ayı sözlük yazarlarının hayvan sevgisi

gerçek dostluk çıkarsız bir şey beklemeden kimde var başka.
ayı seviyorum,besliyorum,öpüyorum bazen durduk yere,gece koynuma alıp uyutuyorum
banyoya sokup temizliyorum,sivilcelerini sıkıyorum...
bu sevgiye olan düşkünlüğüm diğerlerine vakit ayırmamı engelliyor...
ben 4ayaklılardan bahsetmiştim ama neyse
güvercin, tavşan, kedi, köpek, tavuk, kaz, ördek, inek, kuzu, balık bakmışlığım var hemde büyük bir keyifle. hiç arkandan konuşmuyorlar, çeşit hesaplar peşinde olmuyorlardı.
ama sanırım bizim yaşımızda olan grup bir dönem ipekböceği yetiştirmiştir.çok keyiflidir.dut yaprakları yer ve keçi boku gibi zıçarlar.kozadan çıkan tombul kelebekler yumurtlayıp öldükten sonra atılır.
şuan 1 örümcek maymunu bir tane van kedisi (sahiplendirdim ) yuva aradıgım bitane golden ve 2 tane sokak köpegi var ve birde çatıtan düşen güvercinler
hayvanları severim ama ait oldukları yer...ne kafes nede evlerimiz. anlamayan?
yaşama dair ne varsa paylaştığım iki kedi kızım var. hüznümde de, sevincimde de, sinirli anlarımda da , aşık olduğumda da, aşk acısı çektiğimde de hep onlar vardı. bilirdim ki herkes gider ama onlar kalırdı. bunun kadar yüce bir duygu var mı ? bence yok. kimse için hayatımı ve/veya koşullarımı değiştirmem ama onlar için imkanlarım elverdiğince herşeyi yapabilirim, düşünmeden. sayelerinde empati kurmayı daha iyi kavradım , sokaklardaki dostları da unutmadan elbetteki. kısaca ki iyiki varlar. konu onlar olunca duygusallaşıyorum bir tek ben napayım..
pet shopdan alınmadığı sürece bir hayvana evini açmak dünyanın en güzel tecrübesidir. her boku bildiğini zanneden ve evrenin en zeki canlısı olduğuyla övünen insanoğluna sevgi, sadakat ve vefa konusunda öyle bir ders verirler ki, bunu size ne okulda öğretirler, ne de etrafınızda örnek alabileceğiniz biri vardır. onlar bize değil, biz onlara muhtacız.
hayvanları severim ama uzaktan.
insanoğlunun katetmesi gereken uzun yollardan birisidir. eğitim sistemine konulması zorunludur. bu dünyanın sahibi değiliz. hayvanların sahibi hiç değiliz. sağlıklı nesillerin yetişebilmesi için erken çocukluk dönemlerinden itibaren her canlının bazı temel hakları olduğu her insanoğlunun kafasına kazıtılmalı hayvan sevgisi aşılanmalı, sevmiyorsa hayvan hakları pompalanmalıdır.
bir çok tatlı su balığı çeşidi, güvercin, kedi, köpek, hamster, semender, muhabbet kuşu gibi uzan bir liste yazmama neden olan başlıktır.
elbette güsel bi duygu...mesela bende bazen paris hiltonun köpeği olmak istiyorum vallaa
hayvanları severim ama mangalda.*
severim hepsini ama kedi ile uyumayı çok seviyorum .*
hafta sonu şehir dışına çıktığım için kedimi bir arkadaşıma bırakmak zorunda kaldım. 6 saatte bir arkadaşı darlayarak napıyor benim oğlan diye darladım çocuğu. deli gibi özledim serseriyi. annem beni bu kadar özlemiyordur be *
neredeyse elmeira tadında bir kişiliğim olduğundan bu grubun içine girebilirim. beygir boyutlarında, sevgi dolu köpeğim ve bana aşık papağanımla çok mutluyum...
sonradan kazanılan bir sevgi türü ve yanlış yollara saparak devamı getirilmeye çalışılan yalnızlık açlığının bir sonucu.

sevgi diye nitelendirilen şey bir petshop dükkanına giderek çoğunlukla yapay yollarla elde edilerek büyütülmüş laboratuar hayvanlarından bir tanesine tomarca para vererek almak, onu hayvan kuaförlerine götürerek sözde bakımını yaptırmak, boğazını sıkan ve size '' ait'' olduğunu gösteren tasmasından çekme suretiyle ara sıra yürüyüş yaptırarak ilgi çekmeye amaçlamak ve standart yeme, içme, barınma ihtiyaçlarını karşılamak olarak algılanan yanlış inanış.

günümüz insanın hayvan sevgisi buna döndü artık ki kendi ırkımıza olanını geçtim kendimizin kendimize verebileceği sevgimizin bile kalmadığı şu ortamda hayvanlara da bu eziyeti tattırarak '' normal''leştirmeye çabalıyoruz etrafımızda gördüklerimizi. soğuk bir doğaya alışkın olan bir ırkı kalkıp bununla alakası olmayan bambaşka bir çevreye alarak yaşayacak olduğu bu psikolojik süreçte bir de eğitmeye kalkmak sevgi adını almamalı.
hangi türü olursa olsun hepsinin bir cezbedici yönü var.
elimde olsa her hayvan türünden bir tane beslerdim, en azından iki ayaklılardan daha az sorun teşkil ediyor 4 ayaklılar.

bu yaşıma kadar beslediğim hayvanlar;
1) 10 un üstünde kedi
2)koli ve amerikan cocker
3) kaplumbağa
4)martı
5)akrep
6)balık
7)guinea pig (bakmaya devam)
  • /
  • 2