ayı sözlük birinci samsun zirvesi

yüce diva smokebl ve tam bir kadın bv bearin growlrdan buldukları samsunlu bir kezban pardon kurban üzerinde 2 sezon dizi senaryosu olacak kadar entrika çevirmiş olduğu zirvedir.*

dedem smokebl, üvey annem yokesli, teyzem keanu reevesin saskin yuzu ve kardeşim mordred* benden dolaylı birbirleriyle olan akrabalıklarını öğrenmiş, bana adeta aile saadeti yaşatmışlardır. ayrıca hey gidi hey ile de uzun uzun dertleşme fırsatım olmuş, bir hafta önce yaşadığım bazı olaylar hakkında bana akıl fikir vermiş ve beyin bedava demiştir.** bv bear* ise " herkes bana aşık" edasıyla samsun sahillerinde boy göstermiş, veda olarak ise en son otogara giderken taksi şoförüne yazmıştır.*

kediye çelme takan kadınlardan tutun pide yediğimiz yerdeki 70%lik ayı popülasyonuna**, mordredin baktığı kahve ve el fallarından, çiçeklerimiz yokesli ve keanu reevesin saskin yuzunün hazırladığı kahvaltıya kadar her şey spontane gelişmiştir.

şu anda da çevre illerden katılım sağlamış yazarlar memleketlerine dönüyorlar.*
gelen yazarcanlara atakum sahil şeridinin itinayla öğretildiğini ve tekrar geldiklerinde ev sahibi olabilecek kadar deneyim kazandıklarını gururla bildiriyorum. hepsiyle tanıştığım için çok çok mutlu oldum. bi ara sahilde kendi saçımla seviştim rüzgar yüzünden itiraf ediyorum. *
dip not: yokesli bakıyorum da babamın sikilmiş eşek yavrusu tabiri çok hoşunuza gitmiş * *
sözlük bünyesinde katıldığım ilk zirve olan samsun zirvesi başlangıcından sonuna kadar kahkahanın, eğlencenin, dedikodunun dozunun bir an bile düşmediği bir zirve oldu. canım bv bearı havaalanında film sahnelerindeki gibi karşılayamasam da ayağına otobüsü getirtmeyi başardım. birbrimizi gördüğümüz o anki mutluluğu tarif edecek bir kelime bulamıyorum, yıllardır görmediğim kardeşimi görsem bundan daha fazla heyecanlanmazdım eminim. ardından ev sahibimiz yüce şahsiyet scherzonun navigasyonu sayesinde samsuna indik ve dünyanın en tatlı grubu tarafından karşılandık. torunum yokesli, keanu reevesin saskin yuzu, mordred, scherzo ve 2 tane dünya tatlısı kız. neşe içinde gülücüklerle başlayan gece gidilen oramdaki sohbetle daha da artarak devam etti. gıcık olduğum ama yine de kıyamadığım bitanecik smokebl ise divalığını konuşturmuş sahneye yine en son çıkmış ve ben geldim demiştir. eve geçildiğinde de devam eden o muhteşem ortam güzel kızlarımın hazırladığı sabah kahvaltısıyla devam etti. samsun sahilini arşınlayan grup üyeleri en son meşhur samsun pidesini tadarak maceralı bir geri dönüş macerasıyla zirveyi sonlandırdı.

ev sahibimiz scherzo: her şey için teşekkür ediyor, ellerine, emeğine, fikrine ve yüreğine sağlık diyorum. mıncırmam geliyor o yanaklarını. müthiş bir ceo ışığı var yavrum sende. güçlüsün, aynen devam.
torunum yokesli: bakma sen ellere, onlar bildiğin kör. süpersin kuzum sen, dinle dedeni.
keanu reevesin şaşkın yüzü demiş ama bence tatlı yüzü olacakmış o: yok böyle bir masumiyet ve güleryüz, o kadar söyleyeyim.
mordred: esprilerini yerim senin, bir ara ayrıca özel ders alman gerekiyor benden, o zaman kusursuz olacaksın çekirge.
smokebl: divam, bebeğim sana kızmak istiyorum ama kızamıyorum. git kendini o arabanın önüne at ama ölme tamam mı?*
zirvenin sürprizi +2miz: en kısa sürede burada görmek istiyoruz sizleri de. iki günde hiçbir eğitim kurumundan alamayacağınız eğitimi göz önünde bulundurursak, gelin ya siz buraya. muhteşemsiniz.

bv bear: bu giriyi sessiz sessiz girme nedenimsin, yan odadan uyandırmayayım diye. iyi ki geldin, hoşgeldin. kardeşimmm.

