ayı sözlük'ten nasıl haberiniz oldu

google'da arama yaparken keşfettim.çok sıradan ama öyle.
eltim söyledi. ya böyle çok acayib adamlar var dedi. nasıl yani dedim. ağırlığınca dram eden, ihmal sonucu dünyaya düşmüş gibi, iki tarla arasındaki sınır gibi, ilkel bir su taşıtı gibi, bizmut’un simgesi gibi, afrika yerlilerinin çaldığı davul gibi, iki yüzü beyaz kapsız yorgan gibi, boya sanayinde kullanılan organik bir madde gibi, tanrı’ya göre insan gibi adamlar işte dedi. ne dediğini anlamadığım için koşaradım geldim ben de. tüm bunlar bir spekülasyon bir manipülasyon mu, umrumda değil. geldim. afferin bana.
zaten eskiden beri biliyordum ama içeriğine pek fazla dalmamıştım. sanırım ilk olarak ek$i'de ilgili başlığı görüp bakmışımdır yıllar önce. geçen ay, bir başka sözlükte toplu ayrılmalar olduğunda, oradan ayrılan sevip saydığım bir yazar buraya üye olduğunu söyledi ve beni de çekti. ilk kez o zamanlar kurcaladım ayı sözlük'ü ve insanların eğilim, yönelim vb. üzerinden ötekileştirilmediğini, eşit muamele edildiğini görünce, üye olmakta sakınca görmedim.
bir gün öyle aklıma geldi.
facebookta birinin sözlük sayfasını beğenmesi ile anasayfama düştü. ben de gördüğüm gibi girdim, baktım, üye oldum ve buradayım.
vallahi hatırlamıyorum ama galiba facebooktu ya da herhangi bir sosyal medya kanalıyla olmuştu.
muhtemelen, yine bir gün gay türkiye falan aramalarında, takılmalarında rastlamışımdır diye düşünüyorum. çünkü hiç hatırlamıyorum.
tatlipanda aracılığıyladır.
başka bir sözlükte reklamını görmem sayasinde. bir girip bakayım dedim.
başka bir sözlükte başlığına denk gelmiştim
facebook profillerinde mesleği ayısözlükte yazar olanlar sayesinde haberim oldu.
hoşlandığım beyi stalk'larken oldu. burada yazar olduğunu öğrenince dur bakayım neler yazmış diye gelmiştim, geliş o geliş. kendisine ilgimin sönmesi çok sürmedi fakat ben takıldım kaldım burada.
başka bir sözlükte başlığını görmemden sonra hemen koştum geldim sonuçta bende bir ayıyım.
4 - 5 yıl önce , eşcinselliği kabul edemediğim zamanlar , liseliyken eşcinsellikten kurtulma kararı almıştım -ki kendimden utanıyorum eskiden böyle salakça düşündüğüm için *- internette bunun üzerine araştırma yaparken buraya denk geldim. bayağı okudum ve aydınlandım.bu sürecin hemen arkasından eşcinselliğimi kabul etmiş ve lisedeki arkadaşlarıma açıklamıştım.

ayısözlük iyi ki var çok büyük destek oldu ve oluyor.
2011, üniversite yılları...

twitter'da da epey aktifim, blog yazma ve başka blogları okuma merakım vardı. neyse twitter'da yine dolaşıyorum. devamlı olarak takip ettiğim bir blog sahibine denk geldim. takip ettiğim tek eşcinsel bey idi. eğiliminden ziyade hayata bakış açısını anlattığı yazıları çok hoşuma giderdi. bir gün bu bey, twitter sayfasında ayı sözlük reklamı yapıyordu. dur bakayım, bir yazarlık alayım derken zaman öyle böyle geçmiş.
  • /
  • 5