanan biriyim hepsi bu. benim için eçcinsel olmak 3. cinsiyet değildir. erkek olup ta kadın gibi olmak bana kusur gibi geliyor. transseksüel ve travestileri bunun dışında tutuyorum. transseksüel olmak bence yaşanacak en büyük talihsizliklerden biridir. tamamen kadın ruhuna sahip birinin erkek bedeninde sıkışığ kalması gerçekten acı verici olduğunu düşünüyorum. benim için transseksüeller kadınsı değil kadındır. travestiler ise, belki kendi istekleri belki de bir takım baskılar nedeniyle bu yolu seçmiş ya da sürüklenmiş olabilir. pek çoğunun zorunlu olarak seks işçisi olduğunu da bir gerçektir.
bütün cinsel yönelimlere saygılıyım. heteroseksüellere bile saygılıyım. kadınsı olmayı kusur görüyor, ayı olmayı da yüceltiyorum kendimce. hepsi bu *