özetle muhteşem bir zirve olmuştur. yapandan, sebep olandan, emeği geçene herkesin ellerine sağlık.

ps son gün gittiğimiz kafedeki arkadaşa da buradan teşekkürlerimi sunmadan edemeyeceğim, çok istedi ekibe dahil olmayı ve o kadar laf dinledi. fotoğraf çektirirken onu fotoğrafa davet etmek yerine ondan çekmesini istediğimizde bozuldu ama olsun.
sosyalleşemeyen ve evinde çürüyen homofobik ibnelerin bazı sosyal etkinlikleri çekemediğini gösteren zirve olmuştur. öyle ki aylarca sözlüğe uğramayan kişiler gelip zirvenin tadını kaçırmak için ellerinden geleni yapar olmuşlar. bunu yapanlar da zaten eşcinsel sitelere bile yönelimlerini bear nickiyle "heteroseksüelim" olarak belirtiyorlar. ibneyim, eşcinselim demek bu kadar mı zor lan ! bu göt korkunuz olduğu sürece de evinizde çürüyüp gizli gizli sikişmek dışında hiç bir etkinliğiniz olmayacaktır. önce kendinizle barışın. milletin işi gücü kalmamış 4-5 eşcinsel samsunda buluşuyormuş haydi peşlerine düşelim. nasıl bir mantıktır, korkudur, kaynak götümdür bu yahu. katılacak arkadaşları da fena halde kıskanıyorum, keşke onlarla olabilseydim ama maalesef. hiç birinin de pipisi poposu aklımın ucundan bile geçmiyor, kimseninde bunu düşünerek zirveye katıldığını düşünmüyorum açıkçası. aylardır sözlükte birbirimizle lak lak ediyoruz, bu amaçta olunsa zaten bu bir şekilde belli edilirdi. hepinize iyi eğlenceler yavrular.
2 gün sürmüş ve 6 dakika önce sonlanmış zirvedir. katılan herkese teşekkürü borç biliriz.* zirve sırasında toplam 25km kadar yürünmüş, 1 bar - 1 cafe - 2 restorana gidilmiş onun dışında sahilde gezilip* evde gullüm yapılmıştır. zirve esnasında eksik olmayan tek şey dedikodu olmuş, dedikodunun boku çıkarılmıştır.*

kendi adıma konuşacak olursam, hiç olmadığım kadar rahat ve mutlu hissettiğim zirvedir. şu an yokesliyle bir barda içip ağlamaya, depresyona girmeye gidiyoruz. bir de ekleyeyim, evimi cidden bok götürmüş durumda. ama olsun iyi ki gerçekleştirdik bu etkinliği, iyi ki geldiler.**

herkese tekrar tekrar teşekkür ediyor, gelemeyenlere de bir dahaki sefere diyorum. ayı sözlük birinci samsun zirvesi organizasyon komitesi başkanı scherzo bildirdi.

edit: zirveye katılan +2 bağyan arkadaşıma sesleniyorum. sizi de çok seviyoruz, en yakın zamanda sözlükteki yerinizi alın.**
ayı pastanın yanında katılımcılara da zirve anısına hediye hazırladığımız zirvedir. deneme deneme 1-2**

http://img571.imageshack.us/img571/5748/20130219210748.jpg
cd şenay dilber?in sponsorluğunda yapılmış zirvedir. bu yüzden zirve boyunca reklamını yaptık. * * *
hey gidi hey ve bv bearin katılmak üzere olduğu zirvedir. divamız smokebl ise assolistler sahneye en son çıkar diyerek 1 saat sonra bize katılabileceğini bildirmiştir.

mordredin rap müzik hakkındaki övgü dolu konuşmalarının ardından onu kilere kilitleyip pasta yemek için mutfağa geçtik.

7 sözlük +2 ile toplamda 9 katılımla gerçekleşen zirvenin ilerleyen saatlerinde yokeslinin sarhoş olup sevdiceğini araması*, batak masasında kumardaki şansızlığı gözler önüne serilmiş mordredin de teselliyi kolisinde bulması beklenmektedir.

ben de keanu reevesin saskin yuzu ile harıl harıl çalışarak kusabilitesi olan ve saçma yerlerde sızabilecek yazarlar için gerekli önlemleri almaktayım. içiniz rahat olsun, evde 5 hekim adayı var. yanlış müdahale ile çok çok sakat kalırsınız öldürmeyiz merak etmeyin.

diva gelince tekrar görüşürüz canlar, yeni gelenleri karşılamaya çıkıyoruz. öptük.
disoriented bearin duyumlarına göre yapılacak baskının niteliğini çok ama çok merak ettiğim zirvedir. zira 10 arkadaşın* bir evde toplanıp yiyip içmesi suçsa gelip basılsındır.

zirveye gelecek tüm yazarlar daha önceden tanışmış olduğum yazarlardır. hayal edildiği gibi seks yapmaya değil gayet yemeye içmeye muhabbet etmeye gelecek olduklarından emin olduğum bu insanlara zaten zirve dışında da her zaman kapım açıktır.

beyni testisinden küçük bu tarz insanların her şeyi seks olarak görmesi, bu toplantıyı da fuhuş olarak değerlendirmesi doğaldır.

(bkz: troll gazına gelmemek)
her daim, köşede bir yerde elektrik tabancısı saklanmalı bence. vahşice eve dalan ayıları evcilleştirmek, sakinleştirmek için.

ayrıca bence çok sıkıcı, bunaltıcı bir zirve olacaktır. hepsi oturup mal mal birbirlerine bakacaktır. yemekler bile beğenilmeyip çöpe gidecektir. 1-2 saat oturup "haydi biz artık kalkalım." denilecektir. yani çoğu zirve öyle oluyor benim hayal dünyamda, avuntu da diyebilirsiniz tabi. * * *
zirve güzel idi. sözlüğün en uzun süren zirvesi idi ayrıcana. özlediğim yazarlar, yeni tanıştığım yazarlar ve sevgili scherzo'nun arkadaşları hepsi birer harika idi.
pencecan ve fikir intihali de gerekli koşulları sağlarlarsa gelebileceklerini söylemiştir. ohooo çok sevdim ben bu kadroyu. fena gullüm var koşun kızlar!*

(bkz: ayı konseyi)
(bkz: ayı sofrası)
(bkz: nereye sıçacaklar)*
efendim, son aldığımız bilgilere göre, ev sahibi scherzo'nun estirdiği terör dalgasının gölgesinde, son hazırlıkları bitmekte olan zirve..

olay mahaline uşak kılığında sızan acar muhabirimiz alfonso'nun bildirdiğine göre, "benim ekvator ginesi diktatörü aigai'dan ne eksiğim var, bende samsun diktatörü olurum, neremi bozar?" diyen scherzo, zirve ayağına etrafına topladığı masum, tecrübesiz ve fena halde çıtır yazarları ucuz iş gücü olarak kullanıp, bahar temizliğini bedavaya getirme planları yapıyormuş.
böylece, gürcü temizlikçi kadınlara vereceği aylık 200 lirayı artırıp, bu parayla ilerideki olası mantiye lahmacun ısmarlama bütçesine ek yapmayı düşünüyormuş.

"sana zirvede koli bulacağım" vaadiyle kandırdığı mordred'e iki haftalık bulaşık yıkatmış, "seni asistanım yapacağım, kariyer basamaklarını bir bir tırmanacaksin" diyerek aklını çeldiği yokesli'ye, kendisine üç hafta yetecek yemek yaptırıp, "sana güzel bir fotograf makinasi alacağım" diyerek eline bir kutu domestos tutuşturduğu zavallı keanu reevesin saskin yüzü'ne dip bucak evin her köşesini sildirmiş.

salonun duvarında asılı bir pankartta, arbeit macht frei yazıyormuş. deri kıyafetleri ve elinde kırbacıyla ortalıkta dolaşan scherzo, zaman zaman korkunç sesiyle weiterarbeiten du dumme schweine diye bağırarak, bu modern çağ kölelerini motive ediyormuş.

almanca bilmedigi için bu sözlerin ne anlama geldiğini bilmeyen acar ve acar olduğu kadar da tırsık muhabirimiz, deşifre olmamak için hararetli bir şekilde camları silmiş, sonra tuvaletleri temizleme bahanesiyle salondan ayrılıp, zor koşullarda bizimle baglantıya geçerek bu içler acısı tabloyu aktarmıştır.

saatlerdir kendisinden haber alamadığımız muhabirimizle yeniden baglantı kurabilirsek, gelismeleri aktarmaya devam edeceğiz..
bizden ayrılmayın efendim..

çok iyi olmuş çok da hoş olmuş dedirten başlık.çiçeği burnunda bir yazar olarak bir de ev sahibi olacağız.size ne kekler yapıciim * ellerimle doyuracağım sizi hihihii.
güzel kahkahalarımızla samsunu inlettiğimiz, gülmekten yerlere düştüğümüz *, dedikodunun belini kırdığımız, yürümekten can çekiştiğimiz, bazen de rüzgardan sikilmiş eşek yavrusuna döndüğümüz** zirvedir. ayrılalı bir saat olmasa da bir burukluk çöktü şimdiden. gelen herkesi buradan tekrardan öpüyorum. şeker şeyler sizi... sayın başkanım scherzo temizliği benim yapacağımı öngörmüş. hayırlısı kısmet diyorum...
edit: ha bu arada pembe dizi tadında entrikalar dönmüş ve zirve sonunda herkes akraba çıkmıştır.
hayatı boyunca tek amacı çakışacak partner aramaktan başka bir bok olmamış kıytırık yazarların saldırısına uğrayan zirvedir.
alınan duyumları da muhtemelen kendi gibi insanlardan almıştır. katılmayacak olması katılacak yazarların içini ferahlatmalıdır
gerçekleşmesine 25 gün kalan sabırsızlıkla beklediğim ayı sözlük zirvelerinin samsun ayağıdır. ne kadar çok muhabbet dönmüş scherzonun yazdığına göre pek de hoş muhabbetler değilmiş sanırım. ilk olarak cesaret isteyen bir şeyi gerçekleştirip yüz yüze tanışmadığı insanlara evini açan scherzonun medeni cesaretine hayran olduğumu belirtip kendisine şimdiden bu ince davranışı için teşekkür ediyorum. ve gelelim dark room vs. tarzı muhabbet çeviren arkadaşlara; çok geniş bir hayalgücünüz var ve ne kullanıyorsanız aynısından ben de istiyorum. çok keyifli sohbetlerin, tadının damaklarımızda kalcağı dedikodu ve gullümün dibine vurmaktan başka bir dibe vurma olayı gerçekleşmeyecektir. arzu eden olursa cep telefonumdan canlı yayın yapabilirim gece boyu.
görünen o ki sorunsuz, bol eğlenceli, muhabbetli, 10 numara geçen bir zirve olmuştur. * *
tüm katılan yazarlara ve yazar adaylarına, sonuç olarak emeği geçen herkese teşekkürler.
hay dark roomunuza sıçayım dediğim zirvedir. ayrıca şu anda zirveye gelecek gözüken insanların hepsini tek tek tanıdığımdan dolayı bazı geri zekalılar tarafından konuşulan olayların kesinlikle yaşanmayacağından emin olduğum halde, söylenenleri kulak ardı edemediğim zirvedir de.** daha gerçekleşmeden zirve hakkında dönen bel altı muhabbetler; kendi aramızda planlanmış bu küçük toplantıyı duyurduğumuz, sözlükteki insanlara açtığımız** güne lanet ettirmiştir. sözlüğü koli bulma aracı olarak kullanan insanların, aradıklarını bulamayacağını anlayınca zirveye bok atma çabaları** aslında biraz da bizi gaza getirmiştir. gelecek insanlarla her gün iletişim halinde olduğumdan hissediyorum ki dillere destan bir zirve olacaktır. yemekler, sohbet muhabbet bir yana; asistanım yokesli hatun ile yapacağımız ayı pastasının fotoğrafını bu başlıktan paylaşacağımız bu günü iple çekiyorum.
  • /
  • 2